مواد اولیه پلاستیک ارزان می‌شود؟!

این خبر بدون تردید خبر هیجان‌انگیزی است که 13 فروردین 1402 توسط خبرگذاری سایت خبرخوان منتشر شد. هرچند این خبر مربوط به قیمت پلیمر مواد نو در پتروشیمی‌ها است اما احتمال تأثیر آن بر قیمت ریسایکل وجود دارد.

طبق گفته این خبرگذاری، ارزان شدن پلیمر دستور مستقیم مقام محترم ریاست جمهوری است. ارزان شدن محصولات پتروشیمی تأثیر به سزایی در چرخه صنعت پلاسیک خواهد گذاشت که طبیعتاً به کاهش قیمت محصولات نهایی منجر خواهد شد. این دستور را می‌توان قدم بزرگی در بهبود شرایط اقتصادی و تورم‌ها دانست.

در اوایل امسال، رئیس جمهور دستور داده است تا معاملات محصولات پایه پتروشیمی طبق دلار نیمایی 28.500 انجام پذیرد. البته ناگفته نماند که از 6 فروردین خبر انجام معاملات پلیمر با ارز 36 هزار تومانی به گوش صنعتگران رسید. این خبر را منبع معتبر انجمن صنایع پلیمر ایران منتشر کرده بود که طبق خبر جدید، مقام رئیس جمهوری ارز معاملات را از 36000 به 28500 رسانده است.

پایین ماندن قیمت مواد اولیه پلاستیک به عنوان مواد اولیه بسیاری از صنایع، کمک بسیار بزرگی به کاهش هزینه محصولات مصرفی عموم مردم خواهد کرد. چراکه تهیه مواد اولیه سهم بزرگی از هزینه مصرفی صنایع را تشکیل می‌دهد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.