گرانول پلی اتیلن بازیافتی

گرانول پلی اتیلن بازیافتی، نوعی مواد پلیمری است که کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارد. این محصول از جنس هیدروکربن است. یعنی می‌توانیم در آن هیدروژن و کربن را مشاهده کنیم. پلیمرهای بازیافتی از نوع ترموپلاست می‌باشند. گرانول پلی اتیلن نیز مستثنی نیست و می‌توانیم آن را از این نوع مواد بدانیم.

گرید 510L پ پ
خرید گرید 510L پ پ

در این مقاله قصد داریم که شما را بیشتر با پلی اتیلن بازیافتی آشنا کنیم و قرار بر این است تا در مورد ویژگی‌ها و کاربردهای این پلیمر صحبت کنیم. امید است که بتوانیم در مطلب امروز شما را یاری کنیم. با ما همراه باشید.

 

ویژگی‌های گرانول پلی اتیلن

گرانول پلی اتیلن از ویژگی‌ها و خصوصیات مثبت و مهمی برخوردار می‌باشد. این موارد باعث شده است که کاربردهای این پلیمر افزایش یابد و در بین مردم محبوب باشد. همچنین خرید پلیمر را نیز بالا برده است در ادامه به ویژگی‌های مهم این پلیمر خواهیم پرداخت.

مقاومت ضربه‌ای بالا:

گرانول پلی اتیلن طوری طراحی شده است که بتواند در برابر ضربات مقاومت کند. این یکی از ویژگی‌های مهم گرانول‌ پلی اتیلنی می‌باشد که اجازه نمی‌دهد پلیمر به راحتی از بین برود و خراب شود. به همین دلیل در یکسری از محصولات می‌توانیم آن را مورد استفاده قرار دهیم.

داشتن مقاومت شیمیایی بالا:

این گرانول از آن دسته پلیمرهایی است که دارای مقاومت شیمیایی بالایی می‌باشد. پلی اتیلن بازیافتی توانایی این را دارد که در برابر مواد اسیدی و بازی از خود دفاع کند تا تجزیه نشود و تحلیل نرود. واکنش‌های شیمیایی نیز نمی‌توانند که گرانول پلی اتیلن را از بین ببرند.

مقاومت در برابر اکسید کننده‌ها:

گرانول پلی اتیلن توانایی این را دارد که در مقابل اکسید کننده‌ها از خود مقاومت نشان دهد و اکسید نشود. اما در دو مورد استثنا وجود دارد. یکی از آن موارد این است که اگر در برابر اشعه UV قرار بگیرد، به راحتی اکسید می‌شود. همچنین اگر در مکانی قرار گیرد که دارای دمای بالایی باشد، فرآیند اکسیداسیون روی آن انجام خواهد گرفت. این اتفاق در دمای 270 درجه به بالا انجام می‌گیرد.

مواد اولیه پلاستیک ریسایکل
قیمت مواد اولیه پلاستیک ریسایکل

قابل بازیافت بودن:

گرانول پلی اتیلن بازیافتی همانطور که از نامش پیدا است، به صورت بازیافت مورد استفاده قرار می‌گیرد. یعنی می‌توانیم دوباره این پلیمر را در چرخه تولید استفاده نماییم. از این پلیمر، به عنوان مواد ریسایکل یاد می‌شود.  روش‌های مختلفی برای بازیافت گرانول پلی اتیلن وجود دارد که شامل موارد زیر می‌باشند

  • روش برش زیر آب
  • برش رینگ آبی
  • خشک
  • رشته‌ای

داشتن قیمت پایین و کیفیت بالا:

گرانول پلی اتیلن برای کارخانجات بسیار مقرون به صرفه می‌باشد و آنها می‌توانند که در چرخه تولید خود، از این مواد استفاده بنمایند. همچنین مواد بازیافتی از کیفیت بالایی برخوردار هستند و می‌توانند که بهترین محصولات را به بازار عرضه کنند.

 در این بخش، شما با ویژگی‌ها و خصوصیات مهم گرانول پلی اتیلن بازیافتی آشنا شدید. ادامه مقاله را به بررسی کاربردهای این پلیمر خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

کاربردهای مهم پلی اتیلن بازیافتی

پلی اتیلن بازیافتی از کاربردهای زیادی در صنایع مختلف برخوردار می‌باشد. همچنین در زندگی روزمره ما نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه به بررسی این کاربردها خواهیم پرداخت.

