پلی اتیلن گرید ۵۲۵۱۸ 

پلی اتیلن گرید ۵۲۵۱۸، نوعی پلیمر است که از نوع تزریقی می‌باشد. ما در مقاله‌ای جداگانه درباره پلی اتیلن تزریقی صحبت کردیم. از شما دعوت می‌کنیم که این مطلب را دنبال کنید. پلی اتیلن ۵۲۵۱۸ از طرفداران زیادی برخوردار است و کاربرد بالایی در زندگی روزمره ما دارد.   

در این مقاله سعی داریم شما را با این پلی اتیلن آشنا کنیم و درباره ویژگی‌ها و کاربرد آن بیشتر صحبت کنیم. پس ادامه این مقاله را از دست ندهید. 

ویژگی‌های مهم پلی اتیلن ۵۲۵۱۸ 

این پلی اتیلن، از یکسری خصوصیات و ویژگی‌هایی برخوردار است که با آنها آشنا خواهیم شد. 

چگالی بالا: 

پلی اتیلن گرید ۵۲۵۱۸ از چگالی بالایی برخوردار است. در واقع این گرید، نوعی پلی اتیلن تزریقی سنگین محسوب می‌شود. 

استحکام کششی زیاد: 

این گرید دارای استحکام کششی بالایی است. یعنی هر چقدر که این پلی اتیلن کشیده شود، از خود مقاومت نشان می‌دهد و به آسانی از بین نمی‌رود. 

مقاومت شیمیایی: 

در کل می‌دانید که پلی اتیلن‌ها از مقاومت شیمیایی بالایی برخوردار هستند. پس می‌توان برای گرید ۵۲۵۱۸ همین نتیجه را گرفت. این پلی اتیلن می‌تواند که در برابر اسیدها و بازهای قوی و همچنین دیگر واکنش‌های شیمیایی، از خود مقاومت نشان بدهد. 

نفوذ پذیری پایین: 

پلی اتیلن گرید ۵۲۵۱۸، از نفوذ پذیری کمی برخوردار است. این نشان می‌دهد که آب و مواد دیگر نمی‌توانند به راحتی از این پلی اتیلن نفوذ کنند. 

برای بررسی میزان نفوذ پذیری یک پلیمر، از یکسری آزمایش‌ها کمک می‌گیریم. برای اطلاع از این موضوع، به مقاله لینک شده زیر مراجعه کنید. 

تست نفوذ پذیری پلیمر 

سطح ایمنی بالا: 

پلی اتیلن ۵۲۵۱۸ از لحاظ ایمنی، دارای سطح بالایی می‌باشد. به این صورت که بوی بد و مضری ندارد و استشمام این مواد هیچگونه مشکلی برای انسان ایجاد نخواهد کرد. در کل این گرید هیچ خطری ندارد. 

از ویژگی‌های دیگر این پلی اتیلن می‌توان به مقاومت در برابر خوردگی و ساییدگی اشاره نمود. 

شاخص جریان مذاب یا MFI  گرید ۵۲۵۱۸ 

شاخص جریان مذاب یک پلیمر را با استفاده از روشی به نام ASTM1238 اندازه گیری می‌کنند. پس از انجام آزمایش بر روی گرید ۵۲۵۱۸، مشاهده کردیم که MFI  این پلی اتیلن، ۱۸ گرم بر ۱۰ دقیقه می‌باشد. 

میزان مقاومت خمشی پلی اتیلن ۵۲۵۱۸: 

این پلیمر از مقاومت خمشی بالایی برخوردار می‌باشد. با توجه به آزمایش‌هایی که بر روی این پلیمر انجام شده است، می‌توان این نتیجه را گرفت. میزان مقاومت خمشی در پلی اتیلن گرید ۵۲۵۱۸ برابر است با ۱۳۵۰ مگا پاسکال. 

در این قسمت شما با ویژگی‌ها و خصوصیات این نوع از پلی اتیلن آشنا شدید. در ادامه این مقاله درباره کاربردهای گرید ۵۲۵۱۸ صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید. 

کاربردهای مهم پلی ‌اتیلن ۵۲۵۱۸ 

این پلیمر از کاربردهای مهمی برخوردار می‌باشد که در ادامه این مطلب به آن خواهیم پرداخت. 

این پلی اتیلن در ساخت و تولید لوازم خانگی، مخصوصاً لوازم آشپزخانه مانند ظروف پلاستیکی، کاربرد مهمی را دارا می‌باشد. 

از این نوع پلی اتیلن در یکسری از لوازم ایمنی برای جلوگیری از خطرات احتمالی استفاده شده است. 

برای تولید مخازن هم از این پلی اتیلن استفاده می‌شود. از مخزن برای نگهداری آب و موارد دیگر، در کشاورزی و کارخانجات مهم مورد استفاده قرار گرفته می‌شود. 

همچنین از پلی اتیلن گرید ۵۲۵۱۸ در ساخت و تولید لوله و اتصالات هم استفاده می‌شود. معمولاً این لوله‌ها را در ساختمان‌های مسکونی و اداری مورد استفاده قرار می‌دهند. همچنین در صنعت کشاورزی برای آبیاری قطره‌ای محصولات از این لوله بهره ‌برداری می‌کنند. در کارخانجات صنعتی هم برای انتقال یکسری از مواد شیمیایی، این لوله را به کار می‌گیرند. 

این گرید مانند پلی پروپیلن می‌تواند در تولید اسباب بازی کودکان نقش داشته باشد. 

از دیگر کاربردهای این پلیمر، می‌توان در تولید لوازم ورزشی، قطعات آزمایشگاهی، سبدهای پلاستیکی، پالت و… اشاره کرد. 

در این قسمت با کاربردهای این گرید در زندگی روزمره خود آشنایت پیدا کردید. در ادامه می‌خواهیم کمی درباره نحوه نگهداری این محصول صحبت کنیم. با ما همراه باشید. 

نحوه نگهداری پلی اتیلن ۵۲۵۱۸ 

برای نگهداری یک پلیمر، مهمترین اصل این است که مکان مناسبی را پیدا کنیم. برای نگهداری گرید ۵۲۵۱۸ باید محل خنکی را در نظر داشته باشیم. این پلیمر را نباید در معرض مستقیم نور خورشید قرار دهیم. زیرا امکان نابودی آن بالا می‌باشد. همچنین باید این مواد را به دور از مواد اکسید کننده قرار داد. زیرا احتمال اینکه میزان آتش سوزی را افزایش دهد بالا است. 

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول با مشاوران و کارشناسان وثیق پترو پلیمر تماس بگیرید. همچنین می‌توانید با مراجعه به سایت ما، درباره دیگر محصولات اطلاعات کسب کنید.  

اگر می‌خواهید که از آخرین تغییرات قیمت دلار امروز و پلیمرها با خبر باشید، می‌توانید به صفحه قیمت‌های ما مراجعه فرمایید. 

مقاله‌های پیشنهادی: