خرید پلیمر در تهران

خرید پلیمر در تهران بسیار افزایش یافته است. به طوریکه بیشتر وسایل، ابزارها و بقیه چیزهای دیگری که از آنها استفاده می‌کنیم، پلیمر را در خود دارا هستند و در صنایع مختلف مورد بهره برداری قرار می‌گیرند.

پلیمر‌های مختلفی وجود دارد که هدف ما در این مقاله بررسی مهمترین آنها است که در شهر تهران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر شما هم قصد دارید که بیشتر راجع به خرید پلیمر، کاربرد و خصوصیات آن بدانید، این مطلب می‌تواند برای شما مفید واقع شود. پس تا انتها ما را همراهی نمایید.

انواع پلیمر در شهر تهران

پلیمرها در کل، از انواع مختلفی برخوردار می‌باشند. در این قسمت، می‌خواهیم که مهمترین پلیمرهای موجود و مورد استفاده در شهر تهران را بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید.

خرید پلیمر
خرید پلیمر مواد گرانول

پلی پروپیلن:

پلی پروپیلن، یکی از مهمترین پلیمرهای موجود در تهران می‌باشد. این پلیمر که به اختصار پ پ نامیده می‌شود، یکی از با کیفیت‌ترین و بهترین پلیمرها محسوب می‌شود و دارای گریدهای مختلفی می‌باشد. همچنین از ارزش بالاتری نسبت به سایر پلیمرها برخوردار است. در ساختمان‌های مسکونی و کارخانجات دیده می‌شود. پس این پلاستیک می‌تواند که یکی از گزینه‌های مناسبی برای خرید پلیمر در تهران به حساب بیاید.

پلی اتیلن:

پلی اتیلن هم پلیمر دیگری است که تقریبا در بیشتر محصولات پلیمری دیده می‌شود. این پلاستیک تحت عنوان PE شناخته شده و از انواع مختلفی برخوردار می‌باشد که شامل موارد زیر می‌باشد:

  • پلی اتیلن سنگین(HDPE)
  • پلی اتیلن سبک(LDPE)
  • پلی اتیلن سبک خطی(LLDPE)

هر کدام از موارد بالا، با توجه به چگالی آنها تقسیم بندی شده است.

این پلیمر از گریدهای متفاوتی برخوردار است که در محصولات پلیمری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پلی اتیلن هم در شهر تهران، به دلیل کاربرد بالایی که دارد، مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

پلی وینیل کلراید:

 مواد اولیه پلاستیک پلی وینیل کلراید که همه با نام PVC آن را می‌شناسند، از پلیمرهای مورد استفاده در تهران می‌باشد. پلی وینیل کلراید می‌تواند که برای ساختمان سازی، تولید خودرو و… مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین از خصوصیات شیمیایی و فیزیکی مناسبی برخوردار است. اگر قصد خرید پلیمر در تهران را دارید، پلی وینیل کلراید یا PVC را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

پلی استایرن:

یکی دیگر از پلیمرهای مورد استفاده در تهران، پلی استایرن می‌باشد. این پلیمر دارای گریدهای مختلفی است که موارد زیر را شامل می‌شود:

  • پلی استایرن انبساطی
  • پلی استایرن مقاوم
  • پلی استایرن معمولی

این پلیمر از کاربردها و ویژگی‌های خوبی برخوردار است و می‌تواند که در صنایع مختلفی آن را مورد بهره برداری قرار داد.

در این قسمت، شما با مهمترین پلیمرهای موجود در شهر تهران آشنا شدید. قصد داریم که با بررسی ویژگی‌های پلیمرها، مقاله را ادامه دهیم. با ما همراه باشید.

خصوصیات مثبت پلیمرها

پلیمرها از یکسری ویژگی‌ها و خصوصیات مثبتی برخوردار هستند که سبب شده تا از آنها استفاده بشود. همچنین با توجه به این خصوصیات می‌توان خرید پلیمر در تهران را افزایش داد. در ادامه می‌خواهیم که راجع به مهمترین ویژگی‌های پلیمرهل صحبت کنیم.

مقاومت ضربه‌ای بالا:

پلیمرها از مقاومت خوبی در برابر ضربه برخوردار هستند. یعنی اگر به آنها ضربه‌ای وارد شود، از بین نمی‌روند. در واقع توانایی این را دارند که ساختار و شکل خود را هنگام ضربه خوردن حفظ نمایند.

