گرانول بازیافتی + لیست قیمت

امروزه گرانول بازیافتی پلیمرها، به میزان زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند. زیرا از اهمیت بالایی برخوردار هستند و دارای یکسری ویژگی‌ها و خصوصیات مثبت می‌باشند. همچنین این مواد دارای یکسری روش‌هایی هستند که آنها را به این شکل می‌توانید مشاهده کنید.

ما اینجا هستیم که در این مقاله بیشتر راجع به گرانول ریسایکل صحبت کنیم و کمی هم به بعضی از تعاریف و مفاهیم خواهیم پرداخت. شما را به مطالعه مطلب امروز دعوت می‌کنیم.

 

قیمت گرانول  هاش پلی اتیلن

گرانول هاش عسلی 34-38
گرانول تیره 26-24
گرانول شفاف 39

PP قیمت گرانول بازیافتی

pp سبدی 19-25
کیسه جامبو یا پوشال 25-30
سپری 31-38
باتری 49-50
پایه همو(نساجی) 27-30
نساجی شفاف 40-45

قیمت گرانول بازیافتی PE

نایلون هاش 26-38
تزریقی 15-30

 قیمت گرانول ریسایکل PA

6 ساده مشکی 75-85
6ساده سفید یا بی رنگ 100 به بالا
6 الیاف دار استعلام قیمت
6.6 مشکی 170
6.6 بی رنگ یا سفید 260
6.6 الیاف دار استعلام قیمت

 

گرانول چیست؟

ابتدا می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که گرانول چیست؟

گرانول چیست؟
آشنایی با گرانول و مواد اولیه پلاستیک آن

هنگامی که یک پلیمر را به قطعات کوچک‌تری تبدیل می‌کنیم تا از آن در صنایع مختلف استفاده نماییم، در واقع می‌توانیم بگوییم که ما گرانول تولید کرده‌ایم. اشتباه نکنید که گرانول به هیچ عنوان یک پلیمر نیست، بلکه تکه‌ای کوچک از آن می‌باشد. روش‌هایی وجود دارد که با استفاده از آن، گرانول‌ها ساخته می‌شوند. این مواد قابلیت دارند که مجددا مورد استفاده قرار بگیرند یعنی بازیافت یا ریسایکل شوند تا گرانول بازیافتی را در اختیار داشته باشیم. در مجموع گرانول‌های پلاستیک از ویژگی‌های خوبی برخوردار هستند.

مهمترین پلیمرهایی که گرانول آنها در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، پلی اتیلن و پلی پروپیلن می‌باشد. این دو مواد پلاستیک، بسیار کاربردی هستند و حتی می‌توان آنها را ریسایکل نمود. بعدا در مورد بازیافتی بودن این دو مواد پلیمری صحبت خواهیم کرد.

گرانول‌های پ پ و پلی اتیلن از ویژگی‌های خوبی نیز برخوردار می‌باشند. با استفاده از شناختی که نسبت به آنها پیدا کردیم، حالا می‌توانیم به پاسخ این سوال که “مواد اولیه پلاستیک چیست” است را بیابیم.

تا اینجا راجع به اینکه گرانول چه چیزی است به صورت کلی صحبت کردیم. در ادامه قصد داریم که بیشتر درباره گرانول‌های بازیافتی صحبت کنیم و چیستی آن را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم تا آشنا شوید. پس با ما همراه باشید.

گرانول بازیافتی چیست؟

گرانول بازیافتی، موادی است که پلیمرهای تکه شده دوباره در صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه همانطور که در ابتدای مطلب صحبت کردیم، از این پلیمر استفاده زیادی می‌شود. آن هم به خاطر دلایلی که به آنها خواهیم پرداخت.

 

 

  1. کم هزینه بودن
  2. کم شدن میزان زباله
  3. کاهش مصرف نفت
  4. صرفه جویی در مصرف انرژی

 

کم هزینه بودن:

یکی از اصلی‌ترین مسائلی که برای کارخانجات و تولید کنندگان بسیار حائز اهمیت می‌باشد، بحث هزینه‌ای است که برای مواد اولیه محصولات خود حاضر به پرداخت هستند. آنها می‌خواهند که پول کمتری بپردازند و در عین حال کیفیت بالا را داشته باشند. گرانول‌های بازیافتی این خصوصیت را دارا می‌باشند. درکل پلیمرهای بازیافت شده، از قیمت کمتری نسبت مواد نو برخوردار می‌باشد.

کم شدن میزان زباله:

دلیل دیگری که از گرانول بازیافتی استفاده می‌شود، کم کردن زباله‌ها است. هر چقدر ما بتوانیم در زمینه بازیافت کردن بهتر عمل کنیم، بیشتر می‌توانیم در حفظ  طبیعت و محیط زیست کمک بکنیم. همچنین از دور انداخته شدن یکسری از مواد مفید جلوگیری خواهد شد و دوباره آنها در چرخه تولید قرار خواهد گرفت.