خودروسازی:

در صنعت خودروسازی می‌توانیم این گرانول را مشاهده کنیم. به عنوان مثال در تولید قطعاتی که در اتاقک خودرو استفاده شده است، می‌توانیم این پلیمر را ببینیم. همچنین در باک بنزین خودرو نیز از گرانول پلی اتیلن بهره برداری می‌شود.

از پلیمرهای دیگری نیز در صنعت خودروسازی استفاده شده است. یک نمونه از آن پلی پروپیلن می‌باشد که در مقاله پ پ باتری در مورد آن صحبت کرده‌ایم. می‌توانید که با خواندن این مطلب، نسبت به خرید پ پ اقدام کنید.

صنایع برقی:

یکی دیگر از کاربردهایی که گرانول پلی اتیلن دارد این است که در تولید یکسری از کالاها و وسایل برقی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال می‌توان در ساخت محافظ کابل‌های برق، از پلی اتیلن بازیافتی استفاده نمود. همچنین برای تولید سیم‌های تلفن نیز از این مواد پلیمری استفاده می‌شود.

لوله سازی:

پلی اتیلن یکی از مهمترین پلیمرهایی است که در تولید لوله از آن استفاده می‌شود. این لوله‌ها برای انتقال آب در فاضلاب، ساختمان‌های مسکونی و زمین‌های کشاورزی مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. همچنین در انتقال یکسری مواد شیمیایی و نفت هم می‌توانیم از گرانول پلی اتیلن استفاده کنیم.

این لوله از ویژگی‌های مهمی برخوردار است که باعث شده تا کارآمدی آن بالا رود. ما در مقاله‌ای جداگانه درباره این موضوع صحبت کرده‌ایم. به این نکته نیز اشاره می‌کنیم که از لوله‌های پلی اتیلنی در شهرهایی مانند کرج و تهران استفاده می‌شود.

لوازم خانگی:

از این پلیمر در تولید یکسری وسایل مربوط به خانه نیز استفاده می‌شود. یعنی در ساخت وسایلی مانند ظروف پلاستیکی این پلیمر کاربرد دارد. همچنین در اسباب بازی کودکان نیز می‌توانیم از گرانول پلی اتیلن بازیافتی استفاده بکنیم.

پلیمر
واردات صادرات پلیمر قیمت پلیمر

لوازمی که نیاز به عایق دارند:

ما می‌توانیم از گرانول پلی اتیلن به عنوان یک عایق استفاده بنماییم. مثلا در پوشاندن اطراف گلخانه‌ها این پلیمر کاربرد دارد.

می‌توانیم که در اطراف مواد غذایی هم از این پلیمر استفاده کنیم تا خوراکی‌ها را آلوده نکند و سبب بیماری نشود.

در این قسمت با کاربردهای مهم گرانول پلی اتیلن بازیافتی آشنا شدید. امیدواریم که توانسته باشیم شما را کمک کنیم.

خرید پلیمر

امروزه بیشتر چیزهایی که ما استفاده می‌کنیم از پلیمر ساخته شده‌اند. زیرا پلیمرها دارای ویژگی‌‌ها و خصوصیات خوبی می‌باشند.

اگر شما می‌خواهید که برای تولید محصولات خود از پلیمرها استفاده کنید، می‌توانید به مقاله زیر مراجعه فرمایید.

خرید پلیمر

به انتهای مقاله رسیدیم. از اینکه ما را تا آخر این مطلب همراهی کرده‌اید سپاسگزاریم. امیدواریم که بتوانید از این مطالب نهایت استفاده را ببرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به این محصول، می‌توانید که با کارشناسان و مشاوران وثیق پتروپلیمر تماس حاصل فرمایید. همچنین برای آشنایی با دیگر محصولات، می‌توانید به سایت ما مراجعه کرده و نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

اگر می‌خواهید که از آخرین تغییرات قیمت پلیمر باخبر باشید، می‌توانید که به صفحه قیمت‌های ما مراجعه کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.