گرانول بازیافتی پلی اتیلن

گرانول بازیافتی پلی اتیلن، پلیمری است که با توجه به کاربردها و ویژگی‌های خود، در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. گرانول پلی اتیلن، قابلیت این را دارد که تبدیل به مواد ریسایکل شود تا دوباره از آن در تولید محصولات پلیمری استفاده شود.

در این مقاله سعی داریم که شما را بیشتر با خصوصیات مثبت و کاربردهای گرانول بازیافتی پلی اتیلن آشنا نماییم. از شما درخواست می‌کنیم که تا انتها این مطلب را دنبال نمایید.

ویژگی‌ها و کاربردهای گرانول پلی اتیلن بازیافتی

همانطور که می‌دانید، گرانول بازیافتی پلی اتیلن، از کاربردها و خصوصیات مهمی برخوردار می‌باشد. این دو مورد در گرانول پلی اتیلن، سبب شده تا خرید آن افزایش پیدا کند و طرفداران زیادی را به خود اختصاص بدهد. ابتدا ویژگی‌های گرانول پلی اتیلن بازیافتی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

مقاومت در برابر ضربه:

یکی از اصلی‌ترین ویژگی گرانول پلی اتیلن، این است که در مقابل ضربه از خود مقاومت نشان می‌دهد. یعنی می‌تواند شکل و ساختار خود را بدون اینکه ضربه بر آنها اثر بگذارد، حفظ نماید.

مقاومت شیمیایی بالا:

یکی دیگر از خصوصیات مهم گرانول بازیافتی پلی اتیلن، مقاومت شیمیایی بالای آن می‌باشد. یعنی یکسری از مواد مانند: اسیدها و بازهای قوی نمی‌توانند آن را تجزیه و تحلیل نمایند.

عایق الکتریکی:

گرانول پلی اتیلن، عایق الکتریکی خوبی نیز می‌باشد. این بدان معنا است که اجازه نمی‌دهد جریان الکتریکی به راحتی عبور کند. همچنین خطر برق گرفتگی را کاهش می‌دهد. این یکی دیگر از ویژگی‌های مهم گرانول پلی اتیلن می‌باشد.

مقاوم در مقابل باکتری‌‌ها

گرانول بازیافتی پلی اتیلن، طوری طراحی شده است که باکتری‌ها و قارچ‌ها نمی‌توانند بر روی آن دوام بیاورند و زنده بمانند. یکسری پلیمرها به مرور زمان بر روی آنها باکتری‌ها و دیگر موجودات رشد می‌کنند و آن را آلوده می‌نمایند. در صورتیکه گرانول پلی اتیلن در برابر آنها مقاوم است و اجازه رشد و تکثیر به آنها را نمی‌دهد.

 اینجا با چند مورد از ویژگی‌های مهم گرانول پلی اتیلن، آشنا شدید. در ادامه به کاربردهای این پلیمر خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

تولید لوله و اتصالات:

لوله و اتصالات، یکی از مهمترین محصولاتی است که در کارخانجات و ساختمان‌های مسکونی مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. از این محصول برای جابجایی آب و یا مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در زمین‌های کشاورزی برای انتقال آب نیز از لوله‌های پلی اتیلنی استفاده می‌شود.

ساخت بخش‌های مختلف خودرو:

از گرانول بازیافتی پلی اتیلن، برای تولید یکسری از قسمت‌های خودرو استفاده می‌شود. این پلیمر به دلیل اینکه از مقاومت و استحکام خوبی برخوردار است، در صنعت خودرو سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پلیمر برای تولید سپر، قطعات داخلی خودرو، پ پ باتری و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بسته بندی مواد:

یکی دیگر از کاربردهای گرانول بازیافتی پلی اتیلن در بسته بندی مواد می‌باشد. همانطور که اشاره کردیم، پلی اتیلن اجازه نمی‌دهد تا موجوداتی مثل باکتری‌ها و قارچ‌ها رشد کنند و تکثیر شوند. یعنی با استفاده از این خصوصیت می‌توان در بسته بندی مواد غذایی استفاده نمود. چون اجازه نمی‌دهد که آنها آلوده بشوند.

