گرانول PP بازیافتی + معرفی کامل + کاربردها

گرانول PP بازیافتی، پلیمری از نوع ترموپلاست است. این محصول، حاصل پلیمریزاسیون پلی پروپیلن می‌باشد. همانطور که از نامش مشخص است، می‌توانیم دوباره از آن استفاده نماییم. 

در این مقاله سعی داریم که شما را بیشتر با این مواد بازیافتی آشنا کنیم و قصد داریم که ویژگی‌ها و کاربردهای آن را مورد بررسی قرار دهیم. امید است که بتوانیم شما را در این مطلب یاری کنیم. 

ویژگی‌های مهم گرانول بازیافتی PP 

این پلیمر، دارای ویژگی‌ها و خصوصیات مهمی می‌باشد. در این قسمت، به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. 

مقاومت شیمیایی بالا: 

گرانول PP بازیافتی، از مقاومت شیمیایی بالایی برخوردار می‌باشد. بدین صورت که در برابر اسیدها و بازهای قوی می‌تواند از خودش مقاومت نشان بدهد. همچنین این محصول توانایی این را دارد که در برابر یکسری واکنش‌های شیمیایی هم مقاومت به عمل بیاورد. 

انعطاف پذیری بالا: 

این گرانول از انعطاف بالایی برخوردار می‌باشد. یعنی این پارامتر سبب شده است تا از آن به راحتی و بدون دردسر استفاده نمود. 

داشتن سختی بالا: 

گرانول PP، دارای میزان سختی بالایی می‌باشد. این به معنی آن است که در برابر تغییر شکل مقاومت بالایی دارد و به هیچ وجه شکل اصلی خود را از دست نخواهد داد. 

قابلیت بازیافت: 

 یکی از مهمترین ویژگی‌های این گرانول، قابل بازیافت بودن آن است. ما می‌توانیم مجدداً پلی پروپیلن را در چرخه تولید قرار بدیم و بازیافت کنیم. این یکی از خصوصیات  گرانول PP می‌باشد. 

از دیگر ویژگی‌های این گرانول، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود: 

  • چگالی پایین 
  • مقاومت کشسانی بالا 
  • مقاوم در برابر الکل‌ها و مواد قلیایی 
  •  وزن پایین 

معایب گرانول PP

در اینجا با مزایا و ویژگی‌های مثبت این گرانول بازیافتی را بررسی کردیم. اما یکسری معایب نیز برای گرانول PP تعریف شده است که در ادامه این قسمت به آنها خواهیم پرداخت. 

مقاومت کم در برابر اشعه‌های خورشیدی:

گرانول PP در مقابل اشعه‌های خورشیدی همانند اشعه ماوراء بنفش، نمی‌تواند مقاومت کند. یعنی در صورت برخورد نور خورشید به این پلیمر بازیافتی، خراب می‌شود و دیگر قابل استفاده نخواهد بود. 

اشتعال پذیری بالا: 

این گرانول، از آن دسته پلیمرهایی است که از حساسیت بالایی برخوردار می‌باشد. یکی از همین مورد قابل اشتعال بودن آن است. این پلیمر باید که در یک محیط مناسبی قرار بگیرد و اگر چنین نشود، شاهد آتش گرفتن آن خواهیم بود. 

این دو عامل بالا از معایب گرانول PP محسوب می‌شوند.  

در کل از این بخش می‌توان این را نتیجه گرفت که اگر ویژگی‌ها و مزایای یک پلیمر بالا باشد، کاربردهای آن نیز در صنایع و زندگی روزمره ما بیشتر خواهد بود. 

برای خرید پ پ ما باید با این خصوصیات آشنا باشیم تا محصول با کیفیتی را داشته باشیم. در واقع این نکات را باید برای خرید پلیمر در نظر بگیریم. 

این قسمت شما را با ویژگی‌ها و خصوصیات مهم گرانول PP بازیافتی آشنا نمودیم. در ادامه می‌خواهیم که درباره کاربردهای این محصول بیشتر صحبت کنیم. با ما همراه باشید. 

کاربردهای مهم گرانول PP 

گرانول PP بازیافتی، از کاربردهای فراوانی نیز برخوردار می‌باشد. در این قسمت می‌خواهیم به برخی از این کاربردها بپردازیم پس ادامه این مطلب را از دست ندهید. 