کاهش مصرف نفت:

کاهش مصرف نفت
استفاده کمتر از نفت برای تولید مواد اولیه پلاستیک

همانطور که اطلاع دارید، پلیمرها از نفت تولید می‌شوند. با استفاده از این ماده ارزشمند می‌توانیم که مواد نو پلیمری را تولید نمود. اما می‌دانید قیمت مواد اولیه پلاستیک با نرخ همین نفت تعیین می‌شود و با تغییرات آن تغییر خواهد کرد. به همین دلیل از گرانول بازیافتی به دلیل ارزان قیمت بودنشان استفاده می‌شود تا از نفت به اندازه زیاد استفاده نشود. زیرا ممکن است ذخایر نفتی ما کاهش پیدا کند. این یکی دیگر از دلایل استفاده گرانول‌های بازیافتی می‌باشد.

صرفه جویی در مصرف انرژی:

تولید مواد نو پلاستیکی در کل بسیار انرژی مصرف می‌کند. گرانول‌های بازیافتی به ما کمک می‌کنند که از این کار جلوگیری بشود. به عنوان مثال انرژی الکتریکی که در پتروشیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به میزان زیادی مصرف می‌شود و انرژی مورد نیاز به مصارف دیگر نخواهد رسید. اما گرانول بازیافتی سبب شده تا در استفاده از این منابع صرفه جویی شود.

در این قسمت شما با گرانول بازیافت شده و مزایای استفاده از آن آشنا شدید. ادامه مقاله را می‌خواهیم به انواع این گرانول‌ها بپردازیم. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

انواع گرانول‌ بازیافتی

گرانول‌های بازیافتی دارای 2 دسته می‌باشند: پلی اتیلن و پلی پروپیلن. این دو مورد از مهمترین پلیمرها محسوب می‌شوند.

ما در مقاله پلیمر چیست، درباره این پلیمرها صحبت کرده‌ایم. در اینجا بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.

گرانول  PP بازیافتی:

پلی پروپیلن یا مختصر آن پ پ، دارای ویژگی‌ها و کاربردهای خوبی می‌باشند. امروزه از بازیافت این مواد به وفور استفاده می‌شود. یکی از اصلی‌ترین کاربرد این پلیمر در لوله می‌‌باشد. امروزه از لوله‌ها در شهرهایی مانند کرج و تهران که میزان ساخت و ساز آنها بالا است، استفاده می‌شود.

این پلیمر از ویژگی‌های خاصی برخوردار است. به عنوان مثال از مقاومت شیمیایی بالایی برخوردار می‌باشد. یعنی در برابر یکسری از مواد شیمیایی مقاوم بماند تا از بین نرود. همچنین با توجه به این ویژگی، می‌توانیم برای انتقال اسیدها و… نیز استفاده بکنیم.

خصوصیت دیگر گرانول پ پ بازیافتی این است که می‌تواند در برابر ضربه از خود مقاومت به عمل آورد. یعنی توانایی این را دارد که شکل خود را حفظ نماید.

این پلیمر از گریدهای مختلفی نیز برخوردار است و توانسته‌اند که در زندگی روزمره ما تاثیر بگذارند.

در قسمت بعدی قصد داریم که گرانول‌های پلی اتیلن بازیافتی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

گرانول پلی اتیلن بازیافتی:

گرانول پلی اتیلن بازیافتی هم از آن دسته پلیمرهایی است که کاربردهای زیادی دارند. یکی از این کاربردها در صنعت خودروسازی می‌باشد. در یکسری از قطعات خودرو مانند باتری آن، می‌توانیم گرانول پلی اتیلن بازیافتی را مشاهده کنیم. همچنین مثل پ پ بازیافت شده، برای ساخت لوله، از آنها استفاده می‌شود.

اگر بخواهیم یکی از ویژگی‌های گرانول پلی اتیلن بازیافتی را معرفی کنیم، می‌توانیم به عایق الکتریکی بودن آن اشاره کرد. چون مانع از انتقال جریان برق می‌شود و باعث می‌شود اتفاق‌های ناگواری رخ ندهد.

خرید پلیمر

پلیمرها نقش مهمی را در زندگی ما ایفا می‌نمایند. تقریبا هر چیزی که در اطراف خود مشاهده می‌کنید از این مواد ساخته شده‌اند.

برای خرید این مواد می‌توانید که لینک زیر را کلیک کنید.

خرید پلیمر

ریسایکل

مواد ریسایکل، موادی هستند که از بازیافت پلیمرها تولید می‌شوند و کارخانجات به دلیل داشتن قیمت پایین، از آنها استفاده می‌کنند.

برای خرید این مواد، می‌توانید که به مقاله لینک شده زیر مراجعه نمایید.

خرید ریسایکل 

به پایان مقاله امروز رسیدیم. صفر تا صد گرانول بازیافتی را برای شما توضیح دادیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و توانسته باشیم شما را یاری بدهیم.

در صورت کسب اطلاعات درباره محصولات دیگر، می‌توانید با تیم وثیق پترو پلیمر تماس حاصل فرمایید و یا به سایت ما مراجعه کنید.

اگر قصد دارید پلیمری را خریداری کنید، ما آماده هستیم که شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

5 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.