قیمت مواد اولیه پلاستیک بازیافتی

قیمت مواد اولیه پلاستیک بازیافتی، بحث داغ همیشگی افرادی است که در صنعت پلاستیک فعالیت می‌کنند. علاوه بر اینکه می‌خواهیم راجع به این مواد صحبت کنیم، درباره عوامل موثر بر قیمت آنها را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد. از شما دعوت می‌کنیم که این مقاله را مطالعه فرمایید.

گرانول بازیافتی

گرانول بازیافتی، از قیمت مناسبی برخوردار است. در واقع اگر بخواهیم نرخ آن را با گرانول‌های مواد نو مقایسه بکنیم، گرانول بازیافتی دارای قیمت کمتری می‌باشد. گرانول‌های مواد نو، به دلیل اینکه از مواد اولیه تازه و دست نخورده استفاده می‌شود، به مراتب از قیمت بالایی برخوردار است. اما گرانول بازیافتی به دلیل اینکه از باقیمانده آنها استفاده می‌شود و چندین بار مورد بهره برداری قرار می‌گیرد، از قیمت پایین‌تری برخوردار است. در واقع برای  کارخانجات، گرانول بازیافتی بسیار به صرفه و اقتصادی می‌باشد. همچنین محصولاتی که از گرانول‌های بازیافتی تولید می‌شوند، می‌توانند که از قیمت کمتری برخوردار باشند.

نکات مهم مواد اولیه پلاستیک بازیافتی


یکسری نکات مهمی وجود دارد که باید به آنها توجه نمود تا مواد اولیه پلاستیک بازیافتی خوبی را داشته باشیم. در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت.

بازیافت با مواد شبیه به هم:


مواد اولیه پلاستیک‌های مختلف نباید که با هم بازیافت و ترکیب شوند. چون ممکن است که محصول خوبی را به ما ارائه ندهد. پس نتیجه می‌گیریم که پروسه بازیافت مواد اولیه پلاستیک، ریسایکل کردن آنها با مواد هم جنس خود می‌باشد.

فرآیند:

در فرآیند بازیافت مواد اولیه پلاستیک، باید آنها را با هم تطبیق داده و خرد کنیم. سپس این مواد را ذوب می‌کنیم و مجدداً از آنها استفاده می‌کنیم.

رنگی نبودن مواد پلاستیکی:


برای بازیافت کردن مواد پلاستیکی، نباید آنها دارای رنگ باشند. باید که با کمک مستربچ آن را اصلاح نماییم.

مخلوط نکردن مواد پلاستیکی:


 برای بازیافت مواد اولیه پلاستیکی، نباید آنها را با هم مخلوط کنیم. به عنوان مثال پلی اتیلن را نمی‌توانیم که همراه با پ پ ترکیب کنیم. زیرا محصول نهایی خوبی را دریافت نخواهیم کرد.
در اینجا با چندتا از نکات مهم راجع به بازیافت مواد پلاستیکی آشنا شدید.
در ادامه مقاله قیمت مواد اولیه پلاستیک بازیافتی، قصد داریم که به مزایای آنها بپردازیم. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

مزایای مواد اولیه پلاستیک بازیافتی


در این بخش می‌خواهیم که به ۲ مورد از مزایای مواد اولیه پلاستیک بازیافتی اشاره کنیم و درباره آنها بیشتر صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

حفظ محیط زیست:


این مواد بازیافتی می‌توانند که حافظ محیط زیست ما باشند. یعنی به جای اینکه زباله بیشتری تولید کنیم، میزان آن را با این کار کمتر می‌کنیم تا بتوانیم به حفظ محیط زیست کمک شایانی بکنیم. همچنین مواد مفید را از ضایعات جدا کنیم و نهایت استفاده را ببریم.

یاری دادن به اقتصاد کشور:


امروزه کشورهای مختلفی هستند که از مواد ریسایکل استفاده می‌کنند و مصرف بالایی را در این زمینه دارا می‌باشند. کشور ما این پتانسیل را دارد که این مواد را به خصوص به کشورهای همسایه هم صادر کند. زیرا ما در این حوزه فعالیت بالایی داریم و می‌توانیم که با کشورهای دیگر رقابت کنیم. همچنین توانایی این را داریم که آن را به کشورهای اطراف بفروشیم و به اقتصاد خودمان کمک کنیم.
در این قسمت با ۲ مورد از مزایای مهم مواد اولیه پلاستیک بازیافتی آشنا شدیم. قصد داریم که به روش‌های مختلف بازیافت بپردازیم. با ما همراه باشید.

روش‌های بازیافت مواد اولیه پلاستیک بازیافتی

بازیافت مواد اولیه پلاستیک می‌تواند که به ۳ روش انجام گیرد که شامل موارد زیر هستند:

  • مکانیکی
  • شیمیایی
  • انرژی

در این بخش سعی داریم که به صورت خلاصه، آین ۳ را مورد بررسی قرار دهیم.

