گرانول R40

گرانول R40 ‌نوعی پلی‌ پروپیلن یا پ پ می‌باشد. از این پلیمر در صنایع مختلف استفاده می‌شود و کاربردهای فراوانی در زندگی روزمره ما دارد. 

شکل ظاهری این پلیمر، حالت بلوری دارد و از دسته پلی‌ الفین می‌باشد. 

در این مقاله سعی داریم که شما را بیشتر با این پلیمر کاربردی و مفید آشنا کنیم. همچنین با ویژگی‌های بارز این محصول را بررسی کنیم. ادامه مقاله را از دست ندهید. 

ویژگی‌های مثبت پلی‌پروپیلن R40 

این پلیمر از ویژگی‌هایی برخوردار است که کارایی آن را افزایش داده و محبوبیت این پلی‌پروپیلن را بالا برده است. 

مقاومت شیمیایی بسیار بالایی را دارا می‌باشد. یعنی در برابر اسیدها و بازهای قوی مقاوم است. همچنین واکنش‌های شیمیایی هم نمی‌توانند این گرانول را تجزیه بکنند. 

این پلیمر می‌تواند که از خود مقاومت کششی نشان بدهد. گرانول R40  توانایی این را دارد که در مقابل کش آمدن مقاومت به عمل آورد. 

پلی‌ پروپیلن R40 از سختی و مقاومت ضربه‌ای بالا نیز برخوردار می‌باشد. این گرانول می‌تواند که در برابر هر نوع ضربه‌ای با هر شدتی مقاومت بالایی از خود نشان بدهد. 

ویژگی‌های دیگر هم این گرانول دارد که شامل: بی‌رنگ بودن، داشتن چگالی کم و… می‌باشد. 

این موارد بالا همانطور که گفتیم، توانسته‌اند که کاربرد این گرانول را بالا برده است. همچنین قیمت این نوع پلی‌ پروپیلن را افزایش داده است. 

در این قسمت با ویژگی‌ها و خصوصیات این گرانول آشنا شدید. در ادامه این مقاله کاربردهای این نوع پلیمر را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید. 

کاربردهای مهم پلی‌پروپیلن R40  

این گرانول از کاربردهای فراوانی برخوردار است. پلی‌ پروپیلن R40 توانسته است که در زندگی روزمره ما نقش مهمی را ایفا بکند. در اینجا با چند مورد از این کاربردها را مورد بررسی قرار می‌دهیم. 

یکی از مهمترین کاربردهای پلی‌پروپیلن‌ها، این است که در تولید اسباب بازی نقش دارند. R40  که یکی از شاخه‌های پلیمر پ پ می‌باشد، در ساخت و تولید انواع اسباب بازی‌ها نقش مهمی دارد. 

برای ساخت انواع مختلف فیلم‌ها، از این نوع گرانول استفاده می‌شود. مخصوصاً در تولید فیلم‌های تولید شده در صنعت نساجی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

در صنایع خودروسازی هم از این نوع پلی‌پروپیلن استفاده می‌شود. در ساخت و تولید باتری‌های خودرو، از گرانول R40  استفاده می‌کنند. یعنی در قسمت پوسته و بدنه باتری از این پلیمر استفاده می‌شود. نام دیگر این گرانول در صنعت خودروسازی، پ پ باتری می‌گویند.شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر نسبت به این پلیمر و آشنایی با کاربردها و ویژگی‌های آن، به مقاله پ پ باتری مراجعه کنید. 

از کاربردهای دیگر این پلیمر می‌توان به موارد همچون تولید طناب، گونی و… اشاره کرد. 

در این قسمت با کاربردهای این گرانول آشنا شدیم. در ادامه این مقاله به قیمت این نوع پلیمر بیشتر می‌پردازیم. 

عوامل موثر بر قیمت پلی‌پروپیلن R40 

این گرانول از ارزش بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. در مقاله های دیگر ما به این نکته اشاره کردیم که پلی‌پروپیلن نسبت پلی‌اتیلن از قیمت و کاربرد بالاتری برخوردار است.  

از عواملی که می‌تواند بر قیمت پلی‌پروپیلن و همچنین گرانول R40  تاثیر بگذارد، می‌توان به قیمت دلار امروز اشاره کرد. نوسانات قیمت ارز می‌تواند بر قیمت پلیمر اثر بگذارد. 

قیمت نفت خام و مواد اولیه پلاستیک نه تنها در تغییر قیمت پلی‌پروپیلن بی‌تاثیر نیست، بلکه نقش مهمی نیز دارد. 

استقبال مردم هم می‌تواند که بر قیمت مواد پلاستیکی نقش مهمی را ایفا کند. یعنی هرچند استقبال مردمی بالا باشد، بر قیمت پلی‌پروپیلن افزوده می‌شود. هرچقدر هم که این استقبال پایین باشد، از قیمت آن کاسته خواهد شد. 

 

اکنون به انتهای مقاله رسیدیم. از شما بابت مطالعه این محصول بسیار سپاسگزاریم. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید و این اطلاعات برای شما مفید واقع شده باشد. 

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول، با کارشناسان و مشاوران وثیق پتروپلیمر تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح بفرمایید. همچنین می‌توانید با مراجعه به سایت وثیق پتروپلیمر، با دیگر محصولات آشنا شوید. 

مقاله‌های پیشنهادی: