معرفی کامل، قیمت و راهنمای خرید پلیمر بسته بندی

پلیمر بسته بندی از مهم‌ترین و پرکاربردترین موضوعات در خرید پلیمر است. مهم‌ترین نکته در صنعت بسته بندی نیز مواد اولیه مناسب و متناسب است. با رعایت نکات مهم خرید مواد اولیه پلاستیک بسته بندی می‌توانید سهم بزرگی در بازار این صنف پر درآمد داشته باشید.

لازمه خرید یک محصول، شناخت کامل آن است. با مطالعه این مقاله کوتاه از تمام مسائل مربوط به این ماده اولیه مطلع شوید. همچنین برای دریافت مشاوره بهتر پیشنهاد می‌کنم با کارشناسان وثیق پترو پلیمر تماس بگیرد.

قیمت پلیمر بسته بندی

گرید عرضه کننده قیمت پلیمر بسته بندی
پلیمر بسته بندی(قیمت ریسایکل) وثیق پترو پلیمر تماس بگیرید!
پلیمر بسته بندی(قیمت پایه) پتروشیمی کلیک کنید!
RP340R maron وثیق پترو پلیمر 27,035
قیمت پایه عرضه وثیق پترو پلیمر 52,300
RP340 jam وثیق پترو پلیمر 54,300
548R jam وثیق پترو پلیمر 57,000
440G jam وثیق پترو پلیمر 59,800
440L jam(خرید) وثیق پترو پلیمر 58,000
f7000 Miandoab وثیق پترو پلیمر 46,900
F7000 Mehr وثیق پترو پلیمر 53,700
EX5 Marun وثیق پترو پلیمر 48,650
EX5 Bakhtar وثیق پترو پلیمر 48,150
F7000 Ilam وثیق پترو پلیمر 52,950
HCH 5110PPA arya وثیق پترو پلیمر 45,500
PET-BG781 وثیق پترو پلیمر 73,850
2102TX00-lale وثیق پترو پلیمر 36,700
2420F3 kordestan وثیق پترو پلیمر 39,000
020 Bandar وثیق پترو پلیمر 40,100
0075 Bandar وثیق پترو پلیمر 43,200
2420F Amirkabir وثیق پترو پلیمر 38,600

پلیمر چیست؟

پلیمر مواد اولیه ساخت پلاستیک است. کاربرد پلیمرها به حدی زیاد است که در همه اصناف به نحوی وجود دارد. پلیمرها از اتصال چند صد مونومر به یکدیگر در فرآیند پلیمریزاسیون و تشکیل یک زنجیره بلند ایجاد می‌شود. با توجه به ویژگی‌های مختلف مانند منشأ، ساختار زنجیره و آرایش، نحوه ساخت و کاربرد، خواص فیزیکی و نوع مونومر تقسیم می‌شوند.

برای آشنایی بیش‌تر با پلیمر و انواع آن روی دکمه زیر کلیک کنید.

گرانول چیست؟

مواد اولیه پلاستیک، با توجه به موارد مصرف در حالت‌های مختلفی تولید و عرضه می‌شوند. به شکل دانه‌ای مواد پلیمری گرانول می‌گویند. این حالت با هدف تولید، حمل‌و‌نقل آسان و کاهش هدر رفت مواد پلیمری تولید می‌شود. گرانول در گستره وسیعی از مواد پلیمری نو یا مواد ریسایکل (بازیافتی) ساخته می‌شود و به کارمی‌رود.

حالت مناسب برای پلیمر بسته بندی نیز گرانول است که از طریق فرآیندهای قالب گیری بادی، دورانی و تزریقی به شکل نهایی خود ایجاد می‌شوند. برای مطالعه بیش‌تر درباره گرانول روی دکمه زیر کلیک کنید.

پلیمر بسته بندی چیست؟

پلیمرهایی مثل پلی اتیلن، پلی پروپیلن و پلی وینیل کلراید که در گروه مواد ریسایکل هم می‌توان قرارشان داد؛ به طور ویژه در صنعت بسته بندی استفاده می‌شوند و به عنوان پلیمر بسته بندی هم شناخته می‌شوند.

پلیمرها با فرآیندهایی مانند قالب‌گیری دمشی، ریخته‌گری و اکستروژن به پلیمر بسته بندی تبدیل می‌شوند. سهم هر کدام از پلاستیک‌های فرآوری شده در بازار بسته بندی با توجه به ویژگی‌هایی مانند سبکی، قیمت پلیمر، مقاومت و ویژگی‌های فیزیکی متفاوت است.

 

انواع پلیمر بسته بندی

خرید انواع پلیمر بسته بندی

پلیمرهای زیادی به عنوان پلیمر بسته بندی در تولید ورق، ظروف و فیلم بسته بندی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در اینجا به بررسی چند نوع از مهم ترین پلیمرهای بسته بندی می‌پردازیم.

پلی اتیلن بسته بندی:

پلی اتیلن‌هایی مثل پلی اتیلن با چگالی بالا، پایین و متوسط در گریدهای مختلف با ویژگی‌های متفاوت برای تولید محصول مناسب به کار می‌رود.

از پلی اتیلن به طور ویژه برای ساخت ورق، الیاف، ظرف، فیلم و کیسه بسته بندی استفاده می‌شود. قیمت پلی اتیلن با توجه به انواع آن تعیین می‌شود.

پلی اتیلن سبک:

این ماده معمولاً به شکل فیلم‌های نازک تولید می‌شود و به دلیل ویژگی‌هایی مثل خنثی بودن و عدم واکنش با محیط و تحمل حرارت بالا برای بسته بندی‌های چندلایه به عنوان لایه درونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین برای بسته بندی شیر، آب میوه و ماست مناسب است.

