لوله گرانول | راهنمای کامل، خرید مطمئن

لوله گرانول، یکی از محصولات پلیمری است که از آن در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. می‌توانیم از گرانول‌های متفاوت برای تولید لوله‌ها بهره برداری کنیم. این مواد دارای انواع مختلفی می‌باشند که قصد داریم در مقاله امروز آنها را بررسی نماییم. همچنین در ادامه می‌خواهیم بیشتر با لوله گرانول آشنا شویم. از شما می‌خواهیم که مطلب امروز را از دست ندهید.

لوله گرانول چیست؟

لوله گرانول نوعی محصولی پلیمری است که از گرانول‌های موادی همچون پلی اتیلن، پلی پروپیلن و… استفاده می‌شود. گرانول‌ها در واقع با استفاده از یکسری فرایندها تولید می‌شوند. با استفاده از لوله‌ها ما می‌توانیم آب را از مکانی به مکان دیگر منتقل نماییم. یعنی هم می‌توانیم در زمین‌های کشاورزی برای آبیاری قطره‌ای استفاده نماییم و هم برای مصرف در ساختمان‌های مسکونی آن را مورد بهره برداری قرار بدهیم.

همانطور که قبلا اشاره کردیم، لوله گرانول از گرانول‌های مختلفی تولید می‌شوند و هرکدام ویژگی‌های خاصی را به لوله‌ها منتقل می‌نمایند. این سبب می‌شود که لوله ما به عنوان مثال دارای مقاومت شیمیایی باشد و یا بتواند در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم بماند.

در ادامه می‌خواهیم که راجع به لوله‌های گرانول پلی اتیلن، پ پ و پلیکا صحبت کنیم. از شما می‌خواهیم که ادامه این مقاله را از دست ندهید.

گرانول بازیافتی

گرانول ریسایکل
گرانول ریسایکل چیست؟

گرانول بازیافتی

 

مواد لوله گرانول پلیکا

پلیکا نوعی لوله گرانول محسوب می‌شود که در صنایع، دارای کاربرد می‌باشد. همچنین این محصول یکی از ارزان‌ترین لوله‌ها در صنایع به حساب می‌آید. لوله پلیکا هم مانند دیگر محصولات، می‌تواند که از مواد بازیافتی و ریسایکل تولید شود. ویژگی ظاهری لوله پلیکا تیره رنگ بودن آن است. یعنی بیشتر به رنگ‌های مشکی و خاکستری دیده می‌شود.

این نوع لوله و اتصالات در اندازه‌ها، وزن‌ها و شکل‌های مختلفی وجود دارند و می‌توان آنها را در فروشگاه‌های سراسر ایران خریداری نمود. شهرهایی مانند کرج، تهران، تبریز، اصفهان و… در تولید و فروش لوله پلیکا، نقش مهمی را ایفا می‌نمایند.

در شهر کرج منطقه حصارک نیز لوله‌های پلیکا عرضه می‌شود. ساکنان این محدوده می‌توانند که از این لوله بهره برداری کنند. ما در یک مقاله‌ای جداگانه راجع به لوله در حصارک صحبت کرده‌ایم. شما می‌توانید آن را هم مطالعه بفرمایید.

لوله پلیکا دارای ۳ شکل متفاوت می‌باشد. که عبارتند از: لوله پلیکا قوی، متوسط و ضعیف.

هر کدام از این لوله‌ها دارای اندازه و قطر مشخصی هستند که می‌توانید برای اطلاع از آن به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید.

از لوله‌های پلیکا به عنوان کانالی برای خارج کردن هوا مورد استفاده قرار می‌گیرد. یعنی می‌توانیم در آشپزخانه‌های منزل و رستوران، این لوله را ببینیم. همچنین می‌توانیم به عنوان یک هواکش در سرویس بهداشتی نیز استفاده نماییم.

به هیچ وجه نباید که از این لوله گرانول در انتقال آب استفاده نمود. زیرا برای این عمل مناسب نیست و ممکن است شکسته شود.

موادی که برای تولید این لوله به کار رفته است شامل: پودر، فیلر، روان کننده، پایدار کننده، پیگمنت و… می‌باشند.

تا اینجا با لوله پلیکا آشنا شدید. در ادامه می‌خواهیم که نوع دیگری از لوله‌های گرانول بپردازیم. ادامه این مطلب را از دست ندهید.

