پلیمر ساختمان سازی

امروزه از پلیمر ساختمانی سازی استفاده زیادی می‌شود. پلیمرهای مختلفی مانند: پلی اتیلن، پ پ، پلی آمید، PVC و… در ساختمان مورد بهره برداری قرار می‌گیرند. شما در کل چه از لحاظ کاربردی و چه خصوصیات، با این مواد پلاستیکی تا حدودی آشناییت دارید. اما در مقاله امروز راجع به آنها کمی صحبت خواهیم کرد.

بحث اصلی ما در این مطلب، بررسی پلیمرها در صنعت ساختمان سازی می‌باشد. از شما درخواست می‌کنیم که ادامه مقاله را از دست ندهید و ما را تا آخر متن پلیمر ساختمانی همراهی کنید.

مزایای پلیمرها در ساختمان سازی

امروزه پلیمرها جایگزین یکسری مواد قدیمی در ساختمان‌ها شده‌اند و باعث شده تا از مواد جدید و با کیفیت استفاده بشود. در این قسمت قصد داریم که شما را بیشتر با مزایا و خصوصیات مثبت پلیمرها آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

حفظ محیط زیست:

مواد پلاستیکی طوری طراحی شده‌اند که به حفظ محیط زیست کمک می‌کنند و اجازه نمی‌دهند که آسیبی به آن وارد شود و سبب آلودگی محیطی شوند. همچنین پلیمر ساختمان سازی را می‌توانیم که به مواد ریسایکل تبدیل کنیم و آن را برای تولید یکسری از محصولات، مورد بهره برداری قرار دهیم.

مقاوم در مقابل مواد شیمیایی:

پلیمرهای ساختمان سازی طوری طراحی شده‌اند که می‌توانند در برابر مواد شیمیایی از خود مقاومت نشان بدهند. یعنی این قابلیت را دارند که بتوانند در مقابل اسیدها و بازها مقاوم بمانند تا مورد تجزیه و تحلیل قرار نگیرند.

مقاومت در مقابل اشعه ماوراء بنفش:

یکسری از پلیمرها، قابلیت این را دارند که بتوانند در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاومت کنند. گاهی اوقات این اشعه، سبب می‌شود که محصولات پلیمری خواص و یا شکل ظاهری خود را از دست بدهند. این باعث تغییراتی در رنگ و دیگر خاصیت‌های محصول شده و آن را در نهایت از بین می‌برد.

سبک بودن:

از مزایای دیگر پلیمرها، می‌توان به سبک بودن آنها اشاره نمود. این موضوع سبب شده است تا استفاده و جابجایی آنها به سهولت انجام گیرد. همچنین هزینه انتقال پلیمر ساختمان سازی کاهش خواهد یافت و به مراتب کاربردی‌تر و راحت‌تر از مواد قدیمی می‌باشد.

مقاومت مکانیکی بالا:

یکی از مهمترین خصوصیات پلیمرها، این است که دارای مقاومت مکانیکی بالایی هستند. یعنی می‌توانند در برابر ضربه، کشش و فشارهای دیگر مقاومت کنند. در واقع این یک اصل برای همه موادی است که قرار است به عنوان مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار بگیرند. اگر این پارامتر وجود نداشته باشد، محصولات ما در آینده دچار مشکل خواهند شد.

منعطف بودن:

پلیمرهای ساختمانی، از انعطاف خوب و مناسبی برخوردار می‌باشند. این ویژگی کمک می‌کند تا بتوانیم که در یکسری از قسمت‌های ساختمان آنها را مورد استفاده قرار دهیم. همچنین پلیمر ساختمان سازی به خاطر همین موضوع شکسته نمی‌شود و به راحتی قابل استفاده می‌باشد.

در این بخش، شما با خصوصیات و ویژگی‌های مثبت پلیمرهای ساختمانی آشنا شدید. قصد داریم که ادامه این مقاله را به کاربردهای این مواد در ساختمان بپردازیم. پس با ما همراه باشید تا بیشتر راجع به کاربرد پلیمرهای ساختمانی صحبت کنیم.

کاربرد پلیمرهای ساختمانی

در بخش قبل درباره خصوصیات پلیمرهای ساختمانی صحبت کردیم. اگر مطلب قسمت قبلی را با توجه بیشتری خوانده باشید، می‌توانید نتیجه بگیرید که این موارد می‌توانند کاربردها و بازدهی پلیمر را افزایش دهند و سبب بکارگیری آنها در قسمت‌های مختلف ساختمان شود. ما در ادامه این بخش قصد داریم که کاربردهای پلیمر ساختمان سازی را مورد بررسی قرار دهیم. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

نمای ساختمان:

نمای ساختمان، اولین بخشی است که مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این قسمت برای تولید درب منزل، پنجره‌ها و پانل‌ها، از پلیمرهای ساختمانی استفاده می‌کنیم. در واقع، ما برای به وجود آوردن یک نمایی خوب و درجه یک، می‌توانیم از این پلیمرها استفاده کنیم.

