معرفی کامل انواع لوله | لوله پلیمری بخرم یا آهنی؟

لوله‌ها، یکی از قطعاتی هستند که پلاستیک ماده اولیه تولید آنها است. برخی از پلیمرها ویژگی هایی دارند که می توان از آنها برای تهیه و تولید لوله ها استفاده کرد. لوله های پلیمری کاربردهای مختلفی دارند از جمله کاربردهای لوله پلیمری عبارتند از:

لوله کشی ساختمان ها

فاضلاب

تاسیسات

اما چه ویژگی هایی سبب شده تا پلاستیک کاربردهای گسترده ای داشته باشد؟

انعطاف پذیری و مقاومت بالا در برابر خوردگی ها

پلیمر نیترات سلولز، نایلون، پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی بوتیلن و پلیمرهای کریستال مایع پلیمرهایی بودند که به ترتیب در گذر زمان تولید و روانه بازار شده اند. البته باید بدانید که همه پلیمرها برای تولید لوله مناسب نیستند.

 

انواع لوله پلیمری
انواع لوله پلیمری چیست؟

 

 

پلی اتیلن

انعطاف پذیری و سبک بودن دو ویژگی اصلی و اساسی لوله های پلی اتیلن هستند. نحوه چینش و قرارگیری مونومرها در پلی اتیلن باعث سبکی و انعطاف پذیری آنها شده است.

جالب است بدانید که لوله های پلی اتیلن در دو رنگ سبز و سفید تولید می شود. برای تولید لوله پلی اتیلن مواد اولیه را ذوب و در قالب های مورد نظر ریخته تا شکل لوله را به خود بگیرند. از این لوله ها می توان برای انتقال مایعات و سیالات استفاده کرد. از آنجا که این ماده بسیار در برابر خوردگی مقاوم است خورنده ها و مواد اسیدی و بازی ساختمان ها و تاسیسات را تهدید نخوهد کرد.

لوله های پلی اتیلن در دو نوع پلی اتیلن درجه یک و پلی اتیلن درجه دو تولید می شود. اگر در تهیه لوله پلی اتیلن از مواد و ضایعات استفاده شود، به آن پلی اتیلن درجه دو گفته می شود. پلی اتیلن درجه دو استحکام و قیمت پایین تری نسبت به پلی اتیلن درجه دو دارد.

مشتری بر اساس نیازخود می تواند هر کدام ازاین لوله های پلیمری را به صورت آنلاین و حضوری خریداری کند.

 

 

لوله پروپیلن

لوله های پلی پروپیلن را می توانید به راحتی از نمایندگی های فروش انواع لوله ای پلی پروپیلن خریداری نمایید. این لوله ها هم همانند لوله های پلی اتیلن جزء سبک ترین و انعطاف پذیر ترین لوله ها هستند.

مونومر یا واحد سازنده لوله های پلی پوپیلن، کوپلی پروپیلن راندوم 3 است. مقاومت بالا در برابر ضربه، اشعه و نور خورشید از ویژگی های لوله های پلی پروپیلن است. این ویژگی ها به دلیل وجود مونومر و کاتالیزگر آن است. همانطور که می دانید اگر مونومر یا واحد سازنده و حتی شرایط ازمایش از جمله کاتالیزگر و دما تغییر کند، ماده دیگری تولید خواهد شد.

 

ویژگی های لوله های پلی پروپیلن:

طول عمربالا، چگالی کم، مقاومت بالا در برابر ضربات، سختی و مقاومت بالا در برابر اسیدها، قیمت مناسب و به صرفه، مقاومت بالا در برابر میکروارگانیسم ها، سطح صاف و سیقلی، انعطاف پذیری، حمل ونقل آسان و مزایای دیگر است.

 

خرید پلیمر

کارخانجات به دنبال این هستند که از یک پلیمر خوب و با کیفیت برای تولید محصولات خود استفاده نمایند. همچنین می‌خواهند که قیمت مناسبی هم داشته باشد.

اگر شما هم قصد خرید پلیمر را دارید، می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

خرید پلیمر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.