معرفی مواد اولیه لوله پلی پروپیلن

مواد اولیه لوله پلی‌پروپیلن، مهمترین بخش در تولید لوله‌های پ پ هستند. لوله پلی‌ پروپیلن از ارزش بیشتری نسبت به لوله پلی‌اتیلنی برخوردار هستند و کاربرد بسیار بالایی دارند.

در ادامه این مقاله سعی داریم که شما را با مواد اولیه لوله پلی‌ پروپیلن بیشتر آشنا کنیم.

 

انواع مواد اولیه لوله پ پ

مواد اولیه لوله پلی‌ پروپیلن بسیار مختلف است که هر یک از آنها را به صورت جداگانه توضیح خواهیم داد.

پلی‌ پروپیلن هموپلیمر:

از پلی‌پروپیلن هموپلیمر، برای محافظت از لوله در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی استفاده می‌شود. یعنی هیچ نوع واکنش شیمیایی، لوله را تحت‌تأثیر قرار نخواهد داد. همچنین در مقابل ضربه هم مقاوم است.

پلی‌ پروپیلن کوپلیمر راندوم:

کوپلیمر نوع پلی‌ پروپیلن همانند پلی‌پروپیلن هموپلیمر، می‌تواند لوله را در برابر عوامل شیمیایی مقاوم گرداند و اجازه تجزیه یا خراب شدن لوله را نمی‌دهد. همچنین این مواد اولیه می‌تواند کار خود را در دمای بسیار پایین انجام دهد و فشار بالا را تحمل نماید.

آزمایش مقاومت شیمیایی

از مهمترین ویژگی این مواد، می‌توان به طول عمر بالای آن اشاره کرد.

پلی‌ پروپیلن کوپلیمر ضربه‌ای:

پلی‌ پروپیلن کوپلیمر ضربه‌ای همانطور که از نام آن پیداست، می‌تواند در برابر ضربه مقاومت بالایی از خود نشان بدهد.

این نوع مواد اولیه همانند پلی‌ پروپیلن کوپلیمر راندوم، از طول عمر بالایی برخوردار است.

این نوع مواد اولیه لوله پلی‌ پروپیلن می‌تواند در فشار پایین مقاومت زیادی داشته باشد و کار خود را بدون هیچ مشکلی انجام دهد.

مواد اولیه حالت گرانول

علاوه بر موارد بالا، گرانول هم می‌تواند جزئی از مواد اولیه لوله‌های پلی‌ پروپیلن به حساب بیایند. در واقع گرانول ها از ضایعات کارخانجات و پتروشیمی‌ها محسوب می‌شود ولی از آن در تولید لوله پ پ هم استفاده می‌شود.

گرانول تحت یک شرایط و دستگاه مخصوصی ساخته می‌شود. یعنی برای ساخت یک گرانول ایده‌آل باید شرایطی را فراهم کرد. البته ما هم می‌توانیم یکسری پارامترهایی را با دستگاه تعیین کنیم و گرانول مورد نظر خود را دریافت کنیم.

در واقع برای تولید گرانول، یکسری موارد برای ما مهم هستند که عبارتند از:

  • میزان گرانروی مواد
  • چگالی
  • استحکام کششی
  • مقاومت ضربه‌ای

اکنون شما با انواع مواد اولیه لوله پلی‌ پروپیلن آشنا شدید. بد نیست کمی هم درباره کاربردها و خصوصیات لوله پ پ صحبت کنیم.

ویژگی‌های بارز لوله پ پ

یکی از دلایلی که مردم این نوع لوله را می‌خرند و استفاده می‌کنند ویژگی‌ها و خصوصیات مثبت آن است.

یکی از این ویژگی‌ها مقاومت در برابر حرارت و دمای بالا می‌باشد. مواد اولیه طوری طراحی شده است که در برابر اختلافات دمایی مقاوم باشد.

مقاومت شیمیایی یکی دیگر از ویژگی‌های این لوله می‌باشد. یعنی مواد اسیدی و یا بازی نمی‌توانند که این لوله را تجزیه کنند. همچنین ترکیب مواد شیمیایی یا واکنش‌های آنها نمی‌توانند لوله پ پ را از بین ببرند.

مقاومت ضربه‌ای هم از دیگر مواردی است که به کمک این لوله آمده است. هیچ ضربه‌ای نمی‌تواند سبب خرد شدن و شکستگی این نوع لوله بشود.

لوله پلی‌پروپیلنی در برابر اشعه‌های مضر و بد خورشیدی ایستادگی می‌کنند. یعنی اشعه فرابنفش نمی‌تواند این لوله را از بین ببرد.

اما این لوله از لحاظ قیمتی نسبت به لوله پلی‌ اتیلنی گران قیمت‌تر هستند. ولی در عوض کیفیت بالاتری نسبت به بقیه لوله‌ها دارد.

کاربرد لوله‌های پلی‌ پروپیلن

این لوله‌ها کاربرد فراوانی در صنایع مختلف و همچنین زندگی روزمره مردم داشته است.

از کاربردهای این لوله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ساختمان سازی
  • کارخانجات
  • زمین‌های کشاورزی
  • بیمارستان و هتل
  • و…

با توجه به ویژگی‌های خاصی که این لوله‌ها دارند می‌توان از آنها در مکان‌های مختلفی مخصوصا ساختمان سازی استفاده کرد.

خرید لوله پلی‌پروپیلن در کرج

لوله پلی‌ پروپیلن در کرج از طرفداران بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. به خاطر اینکه استان البرز مخصوصا شهر کرج در ساختمان سازی پیشرفت کرده و کارخانجات صنعتی در آن رواج یافته است، این لوله از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. در کل خرید مواد اولیه لوله پلی‌ پروپیلن در کرج بسیار مهم می‌باشد.

گرانول بازیافتی

لوله‌های پلی پروپیلنی می‌توانند که از گرانول‌های بازیافت شده خود نیز تولید شوند. زیرا که به محیط زیست آسیبی وارد نمی‌کند و همچنین از قیمت خوبی هم برخوردار می‌باشند. برای آشنایی بیشتر با این مواد، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

گرانول بازیافتی

به پایان مقاله رسیدیم. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول می‌توانید با مشاوران و کارشناسان وثیق پتروپلیمر تماس حاصل فرمایید. برای آشنایی با دیگر محصولات، می‌توانید که به سایت ما مراجعه کنید.

اگر قصد خرید پلیمر را دارید، با ما تماس بگیرید.

همچنین برای آشنایی با خریداران مواد اولیه لوله پلی‌ پروپیلن، می‌توانید به سایت وثیق پترو پلیمر سری بزنید.

مقاله‌های پیشنهادی:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.