خرید پلیمر برای صادرات

یکسری افراد هستند که قصد دارند خرید پلیمر برای صادرات داشته باشند. کشور ما از آن دسته کشورهایی است که پلیمرهای با ارزش و کاربردی را به کشورهای همسایه صادر می‌کند و با استفاده از این کار، می‌توان به اقتصاد خود کمک کنیم.

این کشورها شامل: عراق، ترکیه، پاکستان، ترکمنستان، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و حتی ازبکستان می‌باشند. این کشورهای ذکر شده از خریداران اصلی پلیمرها هستند و به راحتی می‌توان آنها را به فروش رساند.

در این مقاله قصد داریم پلیمرهای مهم و کاربردی که کشورهای همسایه از آنها استقبال می‌کنند و برای خرید پلیمر پیشنهاد می‌شود، را معرفی کنیم. همچنین قرار است راجع به ویژگی‌ها و کاربردهای آنها نیز صحبت نماییم. از شما دعوت می‌کنیم که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

خرید پلیمر برای صادرات
خرید مواد اولیه پلاستیک برای صادرات

خرید پلیمر مواد نو برای صادرات

مسئله این است که پلیمر مواد نو به هیچ عنوان اجازه صادرات به خارج از ایران را ندارند. اگر بخواهیم به صورت کلی در این باره بگوییم، تنها مواد اولیه یا پلیمرهایی قابل صادرات هستند که به صورت تولیدی و یا کامپاند باشند یا به عبارت دیگر یک محصول باشند نه مواد خام اولیه!

خرید مواد ریسایکل برای صادرات

مواد اولیه پلیمری ریسایکل به این جهت که کاملاً یک محصول به حساب می‌آیند و مواد خام اولیه نیستند؛ آزاد است. افراد معمولاً واسطه خرید مواد ریسایکل باشند.

معرفی پلیمرهای صادراتی

پلیمرها از انواع مختلفی برخوردار هستند و هر یک دارای ویژگی‌ها و کاربردهای خاصی می‌باشند. این خصوصیات و کاربردها، باعث می‌شوند که محصولات پلیمری شما، کیفیت بالایی را به خود بگیرند و از آنها به خوبی استفاده کنید. پلیمرها با استفاده از یکسری روش‌ها به گرانول تبدیل می‌شوند و سپس آنها را مورد بهره برداری قرار خواهند داد. در اینجا چند مورد از پلیمرهای صادراتی را به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

پلی پروپیلن:

پلی پروپیلن یا به اختصار پ پ، یکی از مهمترین و بهترین پلیمرهایی است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این پلیمر، از آن دسته پلیمرهایی است که حتی در کشورهای همسایه هم از طرفداران زیادی برخوردار می‌باشد.

پلی پروپیلن از ویژگی‌های خاصی برخوردار می‌باشد. به عنوان مثال از مقاومت شیمیایی و ضربه‌ای بالایی برخوردار است. این پلیمر می‌تواند که در مقابل ضربه‌ها از خود مقاومت نشان بدهد و شکل و ساختار خود را حفظ کند و از بین نرود. همچنین توانایی این را دارد که در برابر یکسری از مواد شیمیایی مانند اسیدها و بازها، از خود مقاومت نشان بدهد. ( گرانول pp بازیافتی )

از کاربردهای پلی پروپیلن، می‌توان به استفاده در لوله و اتصالات، مخازن، قطعات خودرو، اسباب بازی و… اشاره نمود.

شما می‌توانید در خرید پلیمر برای صادرات، از پلی پروپیلن استفاده نمایید.

خرید پلی اتیلن و پلی پروپیلن برای صادرات
خرید گرانول pp بازیافتی برای صادرات

پلی اتیلن:

پلیمر دیگری وجود دارد که برای کشورهای همسایه صادر می‌شود و آن هم پلی اتیلن می‌باشد. انواع مختلفی برای این پلیمر وجود دارد که شامل: پلی اتیلن سبک، سنگین و خطی می‌باشد. تقسیم بندی این پلیمر، بر اساس چگالی آنها انجام می‌شود. بعد از  پ پ، پلی اتیلن از پرکاربردترین پلیمرها محسوب می‌شود.

بیشترین استفاده‌ای که از پلی اتیلن در ایران و کشورهای اطراف می‌شود، ساخت لوله و مخازن آبی است. امروزه گریدهای مهم این پلیمر، برای تولید لوله و اتصالات در ساختمان‌های مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. حتی در شهرهایی مانند کرج و تهران که میزان ساخت و ساز زیاد است، از لوله‌های پلی اتیلنی استفاده شده است.

