خرید پلیمر ریسایکل
برای مشاهده قیمت مواد دیگر و همچنین روزهای گذشته ادامه مطلب را مطالعه کنید!

نرخ روز قیمت پلیمر دوشنبه 24 اردیبهشت

نرخ روز قیمت پلیمر، به عوامل مختلفی بستگی دارد. بازار مواد اولیه پلیمری روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند. قیمت ارزان آن و همچنین جایگزینی این ماده اولیه با بسیاری از مواد دیگر، از پلیمر یک ماده با ارزش ساخته است و خرید پلیمر را به یک موضوع داغ تبدل کرده است. برای اطلاع از قیمت مواد ریسایکل با ما تماس بگیرید.

قیمت پلیمر دوشنبه 6 شهریور1402
گرید تولید‌کننده قیمت پلیمر
(قیمت پایه عرضه)
پلی استایرن معمولی 1309 آرتان پترو کیهان 396,624
پلی استایرن انبساطی نسوز F300 توسعه صنایع پتروشیمی پلی استایرن انتخاب 428,753
پلی استایرن انبساطی نسوز SE50 شرکت پلی استایرن انبساطی سهند 410,680
پلی استایرن انبساطی نسوز SE4000 بانیار پلیمر گنبد 404,825
پلی استایرن انبساطی نسوز SE5000 بانیار پلیمر گنبد 392,175
پلی استایرن معمولی 24N تولیدی پلاستیک ایسین 396,624
پلی استایرن مقاوم 4512 محب بسپار ایده گستر 423,603
نخ پلی استر 250D48FA پتروشیمی تندگویان 677,622
نخ پلی استر 250D48FB پتروشیمی تندگویان 643,741
پلی استایرن انبساطی R310 توسعه صنایع پتروشیمی پلی استایرن انتخاب 406,633
پلی بوتادین رابر 1220 پتروشیمی شازند 768,876
پلی استایرن انبساطی نسوز SE2000 بانیار پلیمر گنبد 428,753
پلی بوتادین رابر 1220 پتروشیمی تخت جمشید 768,876
پلی استایرن مقاوم 4125 پتروپاک مشرق زمین 423,603
پلی استایرن مقاوم 4512 محب بسپار ایده گستر 420,335
پلی استایرن معمولی MP08 محب پلیمر قم 396,624
پلی اتیلن ترفتالات بطری MBG780 پتروشیمی محب پلی استر خاوران 550,000
پودر پلی وینیل کلراید پزشکی S70 صنایع پتروشیمی هگمتانه 400,000
پلی استایرن معمولی 1551 پتروشیمیایی تخت جمشید پارس 396,624
نخ پلی استر 160D48FB پتروشیمی تندگویان 655,703

 کاربرد این ماده اولیه به خودی خود بسیار زیاد است اما با وجود افزودنی‌ها یا به عبارتی petroAdd، کاربرد آن دوچندان خواهد شد. در این متن، به تحلیل قیمت مواد اولیه پلیمری پرداخته شده که شاید بتواند به پیش‌بینی قیمت روز پلیمر به مشتریان کمک کند. پیش از آن به صورت جزئی‌تر به بررسی قیمت امروز پلی‌پروپیلن، پلی اتیلن، پلی آمید، پی وی سی و پترو اَددها می‌پردازیم.

نرخ روز قیمت پلیمرهای مختلف

کاربرد پلیمر باعث تفاوت‌های فراوان در قیمت آن شده است. گران یا ارزانی پلیمرها هم با توجه به همین کاربردها تعیین می‌شود. مواد پایه پلاستیکی، پلاستیک‌های مهندسی و افزودنی‌ها از جمله موارد استفاده آنها می‌باشند.

بدیهی است که نمی‌توان قیمت دقیقی برای انواع پلیمرها داد اما این نرخ، به صورت کلی قابل بیان است. پلاستیک‌های مهندسی با ترکیب بیشتر مقدار افزودنی‌ها به صورت مستحکم‌تر و در حجم‌های کوچکتر از مواد پلاستیک پایه قابل سفارش هستند. به همین جهت طبیعی است که هزینه سفارش پلاستیک‌های مهندسی کمی گران‌تر از قیمت مواد پایه پلاستیک باشد.

