انواع گرانول نایلون | قیمت، کاربرد، خرید!

گرانول نایلون پلاستیک­ های استوانه ای یا گلوله ای شکل هستند که از مواد اولیه پتروشیمی بازیافت میشوند. درواقع گرانول فرمی از ماده پلیمری است که به دلیل عدم ایجاد مشکلات تنفسی و زیستی از حالت پودری بودن به حالت دانه ای تبدیل شده است. این مواد از پر استفاده ترین مواد اولیه صنایع تولیدی است که بیشتر به شکل مذاب کاربرد دارند.

اگر این دورریزهای پلاستیکی را در محیط زیست رها کنیم باعث آلودگی محیطی میشود. با تبدیل این ضایعات به گرانول هم از آلوده شدن محیط زیست جلوگیری کرده و هم در هزینه ها صرفه جویی میشود.

خرید پلیمر

گرانول چیست؟

انواع گرانول نایلون

 

گرانول نایلون به دلیل نوع تولید و شکل آن به انواع گرانول ها تقسیم میشود. که از این گرانول ها در صنایع تولیدی مختلف استفاده میشود.

 

 

1-گرانول پلی اتیلن:

 

این نوع گرانول از مهمترین انواع گرانول نایلون است که خود به سه دسته تقسیم میشود:

 

 

پلی اتیلن سنگین گرید لوله:

 

در لوله های پلی اتیلن و نوار تیپ و .. به وجود این نوع پلی اتیلن ها نیاز داریم و از بازیافت این موارد میتوان به گرانول بازیافتی این پلی اتیلن دست یافت.

 

 

پلی اتیلن سنگین گرید بادی:

 

این نوع گرانول به صورت رشته ای بوده ودارای شفافیت هستند. گرانول های بادی دانه بندی یکنواخت و یک شکلی دارند و در ساخت روغن های موتور لوازم توالت تولید دوک نخ و طناب های پلاستیکی و غیره مورد استفاده قرار میگیرند.

 

 

پلی اتیلن سبک گرید فیلم:

 

مهمترین کاربردهای این نوع از پلی اتیلن درصنعت تولید فیلم و در تولید کیسه های پلاستیکی است.

 

 

2-گرانول پلی پروپیلن:

 

این نوع گرانول به صورت گلوله ای بوده و اغلب در صنایع مربوط به مواد پلاستیکی قابل استفاده است. صنعت الیاف ونخ و… نیز از جمله کاربردهای مهم آن است.

 

 

3-گرانول پی وی سی:

 

پی وی سی یکی از پرکاربرد ترین پلاستیک ها در جهان است. این نوع از گرانول در مواجهه با نور آفتاب، ضربات، تغییر رنگ و نقطه جوش آسیب پذیر نیست. این نوع گرانول به دو نوع نرم و سخت تقسیم پذیر می شود.

ازنوع سخت آن در لوله های آبرسان، ساخت پنجره های پی وی سی و… و از نوع نرم آن در تجهیزات پزشکی، روکش کابل کیسه های پلاستیکی انواع شلنگ و… استفاده میشود.

 

 

4-گرانول ای بی اس:

 

این نوع گرانول توانایی شکل پذیری رنگ و جلا و دوام و مقاومت بالایی دارد و در صنعت برق و الکترونیک، مکانیک و قطعات بدنه خودرو، آبیاری، پلاستیک سرپوش های محافظ برخی اسباب بازی ها و… استفاده می شود.

 

 

5-گرانول پلاستیک:

 

این نوع از گرانول در صنعت پتروشیمی بدست می آید و برای مصارف ذوب و فرم دهی بکار گرفته میشود. این نوع گرانول به صورت دانه دانه است و در تولید قطعات ماشین آلات استفاده میشود.

 

 

6-گرانول بازیافتی :

 

گرانول بازیافتی از دورریزهای پلاستیکی تولید میشود. این دورریزهای پلاستیکی بعد از بازیافت به تکه های کوچک برش داده می شوند. بازیافت انواع دورریزهای پلاستیکی به گرانول ها و کاربرد مجدد آن ها هم در جهت صرفه جویی در هزینه و هم کمک به محیط زیست خواهد بود.

 

 

کاربرد گرانول نایلون

 

یکی از شاخص ترین کاربردهای گرانول نایلون برای تولیدات محصولات پلاستیکی و بسته بندی آن هاست. البته کیسه های بسته بندی شده پس از این که تخلیه شدند میتوانند دوباره بازیافت شده و مواد اولیه گرانولی را تشکیل دهند.

همچنین از دیگر کاربردهای گرانول نایلون میتوان به استفاده آن درصنعت ساختمان سازی اشاره کرد. با توجه به این که گرانول ها دارای پایداری و مقاومت بالایی در برابر حرارت و فشار هستند از آن ها در جهت تولید پروفیل و پنجره و حتی تولید کفپوش های ساختمانی استفاده میشود.

جالب است که بدانید از گرانول حتی در صنعت برق هم استفاده میشود. در واقع از گرانول درجه یک که ایمن تر است به عنوان روکش های کابل برق استفاده میشود. در صنعت راه از گرانول های نایلون به دلیل امتیاز بالا و دوام بهتر و مقاومت بیشتر در تهیه بتن و آسفالت بهره گیری میشود.

 

 

خرید گرانول نایلون

 

برای اطلاع از قیمت گرانول نایلون باید به این نکته توجه داشته باشید که قیمت این گرانول با قیمت دلار امروز محاسبه میشود.

 

 

قیمت مواد اولیه پلاستیک:

 

قیمت مواد اولیه پلاستیک درانواع مواد متفاوت است و برای اطلاع از آن ها به سایت مجموعه مراجعه نمایید.

 

 

نایلون چیست؟

 

اولین الیاف مصنوعی ساخته شده توسط دست بشر نایلون است که در دهه 1930 به عنوان جایگزین اولیه ابریشم معرفی شد. نایلون ویژگی های خاص و منحصر به فردی دارد که باعث میشود کاربردهای بالایی داشته باشد.

 

 

آشنایی با انواع نایلون و تفاوت آنها

 

آنچه درعموم با عنوان نایلون شناخته میشود اغلب کیسه های پلاستیکی هستند که در فروشگاه های متفاوت یافت میشوند اما این کیسه ها تنها بخشی از کاربرد نایلون در زندگی روزمره ما را نشان میدهند.

امروزه نایلون از پر استفاده ترین الیاف مصنوعی در صنعت شناخته میشود که در بسیاری از مشاغل و صنایع مثل تولید پوشاک، پارچه، نخ، مسواک، چتر، ظروف غذاخوری و بسیاری از موارد دیگر کاربرد دارد. از ویژگی های نایلون میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  • دارای جنسی نرم، انعطاف پذیر و الاستیک است.
  • از لحاظ ظاهری دارای شفافیت و روشنایی است.
  • بسیار سبک وزن است.
  • قابل شستشو است.
  • در برابر گرما اشعه ماوراء بنفش و مواد شیمیایی نسبتا مقاوم است.
  • در برابر مواد شیمیایی و روغن ها بسیار مقاوم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر از این محصول می‌توانید با مشاوران وثیق پترو پلیمر تماس بگیرید.

برای خرید پلیمر، می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

مقاله‌های پیشنهادی:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.