گرانول تزریقی

گرانول تزریقی پلیمری است که از باقی مانده مواد پلاستیکی حاصل می‌شود و سپس دوباره آن را برای تولید محصولات پلیمری، مورد استفاده قرار می‌دهند. گرانول‌های تزریقی همانطور که از نام آنها پیداست، یکسری پلیمرها را برای ساخت محصولات پلاستیکی به آنها اضافه خواهند کرد.

این پلیمر، از انواع مختلفی برخوردار می‌باشد. در مقاله امروز قصد داریم که شما را با آنها آشنا کنیم و کاربردهایشان را مورد بررسی قرار دهیم. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

انواع گرانول‌های تزریقی

همانطور که قبلاً اشاره کردیم گرانول‌های تزریقی از انواع مختلفی برخوردار هستند و هرکدام را می‌توانیم به محصولات پلیمری اضافه نماییم. همچنین از کاربردهای فراوانی هم برخوردار هستند که در ادامه، علاوه بر آشنایی با آنها، به کاربردشان نیز خواهیم پرداخت.

گرانول تزریقی پلی پروپیلن:

پلی پروپیلن یا مختصر آن پ پ، نوعی گرانول تزریقی به حساب می‌آید. از کاربردی‌ترین پلیمرهایی هستند که می‌توانیم در صنایع مختلف آن را استفاده بنماییم. از خصوصیات و ویژگیهای مهم این پلیمر، می‌توان به مقاومت شیمیایی آن اشاره کرد. چرا که توانایی این را دارد که در برابر اسیدها و بازها از خود مقاومت نشان بدهد.

در این بخش به چند مورد از کاربردهای این پلیمر اشاره خواهیم کرد.

لوله و اتصالات:

یکی از مهمترین کاربردهای گرانول تزریقی پ پ، لوله و اتصالات می‌باشد. برای جابجایی آب و مواد شیمیایی می‌توان از این لوله‌ها استفاده نمود.

قطعات خودرو:

این پلیمر در تولید قطعات داخلی و خارجی خودرو، مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال برای ساخت باتری خودرو، از این گرانول بهره برداری می‌شود.

تولید اسباب بازی، وسایل پزشکی، چمدان و… از کاربردهای دیگر گرانول پ پ می‌باشد.

گرانول پلی اتیلن تزریقی:

پلی اتیلن، پلیمر دیگری است که دارای ویژگی‌های خوبی می‌باشد. همچنین کیفیت بالایی را دارا است. انواع مختلفی برای پلی اتیلن‌ها وجود دارد که شامل: پلی اتیلن‌های پرچگال، کم چگال و خطی می‌باشند. این نوع گرانول تزریقی از کاربردهای مهمی برخوردار است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

ساخت بطری و قوطی:

برای تولید بطری‌های آب معدنی و قوطی‌ها، می‌توانیم که از گرانول تزریقی پلی اتیلن استفاده نماییم.

تولید لوله:

لوله‌ها یکی از مهمترین محصولات پلیمری به حساب می‌آیند. از پلی اتیلن تزریقی برای تولید این محصول در ساختمان‌ سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از دیگر کاربردهای این پلیمر، می‌توان به ساخت پروفیل در و پنجره، لوازم خانگی، روکش سیم برق و… اشاره کرد.

گرانول پلی استایرن تزریقی:

پلی استایرن، پلیمری است که می‌تواند نوعی گرانول تزریقی به حساب بیاید. ریسایکل کردن این پلیمر، سبب می‌شود تا قیمت آن ارزان پایین بیاید و برای تولید کنندگان صرفه اقتصادی داشته باشد. از کاربردهایی هم برخوردار می‌باشد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

کاربردهای گرانول پلی استایرن:

یکی از کاربردهای این گرانول تزریقی در تولید لوازم خانگی می‌باشد. به عنوان مثال برای ساخت بدنه یخچال، می‌توانیم از گرانول پلی استایرن تزریقی استفاده بنماییم.

کاربرد دیگر آن در ساخت بلوک‌ یونولیتی است که در سقف و دیوار خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

حتی در تولید ظروف یکبار مصرف هم می‌توانیم این پلیمر را مشاهده بنماییم.