علاوه بر این، در صنایع دیگری مانند خودرو سازی نیز کاربرد دارد. مثلاً برای تولید باتری ماشین، می‌توانیم که این پلیمر را مورد استفاده قرار دهیم.

پلی اتیلن، خواصی مشابه با پ پ را دارا می‌باشد. این پلیمر از عایق الکتریکی خوبی برخوردار است. یعنی اجازه نمی‌دهد جریان برق از خودش عبور کند و سبب ایجاد مشکلاتی بشود.

پس پلی اتیلن هم در لیست خرید پلیمر برای صادرات قرار می‌گیرد و گزینه مناسبی است که از آن در تولید محصولات پلیمری استفاده نماییم.

پلی استایرن:

پلی استایرن هم پلیمری است که از ویژگی‌ها و کاربردهای خاصی برخوردار می‌باشد. این پلیمر با توجه به کاربردهایی که دارد، می‌تواند به عنوان یک پلیمر صادراتی، به کشورهای همسایه صادر شود و مورد استفاده قرار بگیرد.

از خصوصیت مهم پلی استایرن، می‌توان به مقاوم بودن آنها در برابر حلال‌ها اشاره نمود. همچنین دارای مقاومت بالایی است و به راحتی از بین نخواهند رفت.

پلی استایرن از انواع مختلفی برخوردار می‌باشد و هر کدام کاربردهای خاص خودشان را دارا می‌باشند.

پلی استایرن از کاربردهای زیادی هم برخوردار است. در تولید ظروف پلاستیکی، می‌توانید که این پلیمر را مشاهده نمایید. به دلیل دارا بودن مقاومت بالا، می‌توانید که از آن برای ساخت ظروف پلاستیکی استفاده نمایید.

از کاربردهای دیگر آن می‌توان به استفاده در لوازم خانگی اشاره کرد. به عنوان مثال در بدنه یخچال، فریزر، تلویزیون، رادیو و… می‌توان آن را مشاهده نمود. همچنین از پلی استایرن به عنوان عایق‌های حرارتی و صوتی در ساختمان‌ سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پلی استایرن هم می‌تواند که گزینه‌ای در خرید پلیمر برای صادرات باشد.

در اینجا باید به این نکته اشاره کرد که همه این پلیمرها توانایی ریسایکل و یا بازیافت شدن را دارند وبدین صورت می‌توانید که از تولید زباله جلوگیری کنید و پلیمری مشابه با مواد نو آن داشته باشید. با ریسایکل کردن پلیمرها، می‌توانید که دوباره آنها را برای تولید مجدد استفاده نمایید.

در این بخش، ما به معرفی پلیمرهای صادراتی به کشورهای همسایه پرداختیم. همچنین ویژگی‌ها و کاربردهای آنان را مورد بررسی قرار دادیم و شما با آنها آشنا شدید. در ادامه قصد داریم که کمی راجع به قیمت پلیمرها صحبت نماییم. با ما همراه باشید‌.

قیمت پلیمرها

هر پلیمری، قیمت متناسب با خودش را دارا می‌باشد. گاهی اوقات نرخ پلیمرها توسط یکسری مسائل دچار نوسان و تغییر می‌شود. به عنوان مثال قیمت نفت، تاثیر مستقیم بر نرخ پلیمر می‌گذارد. از طرفی دیگر با تغییر قیمت ارز، پلیمرها دچار نوسان قیمتی خواهند شد.

قیمت پلیمرها، توسط خصوصیات و کیفیتی که دارند، تعیین می‌شوند. مثلاً پلیمر پ پ، چون از کیفیت بالایی برخوردار می‌باشد، پس قیمت آن بالاتر از بقیه پلیمرها است.

نو یا ریسایکل بودن پلیمرها هم قیمت خاص خودش را دارد. چون نرخ پلیمرهای بازیافتی باید کمتر از مواد نو باشد. در کل باید به نکاتی که درباره قیمت پلیمرها وجود دارد، دقت داشت.

در آخر باید بگوییم که صادرات پلیمر، یکی از بهترین راه‌ها برای رشد اقتصادی کشور می‌باشد. امروزه پلیمرها نقش مهمی را در زندگی ما بازی می‌کنند و ما باید که از این فرصت استفاده کنیم تا آنها را به کشورهای همسایه صادر کرده و کسب درآمد نماییم.

ما در وثیق پترو پلیمر آماده هستیم تا پلیمرهایی با بهترین کیفیت را به شما عرضه نماییم تا برای تولید محصولات پلیمری از آنها استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به این موضوع، می‌توانید با کارشناسان ما  تماس حاصل فرمایید و یا به سایت ما مراجعه نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.