مکانیکی:

در این روش، تمام مواد اولیه پلاستیکی را جمع آوری کرده، آنها را شسته و خرد می‌کنیم سپس  درون کوره قرار می‌دهیم تا ذوب شوند. در مرحله بعدی همان مواد را مورد استفاده قرار می‌دهیم. از مزایای این روش، می‌توان به مقرون به صرفه بودن و کمتر مصرف کردن انرژی اشاره نمود.
اما یک عیبی که دارد، این است که کیفیت را برای محصولات ما تضمین نمی‌کند. زیرا بعد از انجام عملیات بازیافت، کیفیت آن پایین می‌آید‌.

شیمیایی:


در این روش، ما می‌توانیم که پلیمر خود را به مواد اولیه شیمیایی خودش تجزیه کنیم و از همان برای تولید یکسری از محصولاتمان استفاده نماییم. این روش سبب بالا رفتن کیفیت محصولات خواهد شد.
معایبی هم در این روش وجود دارد. یکی از آنها مصرف انرژی به میزان بالا می‌باشد. ایراد دیگر، گران قیمت بودن این روش است.

انرژی:


روش دیگر، انرژی یا حرارتی می‌باشد. در اینجا ما پلاستیک را می‌سوزانیم تا اینکه بتوانیم از آن برای تولید انرژی مورد نیازمان استفاده نماییم. البته این روش جوابگو نیست. زیرا سبب ایجاد آلودگی هوا و محیط زیست خواهد شد. اما توانایی ابن را دارد که حجم زباله‌ها را کاهش دهد.
در این قسمت از مقاله قیمت مواد اولیه پلاستیک بازیافتی، شما را با روش‌های مختلف بازیافت، آشنا کردیم. در ادامه می‌خواهیم که راجع به عوامل تاثیرگذار بر قیمت این مواد صحبت بکنیم. بخش بعدی را از دست ندهید.

عوامل موثر بر قیمت مواد اولیه پلاستیک بازیافتی

عواملی هستند که بر روی قیمت مواد اولیه پلاستیک بازیافتی، تاثیر مستقیم دارند. یکی از آنها نوع پلیمر استفاده شده می‌باشد. بستگی دارد که چه پلیمری در پلاستیک بازیافتی ما مورد استفاده قرار گرفته است.
میزان استقبال کارخانجات هم بر قیمت این مواد تاثیر دارد. به هر میزان که تقاضا افزایش یابد، قیمت آن هم افزایش خواهد یافت.
موارد دیگری همچون حمل و نقل و پردازش این مواد، می‌توانند که بر قیمت این مواد پلیمری تاثیر مستقیم بگذارند و آن را تغییر دهند.

پلی اتیلن سنگین تزریقی

پلی اتیلن سنگین تزریقی، نوعی مواد اولیه پلاستیک محسوب می‌شود که از چگالی بالایی برخوردار می‌باشد. این پلیمر ویژگی‌ها و کاربردهای مختلفی را دارا می‌باشد. پلی اتیلن HDPE، دارای قیمت خوب و مناسبی می‌باشد و شما می‌توانید آن را از ما خریداری نمایید. هر روز قیمت‌های این نوع پلی اتیلن در سایت ما بروز رسانی می‌شود و می‌توانید از آخرین تغییرات قیمت پلی اتیلن سنگین تزریقی مطلع شوید.

اگر قصد خرید این پلی اتیلن را دارید، می‌توانید که به مشاوران وثیق پترو پلیمر و یا به متن لینک شده زیر مراجعه کنید.

پلی اتیلن سنگین تزریقی

آشنایی با گرانول


گرانول‌ها یکی از مهمترین مواد در صنایع مختلف محسوب می‌شوند. گرانول‌های بازیافتی که جایگاه ویژه‌ای دارند و استفاده زیادی از آنها می‌شود.
شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با گرانول، به مقاله زیر مراجعه کنید.
گرانول

خرید پلیمر


امروزه پلیمرها توانسته‌اند که جایگاه خود را در کارخانجات و زندگی روزمره ما تثبیت کنند. بیشتر وسایل و چیزهای دیگری که از آنها استفاده می‌کنیم از پلیمرها منشأ گرفته‌اند. این مسئله باعث شده است که همه به خرید پلیمر روی بیاورند.
اگر شما هم قصد خرید پلیمر مورد نظر خود را دارید، وثیق پترو پلیمر آماده خدمات دهی به شماست. می‌توانید که با ما تماس بگیرید و یا به مقاله زیر مراجعه کنید.
خرید پلیمر

ریسایکل

امروزه خرید ریسایکل پلیمرها افزایش پیدا کرده است. به دلیل اینکه از قیمت کمتری برخوردار می‌باشد و اینکه دوباره می‌توانیم از آن استفاده نماییم.

اگر قصد خرید مواد ریسایکل را دارید، می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

خرید ریسایکل

سخن آخر:
همانطور که اشاره کردیم مواد بازیافتی، می‌توانند که کمک زیادی به ما بکنند تا بتوانیم محصولات مورد نظرمان را تولید کنیم. این می‌تواند که از اهمیت بالایی برخوردار باشد. به همین دلیل ما بحث قیمت مواد اولیه پلاستیک بازیافتی را مطرح کردیم و عوامل موثر بر قیمت آن را بررسی کردیم تا اهمیت این موضوع را بهتر درک کنید.
از اینکه مقاله امروز را تا انتها مطالعه کردید بسیار سپاسگزاریم. امیدواریم که توانسته باشیم شما را در این مطلب کمک کنیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.