پوشش دهی سطوح ساختمان:

از پلیمرهای ساختمانی، می‌توانیم به عنوان یک پوشش دهنده استفاده بکنیم. یعنی از آنها طوری استفاده بشود که بتوانیم در برابر عواملی مانند: آلودگی، حرارت، رطوبت، اشعه ماوراء بنفش و… از ساختمان محافظت کنیم تا ظاهر زشتی به خود نگیرد و یا تخریب نشود.

عایق الکتریکی:

پلیمر ساختمان سازی طوری طراحی شده است که می‌تواند به عنوان یک عایق الکتریکی عمل کند. یعنی ما می‌توانیم از این پلیمر، در تولید محصولاتی مانند: کابل برق، سیم و…استفاده نماییم. از این  محصولات در ساختمان به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درزگیر:

یکی دیگر از استفاده‌های پلیمرهای ساختمانی، به عنوان درزگیر می‌باشد. می‌شود این مواد را می‌توان در یکسری قسمت‌های ساختمان مشاهده کرد و از عبور حرارت، رطوبت و باد جلوگیری نمود.

 

لوله پلی اتیلن

لوله یکی از مهمترین چیزی است که در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول در انتقال آب نقش دارد. لوله‌های پلی اتیلنی، لوله‌ای پلیمری است که ویژگی‌ها و کاربردهای مخصوص به خود را دارا می‌باشد. علاوه بر ساختمان، در کارخانجات صنعتی هم از این لوله استفاده می‌شود. در بخش‌های مختلف شهر کرج دیده شده است که از لوله‌های پلی اتیلنی در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال در کمالشهر، حصارک، گوهردشت و… این لوله‌ها وجود دارند و از آن راضی هستند. همچنین در شهر تهران هم لوله پلی اتیلنی استفاده شده است.

اگر قصد خرید لوله‌ پلی اتیلن را دارید و می‌خواهید در خانه خود از این لوله بهره مند شوید، می‌توانید که به مقاله لینک شده زیر مراجعه فرمایید.

لوله پلی اتیلن

لوله پلی پروپیلن

لوله پلی پروپیلن یا به اختصار پ پ، یک نوع دیگر از لوله‌های پلیمری می‌باشد. در واقع هم پلی اتیلن و هم پ پ، لوله‌هایشان جزء پلیمرساختمان سازی محسوب می‌شوند. این لوله‌ها از طرفداران زیادی برخوردار است و استفاده‌های زیادی از آن می‌شود. امروزه از لوله پلی پروپیلن در شهرهای پر امکاناتی مانند کرج و تهران به وفور استفاده می‌شود و بیشتر ساختمان‌های این شهرها دارای چنین لوله‌هایی هستند.

گرانول PP بازیافتی

یکی از پلیمرهایی که در ساختمان‌ سازی مورد استفاده قرار می‌‌گیرد، گرانول PP بازیافتی می‌باشد. برای تولید محصولاتی مانند لوله‌های پلی پروپیلنی، می‌توانیم از پلیمر استفاده کنیم. چون از قیمت مناسبی برخوردار است.

برای اطلاع بیشتر، می‌توانید که به مقاله لینک شده زیر بروید و آن را مطالعه کنید.

گرانول PP بازیافتی

خرید پلیمر

امروزه پلیمرها نقش موثری را در زندگی ما ایفا می‌نمایند. در واقع کارخانجات به دنبال این هستند که از این مواد برای تولید محصولات خود استفاده کنند.

اگر قصد خرید این مواد را دارید، می‌توانید به مقاله زیر کنید.

خرید پلیمر

ریسایکل

ریسایکل پلیمرها، یکی از ارزان‌ترین مواد به حساب می‌آیند. کارخانجات برای اینکه هزینه کمتری را برای تولید محصولات خود صرف کنند، می‌توانند از آن استفاده کنند.

اگر قصد خرید مواد ریسایکل را دارید، می‌توانید به مقاله زیر مراجعه کنید.

خرید ریسایکل

 

در آخر، پلیمرهای ساختمانی نقش مهمی را در ساختمان سازی ایفا کرده‌اند و این سبب شده است که ما از مواد اولیه خوب و با کیفیتی استفاده کنیم تا کیفیت بالا را به وسایل ساختمانی ارائه دهیم.

امیدواریم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد و ما توانسته باشیم شما را یاری کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید که با کارشناسان و مشاوران وثیق پترو پلیمر تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.