تولید مخازن:

گرانول بازیافتی پلی اتیلن، در تولید مخازن با انواع شکل‌ها و کاربردها نقش دارد. مخزن برای نگهداری آب و یکسری مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همانطور که اشاره کردیم، گرانول پلی اتیلن از مقاومت شیمیایی بالایی برخوردار است. یعنی به راحتی می‌توان این مواد را نگهداری نمود.

گرانول چیست؟

گرانول چیست؟ پلیمرهایی که با استفاده از روش‌های مختلف به قطعات کوچکتر و اندازه‌ای یکسان تبدیل شده‌اند گرانول گفته می‌شود. تصور عامه مردم این است که گرانول‌ها نوعی پلیمر می‌باشد. در صورتیکه چنین نیست. به عنوان مثال پلی پروپیلن را اگر به قطعات کوچکتری تبدیل کنیم، در واقع همان پلیمر با اندازه کوچکتر می‌باشند. همچنین گرانول بازیافتی پلی اتیلن هم به این صورت است و شما می‌توانید این پلیمر را با استفاده از یکسری روش‌ها قطعه قطعه کنید و در صنایع مختلف مورد بهره برداری قرار بدهید.

گرانول بازیافتی

گرانول بازیافتی، گرانولی است که برای بهره برداری مجدد، آن را ریسایکل نموده و در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌دهند. با این کار، از تولید زباله جلوگیری می‌شود. همچنین برای حفظ محیط زیست بسیار مفید می‌باشد. گرانول پلیمرهای ریسایکل، کیفیتی شبیه به مواد نو آن را دارا می‌باشند. مثلاً گرانول بازیافتی پلی اتیلن این خصوصیت را دارا می‌باشد.

گرانول بادی

گرانول بادی نوعی پلی اتیلن از نوع سنگین است. یعنی میزان چگالی آن بالا می‌باشد. این پلیمر دارای یکسری ویژگی‌های خاصی است که شامل: مقاومت شیمیایی، شفافیت زیاد و… می‌باشد. از طرفی دیگر، گرانول بادی به مقاومتی که در برابر ضربه دارد شناخته می‌شود. همچنین توانایی این را دارا است تا در برابر دماهای پایین از خود مقاومت نشان بدهد.

این پلیمر از کاربردهای زیادی نیز برخوردار می‌باشد که شامل: لوله‌های خرطومی، گالن‌ها، طناب‌های رنگی و… می‌باشد.

کارخانه تولید گرانول PP بازیافتی

گرانول PP بازیافتی به دلیل ارزشی که در میان پلیمرها دارد، بیشتر مورد توجه تولید کنندگان قرار گرفته است. کارخانه‌های تولید گرانول PP بازیافتی با استفاده از یکسری روش‌ها، دست به ساخت این مواد می‌زنند تا برای تولید محصولات پلیمری خود، از آن استفاده نمایند. گرانول PP بازیافتی، به دلیل قیمت پایینی که دارد، می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. چون برای تولید کنندگان از صرفه اقتصادی خوبی برخوردار است و همچنین کیفیت بالایی را این پلیمر دارا می‌باشد.

خرید پلیمر

امروزه خرید پلیمر در ایران و جهان افزایش پیدا کرده است. یکسری از پلیمرهای با ارزش مثل پ پ و پلی اتیلن به کشورهای دیگر صادر می‌شود و یا در داخل کشور برای رفع نیازها و تولید محصولات پلیمری از آنها استفاده می‌شود. اگر قصد خرید پلیمر را دارید، ما در وثیق پترو پلیمر آماده خدمت رسانی به شما هستیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پلیمرها، می‌توانید که به صفحه قیمت پلیمر در سایت ما مراجعه نمایید و یا با کارشناسان و مشاوران وثیق پترو پلیمر تماس حاصل فرمایید.

به انتهای مقاله امروز رسیدیم از همراهی شما سپاسگزاریم. امیدواریم که این مطلب، مورد توجه شما قرار گرفته باشد و توانسته باشیم شما را در مقاله امروز کمک نماییم.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به این پلیمر و دیگر پلیمرها، به سایت وثیق پترو پلیمر مراجعه کنید. همچنین می‌توانید که با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.