R60، محصولی پلیمری است که از پلی پروپیلن یا پ پ ساخته شده است. این گرید در تولید لوله، اسباب‌بازی و حتی در تولید قطعات خودرو کاربرد دارد.

گرانول بازیافتی R60 نیز برای مصارفی مانند تولید سپر و یا پلیمر باتری استفاده می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد گرانول pp بازیافتی روی لینک زیر بزنید.

گرانول pp بازیافتی

ویژگی‌های پ پ R60

هر گرید و یا پلیمری، دارای یکسری ویژگی‌های مثبتی می‌باشند. پ پ R60 هم از این قضیه مستثنی نیست. در اینجا می‌خواهیم که درباره آن صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

مقاوم در برابر عوامل بیولوژیکی:

مفهوم مقاومت در مقابل عوامل بیولوژیکی این است که اگر این پلیمر در گوشه‌ای به مدت طولانی قرار گیرد، موجوداتی مانند باکتری و قارچ نمی‌توانند آن را احاطه کنند و در برابر فساد مقاوم هستند.

مقاومت شیمیایی بالا:

مقاومت شیمیایی بالا معمولا در اکثر پلیمرها وجود دارد. این یعنی که R60 می‌تواند در مقابل موادی مانند اسید و باز مقاوم باشد تا شکل و فرم خود را حفظ کند و از بین نرود.

عایق الکتریکی:

این پلیمر پلی پروپیلنی طوری طراحی شده است که جریان برق نمی‌تواند از آن عبور نماید. در واقع می‌توانیم آن را یک عایق الکتریکی در نظر بگیریم.

مقرون به صرفه:

این نوع مواد پلاستیکی، دارای قیمت پایینی می‌باشند. به طوریکه کارخانجات و شرکت‌ها می‌توانند آن را به میزان زیاد خریداری نموده و برای تولید محصولات خود استفاده نمایند.

مقاومت ضربه‌ای زیاد:

پلیمر مورد نظر ما، از مقاومت ضربه‌ای بالایی برخوردار می‌باشد. یعنی می‌تواند که در برابر ضربه مقاوم بماند تا خم نشود و شکل ظاهری خود را از دست ندهد.

در اینجا ، شما با تعدادی از ویژگی‌ها و خصوصیات این پلی پروپیلن آشنا شدید. ادامه مقاله را به کاربردهای آن خواهیم پرداخت. ادامه مقاله را از دست ندهید.

کاربردهای پلی پروپیلن R60

این مواد پلیمری، از کاربردهای مهمی نیز برخوردارهستند که در زندگی روزمره ما نقش پررنگی را ایفا می‌کنند.

در این قسمت با تعدادی از این کاربردها آشنا خواهید شد.

 لوله:

لوله یکی از محصولاتی است که از پلی پروپیلن R60 تولید می‌شود. برای جابجایی و یا انتقال آب و دیگر مایعات، مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه لوله‌ها توانسته‌اند که جایگاه خود را در زندگی ما تثبیت نمایند. به طوریکه در شهرهایی مثل تهران و کرج به وفور یافت می‌شود و در ساختمان‌های مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تولید اسباب بازی:

اسباب بازی محصول دیگری است که از این پلی پروپیلن استفاده می‌شود. تکه‌های این وسایل از کیفیت بالایی برخوردار هستند و از مقاومت خوبی برخوردار هستند تا به راحتی خراب نشوند.

موارد دیگری هم هستند که برای تولیدشان به R60 نیازمندیم و در قسمت پایین آنها را نام برده‌ایم:

  • طناب
  • جعبه ابزار
  • لوازم خانگی
  • چمدان
  • بسته بندی

R60 ریسایکل

یکی از مزایای این پلیمر قابل بازیافت بودن آن است. یعنی ما می‌توانیم که R60 را  مواد ریسایکل کنیم و دوباره مورد استفاده قرار بدهیم. این عمل سبب می‌شود تا آسیب کمتری به محیط زیست وارد شود و اینکه شما بتوانید با قیمتی مناسب و ارزان آن را تهیه نمایید.

R60 مواد نو

این پلیمر می‌تواند که به صورت مستقیم توسط پتروشیمی تولید و عرضه گردد. نکته‌ای اینجا وجود دارد و آن این است که کیفیت R60 مواد نو از ریسایکل آن بالاتر می‌باشد. همچنین قیمت آن هم بیشتر است و شما می‌توانید که از این مواد در محصولات خود نهایت استفاده را ببرید.

پ پ باتری

پ پ باتری پلیمری است که از آن برای تولید باتری‌های خودرو استفاده می‌شود. این پلیمر از ویژگی خوبی برخوردار است و می‌تواند با توجه به این خصوصیات، کیفیت محصول را تضمین نماید. ما در یک مقاله‌ای جداگانه، بیشتر راجع به پ پ باتری صحبت کردیم و به روش تولید آن نیز اشاره نمودیم. از شما می‌خواهیم که این مقاله را نیز مورد مطالعه قرار دهید.

در این بخش با پ پ R60 آشنا شدید. از اینکه این مطلب را دنبال کردید، بسیار سپاسگزاریم. امیدواریم که مطلب فوق، مورد توجه شما قرار گرفته باشد و توانسته باشیم شما را یاری کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول و دیگر محصولات، می‌توانید با مشاوران و کارشناسان وثیق پترو پلیمر تماس بگیرید و یا به سایت ما مراجعه کنید.

اگر می‌خواهید از تغییرات قیمت پلیمرها با خبر باشید، به صفحه قیمت پلیمر مراجعه کنید.