مقاومت شیمیایی زیاد:

ویژگی بعدی، مقاومت شیمیایی می‌باشد. پلیمرها می‌توانند که در برابر یکسری از موادی مانند اسیدها و بازها از خود مقاومت نشان بدهند و تحت تأثیر آنها قرار نگیرند. این بدان معناست که مواد شیمیایی نمی‌توانند پلیمرها را تجزیه و تحلیل کنند.

قابل بازیافت بودن:

یکی از ویژگی‌های مهم پلیمرها این است که می‌توان آنها را ریسایکل یا بازیافت نمود. چون تولید زباله را کم می‌کند و کیفیت آن مانند مواد نو پلیمرها بالا می‌باشد. همچنین اگر از لحاظ قیمتی آنها را بررسی کنیم، قیمت مواد ریسایکل کمتر می‌باشد و برای تولید کنندگان محصولات پلیمری، از صرفه اقتصادی بالایی برخوردار است.

طول عمر بالا:

پلیمرها از طول عمر بالا و خوبی برخوردار هستند. چون اگر میزان کارکرد آنها پایین باشد، محصولات پلیمری زودتر از بین می‌روند و باید دوباره برای تهیه آن هزینه نمود. پلیمرهایی که قرار است استفاده شوند، باید کارکرد طولانی مدتی داشته باشند تا بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد.

در اینجا با چند مورد از خصوصیات پلیمرها آشنا شدید. قصد داریم که به کاربردهای پلیمر بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

کاربردهای پلیمر در شهر تهران

کاربردهای پلیمرها، سبب شده است که خرید پلیمر در تهران افزایش یابد. ادامه این بخش را به بررسی چند مورد از کاربردهای پلیمر در صنایع مختلف  خواهیم پرداخت.

صنعت خودروسازی:

یکی از اصلی‌ترین کاربردهای پلیمرها در صنعت خودروسازی است. ما می‌توانیم که برای تولید یکسری از قطعات خودرو مانند باتری، سپر، بخش‌های داخلی و… از پلیمرها استفاده نماییم. خرید پلیمر در این صنعت زیاد می‌باشد.

بسته بندی مواد:

در صنعت بسته بندی، می‌توانیم از پلیمرها استفاده نماییم. برای اینکه مواد غذایی به دور از هوای آزاد قرار بگیرند، می‌توانیم از پلیمرها برای این کار استفاده نماییم تا غذا فاسد نشود. برای بسته بندی ابزارهای پزشکی هم می‌توان از پلیمرها استفاده کرد.

تولید لوله و اتصالات:

لوله و اتصالات هم یکی از مهمترین محصولات پلیمری می‌باشد که از آن برای انتقال آب و مواد شیمیایی استفاده می‌شود. بیشتر در زمین‌های کشاورزی، برای آبیاری قطره‌ای، می‌توان از لوله‌های پلیمری استفاده کرد. چون در تهران میزان ساخت و ساز بالا است، این لوله‌ها می‌توانند که مورد استفاده قرار بگیرند. یکی از دلایل خرید پلیمر در تهران، برای ساخت لوله و اتصالات می‌باشد.

ساختمان سازی:

برای ساختمان سازی هم ما می‌توانیم از پلیمرها استفاده نماییم. برای قسمت‌هایی مانند نمای ساختمان‌ها می‌توانیم که این پلیمرها را مورد بهره برداری قرار دهیم. به عنوان مثال پلیمر پلی استایرن در نمای ساختمان کاربرد دارد.

به انتهای مقاله امروز رسیدیم. سعی شده که راجع به کاربردها و خصوصیات مثبت پلیمرهای مورد استفاده در تهران صحبت کنیم. همچنین توضیح دادیم که این ویژگی‌ها و کاربردها سبب افزایش خرید پلیمر در تهران شده‌اند‌. امیدواریم مطلب امروز مورد توجه شما قرار گرفته باشد و توانسته باشیم شما را در این زمینه یاری کنیم.

برای کسب اطلاعات درباره پلیمرهای مختلف، می‌توانید که با کارشناسان و مشاوران وثیق پترو پلیمر تماس بگیرید.

اگر قصد خرید پلیمر را دارید، می‌توانید که به سایت وثیق پترو پلیمر مراجعه فرمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.