گرانول بازیافتی پایه همو پلیمر

گرانول بازیافتی پایه همو پلیمر، پلیمری از نوع پلی پروپیلن می‌باشد. این پلیمر بیشتر در صنعت نساجی، برای تولید یکسری از محصولات، به کار می‌رود. در این مقاله قصد داریم که بیشتر راجع به آن صحبت کنیم و شما را نسبت این پلیمر آگاه‌تر نماییم. پس مقاله امروز را از دست ندهید.

گرانول ریسایکل پایه نساجی

گرانول ریسایکل پایه نساجی، از آن دسته پلیمرهایی است که در این صنعت، حرف اول را می‌زند. همچنین دارای یکسری ویژگی‌هایی بوده که سبب افزایش کیفیت محصولات پلیمری می‌شود. یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های گرانول بازیافتی پایه همو پلیمر، این است که از مقاومت کششی بالایی برخوردار می‌باشد. یعنی سبب می‌شود که از پارگی جلوگیری نماید.

گرانول پلی پروپیلن همو پلیمر علاوه بر صنعت نساجی، در صنایعی مانند خودرو سازی، ساخت و ساز لوله و… نیز دیده شده است.

به عنوان مثال از این پلیمر به عنوان پلیمری سپر، پ پ باتری، بخش‌های داخلی و سایر قسمت‌های دیگر خودرو، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در تولید لوله و اتصالات ساختمانی هم می‌توان این پلیمر را مشاهده نمود. از لوله‌ها برای انتقال آب آشامیدنی و فاضلاب، مواد اسیدی و شیمیایی استفاده می‌شود.

در این بخش شما با مهمترین ویژگی‌ها و کاربردهای گرانول ریسایکل پایه نساجی آشنا شدید. از شما دعوت می‌کنیم که ادامه مقاله را دنبال بفرمایید.

پلیمر همو پلیمر یا نساجی چیست؟

همو پلیمر یا پلیمر نساجی، پلیمری از نوع پلی پروپیلن یا به اختصار پ پ می‌باشد. این ماده خواص زیادی دارد که از آن می‌توان به استحکام کششی، چسبندگی بالا و… اشاره نمود.

البته این پلیمر کاربردهای زیادی نیز دارد. به عنوان مثال برای تولید یکسری چسب‌های خاص استفاده می‌شود. همچنین از هموپلیمر برای ساخت شیشه پاک کن هم استفاده می‌شود.

این مواد می‌تواند که ریسایکل شود و از آن دوباره استفاده نمود. چون بازیافت همو پلیمر، دارای قیمت پایین‌تری نسبت به مواد نو آن می‌باشد.

گرانول بازیافتی چیست؟

گرانول بازیافتی، موادی هستند که پلیمرها را برای استفاده مجدد، با استفاده از دستگاه‌ها و روشهایی دوباره به چرخه تولید برمی‌گردانند. همه پلیمرها، این ویژگی را دارند که تبدیل به گرانول بازیافتی شوند. از طرفی ریسایکل پلیمرها از قیمت کمتری نسبت به مواد نو آن برخوردار است. یعنی برای تولید کنندگان محصولات پلیمری، گرانول بازیافتی بسیار به صرفه می‌باشد و همچنین کارایی بالایی را دارا می‌باشند.

مواد ریسایکل

مواد پلاستیکی که برای جلوگیری از هدر رفتنشان، آنها را دوباره با یکسری از روش‌ها و دستگاه‌های خاص برمی‌گردانیم تا آنها را برای تولید محصولات پلیمری آماده کنیم. ریسایکل‌ها، از کیفیتی مشابه با مواد نو خود برخوردار هستند و قیمت پایین‌تری را دارا می‌باشند. علاوه بر اینها، می‌توانیم که از آلوده شدن محیط زیست جلوگیری نماییم و در این زمینه کار بزرگی را انجام بدهیم.

خرید پلیمر

بیشتر محصولاتی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، از پلیمرها هستند. پلیمرهایی مانند:  پلی اتیلن، پ پ، PVC و… نقش مهمی را در زندگی ما ایجاد کرده‌اند.

اگر قصد خرید پلیمر را دارید، می‌توانید که با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا به سایت وثیق پترو پلیمر مراجعه کنید.

از شما بابت مطالعه این مطلب تا انتها، بسیار سپاسگزاریم. امیدواریم که مقاله امروز مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.