کارخانه تولید گرانول | مهم‌ترین پارامتر‌ها در انتخاب کارخانه تولید گرانول!

کارخانه تولید گرانول یکی از تولیدی‌هایی است که بر کیفیت محصول نهایی و به طور کل کسب‌‌ و کار شما تأثیر به سزایی خواهی گذاشت.

اینکه از کجا گرانول بخرید نه تنها بر کیفیت محصولتان بلکه بر قیمت نهایی آن تأثیر خواهد گذاشت. قیمت پایین مواد اولیه در صورتی که از کیفیتی بالایی هم برخوردار باشد می‌تواند باعث کاهش چشم گیر هزینه‌ها شود.

در ادامه به چند پارامتر مهم که باید در هنگام کار با کارخانه تولید گرانول در نظر بگیرد، اشاره شده است.

 

 

کارخانه تولید گرانول
ارتباط با وثیق پترو پلیمر

گرانول چیست؟

گرانول چیست؟ بسیاری از افراد تصور می‌کنند که گرانول نوعی پلیمر است. اما اینطور نیست. در واقع گرانول‌ها قطعات کوچک و ریزی از پلیمرها می‌باشند. به عنوان مثال پلی اتیلن و پ پ، هرکدام گرانول‌های خاص خودشان را دارا می‌باشند. همچنین استفاده از گرانول‌ها آسان‌تر می‌باشد. چون مواد کمتری به هدر می‌رود و جایگزین مناسبی برای پودرهای پلیمری محسوب می‌شود.

گرانول‌ها می‌توانند که با بازیافت هم تولید شوند. گرانول بازیافتی، همان کیفیت مواد نو را داشته و از قیمت پایین‌تری برخوردار می‌باشد و در کارخانه‌های گرانول سازی، می‌توانیم از این مواد هم استفاده کنیم.

گرانول بازیافتی
گرانول بازیافتی | مواد اولیه ریسایکل

روش‌های تولید گرانول

در کارخانه تولید گرانول، ما می‌توانیم که این مواد را با روش‌های مختلف تولید نماییم که شامل موارد زیر می‌باشند:

  • برش زیر آبی
  • تولید به شکل رشته‌ای
  • برش رینگ آبی
  • تولید به صورت خشک

در این قسمت، شما راجع به گرانول اطلاعات کسب کردید. ادامه مطلب را به نحوه تولید آنها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

نحوه تولید گرانول

در این بخش، قصد داریم که بدانیم گرانول چگونه تولید می‌شود و اینکه درباره دستگاه اکسترودر اطلاعاتی کسب نماییم.

دستگاه اکسترودر چیست؟

دستگاه اکسترودر، دستگاهی است که برای تولید گرانول، مورد استفاده قرار می‌گیرد و سبب شده در محصولات پلیمری از آن استفاده کنیم. همچنین این دستگاه اجزایی دارد که می‌تواند برای تولید این مواد از آن بهره برداری کرد.

مراحل تولید گرانول

تولید گرانول مراحلی دارد که باید آنها را به خوبی انجام دهیم. در این قسمت با این مراحل آشنا خواهیم شد.

ابتدا مواد پلاستیکی مورد نظر خود را جمع آوری می‌کنیم و آنها را درون آسیاب قرار می‌دهیم تا خرد شوند. سپس به این مواد حرارت می‌دهیم تا ذوب شده و حالت مایع به خود بگیرد. در ادامه این مواد خرد شده را درون دستگاه فشار قرار می‌دهیم تا شکل مد نظر خودمان را به آن بدهیم.

بعد از این مرحله، وارد دستگاه سرد کننده می‌شوند تا داغی آن گرفته شود و سپس این مواد را خشک می‌کنیم. گرانول ما آماده شده و می‌توانید در گونی قرار داده و انبار کنید.

در بخش قبلی گفتیم که در کارخانه تولید گرانول، روش‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش‌ها مکانیسم خاص خود را دارا هستند و برای ساخت گرانول می‌توانیم از آنها استفاده کنیم.