پلیمرها در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرند که هر کدام قیمت متفاوتی دارند. برای اینکه قیمت امروز پلیمر را بدانید باید در ابتدا نوع ماده اولیه خود را تشخیص دهید.

گرانول چیست؟

گرانول، قطعات کوچک شده پلیمرهای مختلف می‌باشد. بسیاری از افراد بر این باور هستند که گرانول، نوعی پلیمر است. اما در خصوص این موضوع اشتباه فکر می‌کنند. چون گرانول، قطعات ریز شده پلیمرها می‌باشد. پلیمرهایی مانند پ پ، پلی اتیلن، پلی استایرن، پی وی سی و…، می‌توانند به گرانول تبدیل شوند. برای بهره برداری از پلیمرها، باید که آنها را به شکل گرانول دربیاوریم تا به محصول مورد نظر خود تبدیل شوند. برای تولید گرانول، از فرآیندهای مختلفی استفاده می‌شود و شما می‌توانید با استفاده از آنها گرانول‌های یک شکل و هم اندازه را به وجود بیاورید. (گرانول چیست؟)

1- نرخ روز قیمت پلی پروپلین

از جمله پر مصرف‌ترین و اساسی‌ترین پلیمرها، پلی پروپیلن می‌باشد.پروپیلن یک پلیمر گرما‌نرم می‌باشد که در یک بازده گسترده از کاربردها، شامل فیلم، ورق، قالب گیر تزریقی، پلیمر بسته‌بندی غذایی، نساجی، تجهیزات آزمایشگاهی، پزشکی، لوله پلیمری، کاربردهای صنعتی و ساختمانی و همچنین اجزای خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. پلی پروپیلن  در انواع مختلفی استفاده می‌شود که پلیمر نساجی از این قبیل است.

2- نرخ روز قیمت پلی اتیلن

نرخ روز قیمت پلیمر پلی اتیلن، نیز بسته به کاربرد و در نهایت با در نظر گرفتن گرید تجاری آن مشخص می‌شود. پلی‌ اتیلن‌ها در انواع مختلفی مانند چگالی بالا، چگالی پایین، سبک خطی، خیلی سبک، پلی اتیلن با اتصالات عرضی، کو پلیمرهای اتیلن و بسیاری از انواع دیگر وجود دارند.

پلی اتیلن‌ها بیشتر برای مصارف سخت و محکمی مثل کالاهای ورزشی، پوشش ضد گلوله، تجهیزات دفاعی و برای ساخت برخی از قطعات خودرو می‌باشد. صنعتگران عزیزی که گریدهای مختلف پلی‌ اتیلن‌ها مورد نیازشان است می‌توانند از لینک زیر استفاده کنند.

3- نرخ قیمت امروز پلی آمیدها

پلی آمیدها مقاومت حرارتی، مقاومت الکتریکی، مقاومت شیمیایی و خاصیت نفوذ ناپذیری بالایی دارند. این مواد اولیه در صنایع خودرو سازی، حمل و نقل، برق و الکتریک، نساجی و.. مورد بررسی قرار می‌گیرند.

مواد اوليه پلاستيک پلي آميد، اغلب وارداتي هستند به همين جهت قيمت دلار امروز و نرخ ارز تأثير بيشتري بر ارزش پلي آميد خواهد گذاشت. برای اطلاع از قیمت امروز پلی‌آمیدها، مواد نو یا ریسایکل، با ما تماس بگیرید.

4- نرخ قیمت امروز پی وی سی

در جدول نرخ روز قیمت پلیمرها، قیمت پترو پی وی سی‌ (petro PVC)  هم بسیار  پر طرفدار است. چرا که پی وی سی یکی از ارزشمندترین و پرکاربردترین محصولات صنعت پتروشیمی محسوب می‌شود. کاربرد این پلیمرها با استفاده از افزودنی‌ها بیشتر هم می‌شود.

گستردگی کاربردهای پی وی سی که در دسته‌های پی وی وسی نرم و پی وی سی سخت قرار می‌گیرد، بسیار زیاد است. درب و پنجره پی وی سی، کارت‌های اعتباری و روکش کابل برخی از این کاربردها به شمار می‌روند. pvc حالت پودر دارد و  تحت تأثیر فرآیندهایی به حالت گرانول در می‌اید. برای اطلاع از قیمت پی وی سی می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نرخ قیمت پلیمر افزودنی‌ها(مستربچ)

گاهی برای اصلاح خواص محصول نهایی و فرآورده‌های پلیمری باید از افزودنی‌های پلیمری استفاده شود.  استفاده از مستربچ‌ها طبیعتاً بر قیمت پلیمر می‌افزاید اما هر کدام از قیمت افزودنی‌ها نیز بنابر کاربرد و مشخصاتش متفاوت است.