گرانول پلی کربنات تزریقی:

یکی دیگر از گرانول‌های تزریقی، پلی کربنات است. ویژگی مثبتی که می‌توان به آن اشاره کرد، شفاف بودن آن می‌باشد. همچنین از مقاومت خوبی در مقابل گرما و حرارت برخوردار است. از کاربردهای مهم آن در صنایع مختلف، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خودرو سازی
  • لوازم خانگی
  • پزشک
  • و…

در این بخش با انواع گرانول‌های تزریقی آشنا شدید. در ادامه می‌خواهیم که راجع به عوامل تاثیرگذار بر قیمت گرانول تزریقی را مورد بررسی قرار بدهیم. ادامه مطلب را از دست ندهید.

عوامل موثر بر قیمت گرانول‌های تزریقی

همانطور که می‌دانید قیمت پلیمرها همیشه در حال نوسان بوده است و نمی‌توان قیمتی ثابت برای آنها تعیین کرد. در این مسئله ما باید حواسمان به یکسری از موارد باشد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

ابتدا ما باید به این موضوع دقت داشته باشیم که گرانول تزریقی دارای چه نوع پلیمری می‌باشد. چون هرکدام از آنها قیمت خاص خودشان را دارا می‌باشند.

درصد خلوص، یکی از مهمترین پارامترها در تعیین قیمت گرانول تزریقی می‌باشد. به هر میزان که درصد خلوص یک پلیمر در نمونه‌ای بالا باشد، نرخ آن افزایش خواهد یافت. همچنین اگر این میزان در یک نمونه پایین باشد، قیمت آن پایین است.

آشنایی با گرانول

گرانول قطعه کوچکی از پلیمر است که از آن برای تولید محصولات پلیمری استفاده می‌شود. در واقع گرانول، پلیمر نیست، تکه‌ای از آن است. گرانول‌ها توانایی این را دارند که ریسایکل شوند. چون از قیمت کمتری نسبت به مواد نو آن برخوردار می‌باشد و برای تولید کنندگان به صرفه است.

 به صورت نو هم می‌توان گرانول را تولید کرد. اما قیمت ریسایکل آن مناسب‌تر و ارزان‌تر می‌باشد و می‌توانیم بیشتر از دو مرتبه آنها را مورد استفاده قرار داد.

روش‌های مختلفی برای تولید آن وجود دارد که سبب می‌شود پلیمرها تبدیل به قطعات کوچکتری شوند و در صنایع استفاده نمود.

دقت در خرید گرانول‌های تزریقی

باید در خرید گرانول‌های تزریقی دقت زیادی داشته باشید. به عنوان مثال برای اینکه بدانید گرانول ما از مقاومت بالایی برخوردار است یا نه، باید آن را مورد آزمایش قرار دهید تا این پارامتر اثاثبات شود.

در آخر، گرانول تزریقی می‌تواند که کمک شایانی به صنایع مختلف بکند و محصولات پلیمری خوبی را به ما عرضه کند. هرکدام از آنها دارای ویژگی‌های   خاصی می‌باشند که کمک می‌کند محصولات پلیمری خوبی ساخته و تولید شوند. این مواد چون بازیافتی هستند، از قیمت خوبی برخوردار می‌باشند و برای تولید کنندگانی که می‌خواهند محصولات خود را تولید کنند، مناسب می‌باشد.

به انتهای مقاله امروز رسیدیم. امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد و توانسته باشیم کمکتان بکنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به دیگر پلیمرهای کاربردی، می‌توانید که به سایت وثیق پترو پلیمر مراجعه کنید. همچنین می‌توانید با تماس به کارشناسان و مشاوران وثیق پترو پلیمر از آنها کمک بخواهید.

تیم وثیق به شما کمک می‌کند که بهترین و با کیفیت‌ترین پلیمرها را خریداری نمایید و همچنین با مناسب‌ترین قیمت، برای تولید محصولات خود، از آنها استفاده کنید.

اگر قصد خرید پلیمر را دارید و می‌خواهید که از قیمت آن خبردار شوید، می‌توانید که به صفحه قیمت پلیمر مراجعه فرمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.