پلی اتیلن سنگین:

این پلیمر تزریقی خواصی مثل استحکام و عدم شفافیت دارد. بنابراین برای بسته بندی محصولاتی که باید از نور خورشید دور باشند از این ماده استفاده می‌شود.

پلی پروپیلن بسته بندی:

پلی پروپیلن یکی از پرمصرف‌ترین پلیمرهای دنیا است و در برابر رطوبت و انواع حلال‌ها از خود مقاومت نشان می‌دهد. به‌همین جهت برای بسته بندی مواد غذایی و تولید درب پلاستیکی بطری مناسب است.

این پلیمربسته بندی در قالب‌های مختلف برای تولید پلیمر تزریقی، الیاف، قالب بادی ، روکش، فیلم و ورق کاربرد دارد. همچنین از آن برای ساخت بسته بندی پفک، تنقلات و فست فود استفاده می‌شود. برای اطلاع از قیمت‌ها به صفحه قیمت پلی پروپیلن مراجعه کنید.

پلی اتیلن ترفتالات:

این پلیمر از ترکیب اتیلن گلیکول و ترفتالیک اسید ایجاد می‌شود. درعین سبکی دارای مقاومت بالا است. درنتیجه برای تولید بسته پلاستیکی از این ماده به فیلم کمتری نیاز است. معمولاً این ماده در تولید الیاف پلی استر و بطری کاربرد دارد.

به طورکلی این پلیمر در تولید بطری نگهداری نوشابه و بطری روغن مورد استفاده قرارمی‌گیرد. زیرا باعث ویژگی‌های مفیدی در بطری مثل شفافیت، جلوگیری از ورود گاز و سبکی می‌شود.

پلی استایرن:

این پلیمر ازمونومرهای استایرن تولید می‌شود. ماده‌ای پرکاربرد است و برای تولید محصولات مصرفی زیادی مانند ظروف یکبار مصرف و سینی  مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده قالب گیری و انعطاف پذیری مناسبی دارد.

Polystyrene به دلیل ویژگی‌هایی مثل خواص حرارتی بالا، جلوگیری از هدر رفت انرژی شیمیایی، مقاومت در برابر باکتری‌ها، پایداری ابعادی مناسب و قیمت مناسب برای تولید سرویس‌های بسته بندی مواد غذایی به کار می‌رود.

پلی استایرن با توجه به کاربرد و نوع مصرف به چهار گروه تقسیم می‌شود.

  • پلی استایرن معمولی: این ماده دارای خواص دی الکتریک است. بنابراین در موارد الکتریکی کاربرد دارد.
  • پلی استایرن مقاوم: به دلیل مقاومت عالی در برابر ضربه و خوردگی برای تولید ظروف بسته بندی مانند ظروف ماست، مربا تک‌نفره، لوازم خانگی و ورزشی به کار می‌رود.
  • پلی استایرن انبساطی
  • پلی استایرن اکسترود

پلی وینیل کلراید در بسته‌ بندی:

این ماده از پلیمریزاسیون نفت خام و گاز کلر حاصل می‌شود. به دلیل دسترسی آسان، چگالی، مقاومت بالا، توانایی تغییرشکل، گزینه‌ای مناسب برای خرید پلیمر بسته بندی است.

این پلیمر در دو نوع سخت و انعطاف‌پذیر برای مصارف گوناگون استفاده می‌شود. پلی وینیل کلراید سخت برای تولید ورق، لوله و قطعات قالب گیری مناسب است. پلی وینیل کلراید انعطاف پذیر برای ساخت پوشش ومحافظ، کف پوش و فیلم بسته بندی مواد غذایی و پزشکی کاربرد دارد.

پلیمرهای ذکرشده علاوه بر کاربرد پلیمر بسته بندی، به عنوان پلیمر تزریقی، پلیمر لوله و پلیمر مخازن نیز استفاده می شود. معمولاً برای تولید این پلیمرها از مواد ریسایکل استفاده می‌شود. برای خرید پلیمر باید به نکات زیادی ازجمله قیمت دلار امروز توجه شود. زیرا به صورت مستقیم بر قیمت مواد پتروشیمی و میزان خرید پلیمر بسته بندی تاثیر گذار است.

 

پلیمر نایلون بسته بندی

مزایای استفاده از پلیمر بسته بندی در تولید نایلون

از پلیمرهایی مثل پلی پروپیلن و پلی اتیلن به صورت عمده برای تولید نایلون‌های مختلف در سایزهای گوناگون استفاده می‌شود.

  1. قیمت مناسب و به‌صرفه
  2. مواد ریسایکل
  3. حفظ بهداشت
  4. تولید آسان و فراوان
  5. مقاومت مکانیکی مطلوب

در نهایت باید بدانید که مهم‌ترین مصرف‌کننده پلیمرها، صنعت بسته بندی محصولات است. تولید کالاهایی مثل نایلون خرید، نایلون‌های حباب دار، روکش مواد غذایی و دارویی بدون وجود پلیمر ناممکن بود.

امروزه از پلیمرها برای تولید فیلم‌های یک‌لایه و چندلایه استفاده می‌شود تا بتوان محصولات بسته بندی کاربردی برای موادغذایی مختلف تولید کرد. از این محصولات برای حفاظت و حمل و نقل راحت‌تر خوراکی‌ها استفاده می‌شود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان وثیق پتروپلیمر تماس حاصل فرمایید.

 

مقاله‌های پیشنهادی:

 

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.