از جمله ویژگی‌هایی که مستربچ‌ها به پلیمر ریساکیل و مواد نو اضافه می‌کنند دوام، سختی، وضوح، قابلیت عدم فرسایش در هوا است. تقسیم بندی افزودنی‌ها هم از لحاظ فیزیکی به 4 حالت جامدات، لاستیک‌ها، مایعات و گازها انجام می‌شود. این مواد از لحاظ کاربرد به انواع بسیار زیادی دسته‌بندی می‌شوند که برخی از آنها در ادامه لیست شده است.

 • افزودنی پرکننده
 • افزودنی نرم کننده
 • تأخیر دهنده‌های اشتعال
 • پایدارکننده حرارتی
 • عوامل ضد الکتریسیته ساکن
 • افزودنی‌ روان‌کننده
 • مستربچ رنگ‌ها

در مورد قیمت افزودنی پلیمری تنها به چند مورد آن اشاره می‌شود. قیمت پرکننده‌ها یا کربنات کلسیم به ازای هر کیلوگرم از 10.500 تا 18.000 تومان است. مستربچ رنگی از 23.500 تا 350.000 است و قیمت روان‌کننده‌های افزودنی، از 6.000 هزار تومان تا 300.000 است.

عوامل تأثیرگذار بر نرخ روز قیمت پلیمر

عوامل تأثیرگذار بر نرخ روز قیمت پلیمرها، مانند مسائل متعدد در رابطه با محصولات مشابه مورد استفاده صنایع به صورت دقیق قابل بیان نیست. با این حال، مواردی وجود دارد که بررسی آنها می‌تواند به پیش‌بینی قیمت کمک شایانی کند. در زیر این موارد را لیست کردیم و کمی بعد به بررسی هر کدام از آنها می‌پردازیم.

 1. نوسانات ارز
 2. قیمت نفت
 3. تولید روزانه پتروشیمی
 4. مقادیر عرضه انواع مواد در بورس کالا
 5. رابطه مستقیم موجودی بازار با مقدار مصرف مشتریان
 6. مقادیر موجود بودن یا نبودن گریدهای مختلف در بازار
 7. سیاست‌ها (تحریم‌های بین‌المللی)

1- تأثیر ارز بر قیمت امروز پلیمر

هر زمان سخن از مواد اولیه در هر صنعتی می‌شود ناگزیر پای دلار و نرخ ارز نیز به میان می‌آید. در این مورد بهتر است نظر یکی از متخصصین اقتصاد صنعت پلاستیک را بیان کرد. دکتر مریم محبی، کارشناس بازاریابی‌های مالی، در مورد تأثیر دلار بر نرخ روز قیمت پلیمر می‌گوید: در صورت افزایش یا کاهش نرخ ارز، اولین تأثیر مشمول صنعت پلیمر می‌شود.

2- تأثیر نفت بر قیمت امروز مواد اولیه پلاستیک

پلیمرها، مواد اولیه پلاستیک هستند و ماده اولیه آن‌ها نفت خام است در نتیجه هزینه آن هم وابستگی کامل به قیمت نفت خام دارد. پیش‌بینی قیمت نفت نیز به این صورت است که هرچه تقاضای بازارهای آتی برای نفت بیشتر شود طبیعتأ قیمت نفت هم افزیش می‌یابد. همین جمله کوتاه مبنای پیش‌بینی هزینه تمام شده پلیمر در نظر گرفته می‌‌شود.

3- مقادیر تولید روزانه پتروشیمی

با وجود تأثیر مستقیم دو عامل قبلی، یکی از دلایل اصلی بالا یا پایین بودن نرخ روز قیمت اولیه پلیمری، تولید روزانه پتروشیمی است. پتروشیمی به عنوان اولین مرحله تولید پلیمر، طبیعتا تأثیر به‌سزایی در نرخ روزانه قیمت پلیمر خواهد داشت.