در این بخش شما با نحوه تولید گرانول آشنا شدید. قصد داریم به پارامترهای مهم در کارخانه تولید گرانول بپردازیم. پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

وثیق پترو پلیمر تولید ریسایکل گرانول
وثیق پترو پلیمر

پارامترهای مهم در کارخانه تولید گرانول

یکسری عوامل هستند که در کارخانجات تولید گرانول مهم می‌باشند و رعایت آنها الزامی است. همچنین این عوامل می‌توانند که بر کیفیت گرانول‌ها نیز تأثیر بگذارند.

کیفیت مواد اولیه مورد استفاده:

مواد اولیه‌ای که در این کارخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. یعنی باید ضایعات کمتر و درصد خلوص زیادی را به خود اختصاص بدهد. اگر این قضیه برعکس شود، علاوه بر اینکه از قیمت آن کاسته می‌شود، محصولات تولید شده کم کیفیتی تولید می‌شود. پس باید به کیفیت مواد اولیه در این کارخانه توجه داشت.

چک کردن خط تولید:

افراد با تجربه و خبره، باید در کارخانه گرانول سازی، خط تولید را چک کنند تا مشکلی برای دستگاه‌ها پیش نیامده باشد. همچنین آنها را تنظیم نمایند تا محصول به همان صورتی که می‌خواهند، تولید شود.

رنگ استفاده شده:

یکی دیگر از پارامترهایی که برای کارخانه تولید گرانول حائز اهمیت است، رنگ آن می‌باشد. این پارامتر می‌تواند که بر کیفیت محصولات پلیمری تاثیر بگذارد. اگر بخواهیم به صورت کلی بررسی کنیم، بی رنگ بودن گرانول از کیفیت بالاتری برخوردار می‌باشد. پس این مورد هم کارخانجات باید به آن دقت نمایند.

استفاده از دستگاه‌های خوب و با کیفیت:

تولید کنندگان باید به این فکر باشند که دستگاهی را تهیه کنند تا گرانول با کیفیتی را تولید نماید. یعنی باید آن دستگاه جدید، به روز و سالم باشد. همچنین هر بخشی از دستگاه‌ها باید کار خود را درست انجام دهند تا مشکلی برای خودش و پلیمرها ایجاد نکند. به عنوان مثال، تیغه باید پلیمر را به صورت یک اندازه و استاندارد خرد نماید.

در ادامه این مطلب، قصد داریم که با کاربردهای گرانول بپردازیم. با ما همراه باشید.

کاربردهای گرانول

گرانول‌ها در تولید یکسری از مواد پلیمری نقش مهمی را ایفا می‌کنند. به عنوان مثال در تولید لوله، می‌توانیم از گرانول استفاده بکنیم. لوله‌ها در صنایع مختلف و در ساختمان‌های مسکونی، به ترتیب برای انتقال مواد شیمیایی و آب آشامیدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یکی دیگر از کاربردهای مهم گرانول‌ها در تولید سبد می‌باشد. این سبدها دارای مقاومت خوبی هستند و برای گذاشتن میوه در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد و جایگزین خوبی برای نوع دیگر سبدها می‌باشد.

گرانول‌ها کاربردهای دیگری هم در صنعتی مانند  پلیمر خودرو سازی دارد که برای تولید قطعات ماشین، می‌توانیم از گرانول‌ها استفاده نماییم. به عنوان مثال، باتری خودرو، پلیمر سپری، داشبورد و… از گرانول استفاده شده است.

خرید پلیمر:

امروزه خرید پلیمر توسط تولید کنندگان افزایش یافته است تا بتوانند با استفاده از آن، محصولات پلیمری مد نظر خود را بسازند. کارخانه تولید گرانول هم از این قضیه مستثنی نیستند و آنها هم دست به خرید پلیمر می‌زنند.

مواد ریسایکل:

مواد ریسایکل، موادی هستند که توسط کارخانه تولید گرانول مورد استفاده قرار می‌گیرد. کارخانه تولید گرانول علاوه بر کامپاند مواد نو، از مواد ریسایکل هم برای تولید گرانول استفاده می‌نمایند. چون از لحاظ قیمتی، قیمت پایینی را دارا می‌باشد.

برای آشنایی با پلیمرهای مختلف، می‌توانید با کارشناسان و مشاوران وثیق پترو پلیمر تماس بگیرید و یا به سایت ما مراجعه کنید.

برای بررسی قیمت پلیمر‌ها، می‌توانید به صفحه قیمت‌ پلیمر مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.