بسته بندی: 

از گرانول پلی پروپیلن در بسته بندی کردن مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این دلیل در اینجا استفاده می‌شود که اجازه نمی‌دهد عوامل آلوده کننده و خارجی به مواد غذایی نفوذ کند. 

خودروسازی: 

برای تولید قطعات مختلف خودرو، از این گرانول استفاده می‌شود. به عنوان مثال برای تولید باتری خودرو، می‌توان از گرانول PP استفاده نمود. در اینجا پلی پروپیلن به پ پ باتری معروف است. همچنین از این پلیمر در تولید سپر خودرو نیز استفاده می‌شود. در کل می‌توانیم نتیجه بگیریم که گرانول PP یکی از پرکاربردترین پلیمرها در صنعت خودروسازی محسوب می‌شود. 

گرانول PP در نساجی: 

از گرانول پلی پروپیلن در صنعت نساجی نیز استفاده می‌شود. در واقع یکی دیگر از مهمترین صنایعی که می‌توان از گرانول PP استفاده کرد، صنعت نساجی می‌باشد.  

در این صنعت برای تولید پارچه، منسوجات و طناب، از گرانول PP بازیافتی استفاده می‌شود. امروزه پارچه‌هایی که در پرده‌ها و مبل‌ها شما می‌بینید، از همین پلی پروپیلن در صنعت نساجی استفاده شده است. 

تولید مخزن: 

از گرانول پلی پروپیلن بازیافتی در تولید مخزن نیز استفاده شده است. در کارخانجات صنعتی برای نگهداری آب و یکسری مواد شیمیایی، از مخازن استفاده می‌شود. همچنین برای نگهداری از آب برای آبیاری زمین‌های کشاورزی نیز از مخزن استفاده می‌شود.  

برای ساخت این محصول، می‌توانیم از گرانول PP استفاده بنماییم. 

تولید لوله: 

برای انتقال آب و یکسری از مواد شیمیایی، از لوله‌ها استفاده می‌شود. لوله‌های پلی پروپیلنی یکی از بهترین نوع لوله‌ها محسوب می‌شود و از ویژگی‌های مهمی برخوردار می‌باشد. امروزه در ساختمان‌های مسکونی در شهرهای کرج و تهران از این نوع لوله استفاده می‌شود. پس می‌توان از گرانول PP در تولید لوله‌ها نیز استفاده نمود. 

ساخت نایلون: 

از این گرانول در تولید نایلون‌هایی که در اطراف گلخانه‌ها استفاده می‌شود، کاربرد دارد. از نایلون‌ها می‌توان  برای پوشاندن اطراف گلخانه استفاده نمود تا بتوان نور خورشید و گرما را در داخل حفظ نمود. 

آن دسته از نایلون‌هایی که با گرانول PP بازیافتی تولید شده است، بهترین گزینه برای استفاده می‌باشند. 

آشنایی با گرانول 

برای خرید گرانول و همچنین آشنایی با این محصول پلیمری، می‌توانید که به مقاله زیر مراجعه کنید. 

گرانول 

مواد ریسایکل 

جمع بندی: 

گرانول PP بازیافتی، یکی از پلیمرهایی است که از کاربردهای فراوانی برخوردار می‌باشد که ما در یک بخش جداگانه درباره آن صحبت کرده‌ایم. این کاربردها بر اثر ویژگی‌ها و خصوصیات مربوط به پلیمر است. اگر ویژگی‌های پلیمری بیشتر باشد، کاربردهای آن نیز افزایش خواهد یافت. همچنین با استفاده از خصوصیات آنها می‌توانید که در خرید پلیمر، عملکرد موفقی داشته باشید. 

از اینکه این مقاله را دنبال کرده‌اید بسیار سپاسگزاریم. امیدواریم که توانسته باشیم شما را کمک کرده باشیم. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول، می‌توانید با مشاوران و کارشناسان وثیق پتروپلیمر تماس حاصل فرمایید. همچنین برای آشنایی و کسب اطلاع درباره دیگر محصولات، می‌توانید به سایت وثیق پترو پلیمر مراجعه کنید. اگر می‌خواهید که از آخرین تغییرات قیمت پلیمرها با خبر باشید، به شما توصیه می‌کنیم که به صفحه قیمت‌های پلیمر مراجعه فرمایید. 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.