4- مقادیر عرضه انواع مواد در بورس کالا در نرخ روز قیمت پلیمر

بورس را می‌توان مرجع اصلی توزیع مواد پلیمری دانست. این مرجع خود به عوامل مختلفی وابسته است که بر طبق همین عوامل ممکن است میزان عرضه کالاها از جمله پلیمر، بالا یا پایین باشد. این تغییرات در میزان عرضه بورس پلیمر، در نهایت بر قیمت مواد اولیه پلیمری تأثیر گذار است.

5- رابطه مستقیم موجودی بازار با مقدار مصرف مشتریان

مسئله تکراری عرضه و تقاضا در تمام بازارها، قیمت کالای مربوطه را دستخوش تغییر می‌کند. این موضوع در مورد نرخ قیمت روز پلیمر هم صدق می‌کند که یکی از عوامل سنتی تأثیر گذار بر قیمت پلیمر می‌باشد.

6- مقادیر موجود بودن و نبودن گریدهای مختلف در بازار

اگر بخواهیم عوامل تأثیر گذار بر  قیمت امروز پلیمر را به صورت جزئی‌تر مورد بررسی قرار دهیم، می‌توانیم موجود بودن و نبودن گریدهای مختلف را هم دخیل بدانیم. چراکه مواد پایه پلیمری با توجه به کاربردهای فراوانی که دارند، در گریدهای مختلفی تولید و عرضه می‌شوند. بدیهی است که کم‌بود یا افزونی گریدهای مختلف پلیمری، قادر به تغییر قیمت نهایی است.

7- تأثیر تحریم بر نرخ روز قیمت پلیمر

مواد اولیه پلیمری جزو آن دسته از فراورده‌های نفتی است که نه تنها سهم بزرگی از واردات را شامل می‌شود بلکه در صادرات هم نقش گسترده‌ای دارد. بدون شک سیاست‌های بین‌المللی کشورها، مثل تحریم‌ها علیه ایران و محصولات پتروشیمی بر قیمت پلیمر تأثیر زیادی خواهد داشت.

گرانول چیست؟

شرکت وثیق پترو پلیمر در استان البرز، فروش آنلاین، مطمئن و بدون دردسری را برای مخاطبان گرامی خود به ارمغان آورده است. برای ورود به وبسایت پلی‌مال، سایت فروشگاهی ما، کافی است روی دکمه زیر کلیک کنید.

آنچنان که پیش‌تر گفته شد، این 7 مورد از مهم‌ترین دلایل ارزان یا گران شدن پلیمر است.  هر چند عوامل دیگری مانند اختلال در صادرات مواد پتروشیمی و یا بازارهای بین‌المللی را هم می‌توان در این لیست گنجاند. پیش‌بینی نرخ روز قیمت پلیمر مستلزم مقاله جامعی است که به زودی برای استفاده صنعت‌گران گرامی منتشر خواهد شد. 

خرید پلیمر

امروزه بحث خرید پلیمر داغ شده است. این مواد توانسته‌اند نقش خیلی مهمی را در زندگی ما ایفا کنند. در واقع بیشتر چیزهایی که مورد استفاده قرار می‌دهیم، از پلیمر منشأ گرفته‌اند.

یکسری نکات در دیتاشیت پلیمرهای مختلف وجود دارد که اگر راجع به آن اطلاعات کسب کنید، می‌توانید پلیمر خوبی را خریداری کنید. یکی از این موارد، شاخص جریان مذاب یا MFI  می‌باشد. در واقع تستی است که برای هر پلیمری قابل انجام است. همچنین این تست می‌تواند به ما کمک کند که اگر به پلیمری ناشناخته برخوردار کردیم، نوع آن را تعیین نماید.

برای آشنایی بیشتر، می‌توانید به مقاله مربوطه مراجعه نمایید‌

تست MFI

نوعی پلیمر وجود دارد که به شکل قطعات کوچکتری دیده می‌شود. این مواد به گرانول معروف هستند. گرانول‌ها از کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف برخوردار هستند و کارخانجات از گرانول به وفور استفاده می‌نمایند. اگر قصد آشنایی بیشتر با گرانول‌‌ها را دارید، می‌توانید که به مقاله لینک شده زیر مراجعه کنید.