 

مواد لوله گرانول پلی اتیلن

یکی دیگر از پلیمرهایی که در تولید لوله‌های گرانول مورد استفاده قرار می‌گیرد، پلی اتیلن می‌باشد. گرانول این لوله، طی فرآیندی تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پلی اتیلن دارای ۳ گرید است که شامل: PE63 ،PE80 و PE100 می‌باشد. امروزه پلی اتیلن گرید 63 منسوخ شده است و دیگر از آن استفاده نمی‌شود. چون که معایب زیادی را دارا می‌باشد. امروزه بیشتر PE80 و 100 در ساختمان‌های مسکونی و کارخانجات کاربرد دارد.

پلی اتیلن از مزایای خوبی برخوردار است. از این پلیمر به عنوان یک عایق حرارتی و الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گردد. پلی اتیلن از مقاومت خوبی در برابر ضربه و خوردگی برخوردار می‌باشد و این یک مورد از ویژگی‌های اصلی و مثبت آن محسوب می‌شود. منعطف بودن ویژگی‌ دیگری است که این پلیمر آن را دارا می‌باشد و در نصب آن کمک بسیاری می‌کند.

گرانول پلی اتیلن در تولید لوله این پلیمر استفاده می‌شود. در واقع لوله‌های پلی اتیلنی، می‌توانند که از مواد ریسایکل و بازیافتی هم ساخته می‌شوند.

در شهر کرج محدوده حصارک، می‌توانید که لوله گرانول پلی اتیلن را پیدا و تهیه کنید. اگر شما ساکن حصارک هستید و یا در این منطقه ساخت و ساز می‌کنید، می‌توانید که از فروشگاه‌های آن خریداری نمایید.

مواد اولیه لوله گرانول پلی اتیلن، با بازیافت  همین پلیمر تولید می‌شود. اما اگر بخواهیم کمی عمیق بپردازیم، مواد اولیه این لوله شامل: مواد رنگی، کربن سیاه و آنتی اکسیدان می‌باشد که هر کدام ویژگی خاصی را به محصول منتقل خواهند کرد.

در ادامه این درباره مواد لوله گرانول پ پ صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

گرانول pp بازیافتی

پلی پروپیلن پلیمری است که با بازیافت کردن آن می‌توانیم لوله گرانول پ پ را بسازیم. مواد اولیه‌ای که لوله‌های پلی پروپیلنی با آن ساخته می‌شود، ویژگی‌های مثبتی را به محصول ارائه می‌دهد. به عنوان مثال ما می‌توانیم مقاومت ضربه‌ای و کششی این لوله را افزایش بدهیم.

از این لوله‌ها در شهرهایی مثل تهران و کرج زیاد استفاده می‌شود. به خاطر اینکه میزان ساخت و ساز در این شهرها رو به افزایش است و لوله‌ها هم بخش اصلی آن را تشکیل می‌دهند.

این لوله‌ها از قیمت مناسبی برخوردار هستند و برای کارخانجات ارزش این را دارد که از آن استفاده نمایند.

یکی از مهمترین شرکت‌ها در ایران که پلی پروپیلن را تولید می‌کند، شرکت جم می‌باشد که گریدهای مختلف پ پ را تولید و عرضه می‌کند. ما در مقاله‌ای جداگانه درباره این شرکت توضیح دادیم که می‌توانید آن را مطالعه کنید. (گرانول pp بازیافتی)

لوله گرانول در کرج و حصارک

در میان مطلب، درباره فروش و همچنین استفاده لوله گرانول در شهر کرج و منطقه حصارک صحبت کردیم. امروزه ساخت و ساز در این ناحیه رو به افزایش است و انتظار می‌رود که بیشتر هم شود. لوله گرانول هم عضو اصلی این کار می‌باشد. اگر در شهر کرج و یا منطقه حصارک کرج مشغول ساخت و ساز هستید، می‌توانید که از فروشگاه‌های این مناطق برای خرید لوله گرانول اقدام کنید.

به انتهای مقاله امروز رسیدیم. بابت مطالعه‌ این مطلب، از شما بسیار سپاسگزاریم. برای آشنایی با دیگر محصولات به سایت وثیق پترو پلیمر مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.