قیمت مواد اولیه پلاستیک | راهنمای خرید

قیمت مواد اولیه پلاستیک، باید با در نظر گرفتن نکاتی تعیین شود. برای خرید پلیمر با قیمت مقرون به صرفه در کنار کیفیت متناسب، مواردی هست که لازم است بدانید! برای استعلام قیمت مواد نو از پتروشیمی‌ها می‌توانید به صفحه قیمت پلیمر مراجعه کنید. همچنین شما صنعتگران گرامی به جهت استعلام قیمت  ریسایکل باید با کارشناسان مجموعه وثیق پترو پلیمر تماس بگیرید.(پلیمر چیست؟)

امروزه پلاستیک به صورت گسترده در محیط اطراف ما و در صنایع مختلف استفاده می‌شود. بنابراین اطلاع از قیمت مواد اولیه پلاستیک برای افرادی که از پلیمرهای مختلف و پلاستیک بهره‌ می‌گیرند ضروری می‌باشد.

قیمت پلیمر به عوامل زیادی مثل کاربرد آن‌ها در صنایع، ساختار پلاستیک، ترکیب مواد اولیه و قیمت دلار امروز و نفت بستگی دارد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت مواد اولیه پلاستیک:

 1. نوسانات شاخص ارز: یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت پلیمر، قیمت دلار و نوسانات آن می‌باشد. به صورتیکه با تغییر نرخ دلار، قیمت پلیمر به صورت صعودی یا نزولی تغییر می‌کند بنابراین باید استعلامات لحظه‌ای برای تعیین قیمت مواد اولیه پلاستیک گرفته شود.
 2. میزان عرضه و تقاضا: پلیمر نیز مانند سایر محصولات موجود در بازار اگر به میزان انبوه تولید شود و به آسانی در دسترس قرار گیرد قیمت کمتری خواهد داشت. همچنین اگر به میزان کمتری تولید شود و تقاضا برای خرید آن بالا باشد بر قیمت آن افزوده می‌شود. از طرفی میزان عرضه بورس کالا را نیز می‌توان موثر دانست.
 3. هزینه حمل و نقل: برای جابه جا کردن پلیمرها از انبار به محل استفاده به نیروی انسانی وسایل نقلیه نیاز می‌باشد بنابراین باید هزینه این موارد به قیمت نهایی پلیمر اضافه شود.
 4. ترکیب مواد اولیه پلاستیک: استفاده از مواد قابل بازیافت در تولید پلیمر مزیت‌های زیادی مثل صرفه اقتصادی، جلوگیری از آلودگی و آسیب به محیط زیست دارد هچنین این مواد بازیافتی به آسانی در دسترس قرار می‌گیرند.(قیمت مواد اولیه پلاستیک بازیافتی)
 5. شرکت تولید کننده: در دنیای امروز تبلیغات و برند سازی اهمیت زیادی دارد به طوریکه شرکت‌ها برای برند سازی و محبویبت بین مردم، محصولاتی با کیفیت بالا‌، بسته بندی مرتب و دقیق و ظاهری مناسب ارائه می‌دهند.

کاربردهای مواد اولیه پلاستیک :

پلیمرهای مختلف در نوع و ترکیب مواد اولیه، فرآیند تولید و کاربرد با هم تفاوت دارند در نتیجه برای خرید پلیمر و پلاستیک باید به این موارد توجه شود.

 1. تولید انواع پلیمرهای پرکاربرد مانند پلی اتیلن، پلی آمید، پلی پروپیلن و PVC
 2. ساخت پلیمرهای خودرو سازی مثل پلیمر سپری
 3. تولید پلاستیک‌های مهندسی مانند قطعات الکترونیک
 4. تولید الیافی مثل پلی استر برای صنعت نساجی
 5. ساخت مستربچ به عنوان افزودنی برای ایجاد رنگ و خواص در وسایل پلاستیکی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مواد اولیه پلاستیک می‌توانید به مقاله مواد اولیه پلاستیک چیست مراجعه فرمایید.

قیمت مواد اولیه پلاستیک پلی پروپیلن:

پلی پروپیلن انواع متفاوتی دارد که هر کدام برای کاربرد خاصی ساخته‌ شده‌اند بنابراین برای خرید پلی پروپیلن باید گروه‌های مختلف آن را بشناسید و از قیمت‌ هر کدام از آن‌ها اطلاع یابید. زیرا قیمت پلی پروپیلن با توجه به میزان مواد اولیه مورد استفاده، کاربرد آن‌ها در زندگی، نوع آنها و قیمت نفت خام  بستگی دارد.

6 گروه پرکاربرد پلی پروپیلن :

 1. تزریقی: از پلی پروپیلن به صورت فراوان برای ساخت وسایل این گروه مثل لوازم الکتریکی و خانگی، صنایع بسته‌بندی و خودروسازی، اسباب بازی ولوازم پزشکی کاربرد دارد.

برای اطلاع از قیمت این گروه از پلی پروپیلن، می‌توانید به مقاله قیمت پلی پروپیلن تزریقی مراجعه کنید.

 1. الیاف: پلیمر در نساجی به صورت الیاف و نخ با اندازه‌های متفاوت عرضه می‌شود و در ساخت انواع پارچه‌ها، نوارها و طناب استفاده می‌شود.
 1. فیلم و شیت: از این پلیمر برای ساخت فیلم‌های گرافیکی و شیت‌های پزشکی بسته بندی شده استفاده می‌شود.
 1. بادی: برای تولید بطری‌ها، مخازن پلیمری و قوطی کاربرد دارد.
 1. پایپ: در تولید انواع لوله‌ها مانند لوله‌های آب و فاضلاب مشارکت دارد.

برای آشنایی بیشتر، به مقاله لوله پلیمری سری  بزنید.

 1. روکش: به عنوان محافظ برای سیم‌ها و کابل‌های برق استفاده می‌شود.

قیمت مواد اولیه پلاستیک پلی آمید:

پلی آمید‌ها با توجه به نوع گرید، درصد کریستالی بودن، میزان رطوبت جذب شده و نوع و درصد نرم کننده مورد استفاده  قیمت گذاری می‌شوند.

انواع گرید های پرکاربرد:

 1. ساده 6
 2. ساده 6/6
 3. الیافدار 6
 4. الیافدار 6/6
 5. گرید افزودنی پلی آمید

انواع پلی آمیدهای کاربردی:

 1. پرکاربردترین پلی آمید مورد استفاده پلی آمیدآلیفاتیک یا نایلون می‌یاشد که بر پایه نفت ساخته شده و از نظر قیمت مقرون به صرفه می‌باشد.
 2. پنبه یکی از پلی آمید‌های طبیعی می‌باشد که از گذشته در ساخت پارچه و لباس کاربرد داشته است اما اکنون پارچه‌های پلی آمید مصنوعی که مواد اولیه آن از صنایع پتروشیمی می‌باشد به دلیل قیمت پایین‌تر در بازار رواج پیدا کرده است.
 3. استفاده از پلی آمید 6 و 6/6 برای ساخت الیاف نیز بسیار رواج دارد به طوریکه برای ساخت رشته‌های مسواک و جوراب استفاده می‌شود
 4. امروزه حدود 25% از کل پلی آمید جهان صرف تولید قطعات پلاستیکی می‌شود.

مزایای خرید مواد اولیه پلاستیک پلی اتیلن :

پلیمر پلی اتیلن امروزه به عنوان یک نیاز مهم برای کشورها به شمار می‌رود و کشورهایی مثل چین و کره در آسیا که صنایع پیشرفته ای دارند خریدار اصلی آن به شمار می روند همچنین ایران علاوه بر تولید این پلیمر از کشورهای اروپایی مثل ایتالیا، اسپانیا و آلمان واردات این پلیمر را انجام می‌دهد.

 1. از مزایا خرید پلی اتیلن، قیمت به صرفه آن نسبت به وزن در مقایسه با سایر پلیمر‌ها می باشد که باعث کاهش قیمت نهایی و افزایش بازه محصول می‌شود.

(قیمت پلی اتیلن)

 1. حمل ونقل پلی اتیلن بسیارراحت تر ازسایر پلیمرها می باشد.
 1. پلی اتیلن کاربرد زیادی در صنایع جهانی دارد به همین دلیل تولید با کیفیت وصادرات آن نقش مهمی در پیشرفت کشور دارد وباید ازهر طریقی اقدامات جهت پلی اتیلن صورت بگیرد.
 1. این پلیمربه دلیل داشتن ساختار بلوری پایدار در دمای پایین قابلیت ذخیره دارد بنابراین طول عمر بالا دارد.
 1. می توان پلی اتیلن های سنگین را در صورت نیازاز پلی اتیلن های سبک تولید کرد.
 1. مواد پلی اتیلن با کیفیت بالا در بازار جهان و ایران تولید می‌شود.

قیمت مواد اولیه پلاستیک در بورس:

بورس مکانی مناسب برای خرید مواد اولیه پلاستیک و پلیمر به صورت عمده و ارزان توسط شرکت‌های بزرگ می‌باشد. به طوریکه شرکت‌های زیادی بدون واسطه از طریق بازار پلاستیک در بورس خرید خود را انجام می‌دهند.

قیمت مواد اولیه پلاستیک به صورت روزانه در بورس تعیین می‌شود و خرید و فروش آن انجام می‌شود.

برای تعیین قیمت مواد اولیه پلاستیک به موارد گفته شده در محتوا توجه کنید و حتما با توجه به نیاز خود و ترکیب مواد اولیه خرید کنید.

قیمت مواد اولیه پلاستیک را از بورس کالا چک کنید و اگر نمی‌خواهید به صورت عمده خرید کنید به جای بورس در شرکت‌های معتبر فعال در زمینه پلیمر، قیمت مواد اولیه پلاستیک بررسی و سفارش خود را ثبت کنید.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.