خرید پلیمر در کرج | مواد نو و گرانول ریسایکل بازیافتی

خرید پلیمر در کرج سیر صعودی را به خود گرفته است. بیشتر پلیمرهایی که می‌شناسید، در صنایع مختلف این شهر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

می‌دانید که پلیمرها از ویژگی‌ها و کاربردهای فراوانی برخوردار هستند. همچنین انواع مختلفی را دارا می‌باشند. تقریباً بیشتر وسایلی که ما استفاده می‌کنیم، از پلیمرها ساخته شده‌اند.

در این مقاله قصد داریم که بیشتر راجع به پلیمرها صحبت کنیم و کاربرد آنها را در شهر کرج مورد بررسی قرار دهیم. از شما می‌خواهیم که مقاله امروز را تا انتها دنبال کنید.

ویژگی‌ پلیمرها

همه پلیمرها از یکسری ویژگی‌هایی برخوردار هستند. این ویژگی‌ها سبب می‌شوند که پلیمرهای مورد استفاده، کاربردهایشان افزایش یابد و استقبال مشتریان از این مواد زیاد شود و در نتیجه خرید پلیمر در کرج افزایش پیدا خواهد کرد. در اینجا قصد داریم که شما را با چند مورد از ویژگی‌های مهم پلیمرها آشنا نماییم. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

مقاوم در برابر ضربه:

یکی از ویژگی‌های مهم پلیمرها این است که در مقابل ضربه مقاوم می‌باشد. در واقع هر پلیمری اگر این ویژگی را نداشته باشد، نمی‌تواند برای تولید محصولات پلیمری مورد استفاده قرار بگیرد. مقاومت ضربه‌ای باعث می‌شود که ساختار پلیمر حفظ شود تا دچار مشکل نشود.

مقاومت شیمیایی بالا:

پلیمرها از مقاومت شیمیایی بالایی برخوردار هستند. با این خصوصیت، پلیمر در برابر اسیدها و دیگر مواد شیمیایی مقاوم می‌شود. یعنی از تحلیل رفتن پلیمرها جلوگیری خواهد شد. همچنین شکل و ظاهر آن حفظ می‌شود.

سبک وزن بودن:

پلیمرها عموماً از وزن سبکی برخوردار هستند. با استفاده از این ویژگی، شما می‌توانید آن را به آسانی از جایی به جای دیگر منتقل نمایید. چون اگر سنگین باشد، انتقال آن سخت می‌شود.

انعطاف پذیری بالا:

پلیمرها بسیار منعطف هستند. در واقع مثل موادی مانند آهن نیستند که هیچ انعطافی ندارند و استفاده از آنها سخت باشد. این ویژگی کارایی پلیمر را بالا برده و محبوب می‌کند.

مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش:

یکسری از پلیمرها، در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم هستند. این مواد اگر در معرض مستقیم نور خورشید قرار بگیرد، مشکلی از این بابت برایشان ایجاد نمی‌شود. در واقع کیفیت پلیمرها کاسته نخواهد شد.

قابلیت ریسایکل شدن:

ریسایکل شدن، قابلیتی است که موجب می‌شود دوباره از پلیمرها در چرخه تولید استفاده کنیم تا آنها را برای ساخت محصولات پلیمری مورد بهره برداری قرار بدهیم. با ریسایکل یا بازیافت کردن پلیمرها، می‌توانیم که از تولید زباله جلوگیری نماییم. همچنین برای حفظ محیط زیست، می‌توانید از این قابلیت استفاده نمایید.

عایق حرارتی و الکتریکی مناسب

پلیمرها قابلیت این را دارند که مانند سد، اجازه ندهند حرارت و جریان برق از آنها عبور نمایند. چون اگر این دو موارد انتقال یابند، باعث ایجاد یکسری مشکلات خواهد شد. این مورد هم یکی از خصوصیات مثبت پلیمرها می‌باشد.

در این قسمت، شما با خصوصیات مهم و مثبت پلیمرها آشنا شدید. ویژگی‌هایی که ذکر کردیم در میان همه پلیمرها عمومیت دارد. این مطلب را می‌خواهیم که با بررسی کاربرد پلیمرها ادامه دهیم. پس با ما همراه باشید.

کاربرد پلیمرها

پلیمرها از کاربردهای فراوانی در زندگی روزمره ما برخوردار هستند. در واقع نقش مهمی را در تولید یکسری از محصولات ایفا می‌نمایند. چه مواد نو باشد یا ریسایکل، برای تولید محصولات پلیمری مورد استفاده قرار می‌گیرد. در اینجا قصد داریم صنایعی را که از پلیمرها استفاده می‌کنند را بررسی کنیم و بدانیم که خرید پلیمر در کرج، بیشتر برای چه صنعتی می‌باشد. با ما همراه باشید.

صنعت خودرو سازی:

خودرو سازی صنعتی است که به وفور از پلیمرها استفاده می‌کند. از پلیمر برای تولید قطعات مهم خودرو مانند: سپر، داشبورد، باتری و… استفاده می‌شود. برای ساخت باتری‌های خودرو، از پلیمر پ و باتری استفاده می‌شود که با بازیافت آن می‌توان این محصول را تولید نمود.

صنعت تولیدی لوله و اتصالات

لوله و اتصالات، یکی از محصولات کاربردی در ساختمان‌های مسکونی و زمین‌های کشاورزی است. یکی از دلایلی که باعث افزایش خرید پلیمر در کرج شده است، لوله و اتصالات می‌باشد. از این محصول برای انتقال آب و یکسری مواد شیمیایی استفاده می‌شود. امروزه از لوله‌های پلیمری استقبال زیادی شده است و در بخش‌های مختلف کرج، این لوله‌ها به فروش می‌رسد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آن، به سایت ما مراجعه کنید.

صنعت مخزن سازی:

در تولید مخزن هم می‌توانید که پلیمرها را مشاهده کنید. مخازن برای نگهداری از آب و یکسری مواد شیمیایی بکار می‌رود. مخزن از انواع مختلفی برخوردار می‌باشد و هر کدام برای یکسری مکان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تولید کیسه پلاستیکی:

بیشتر پلیمرها برای تولید کیسه‌های پلاستیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک ویژگی که پلیمر دارد این است که از مقاومت کششی خوبی برخوردار هستند. در واقع می‌توان پلیمرها در این صنعت نیز مورد استفاده قرار داد.

در این قسمت شما با صنایعی که از پلیمرها استفاده می‌نمایند آشنا شدید. از طرفی هم کاربردهای این مواد را شناختید. در ادامه می‌خواهیم که کمی راجع به قیمت پلیمرها صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

قیمت پلیمر

قیمت پلیمرها با توجه به نوع آن تعیین می‌شود. به عنوان مثال، پلیمر پلی پروپیلن نسبت به پلیمرهای دیگر، به دلیل کیفیت بالایی که دارد، قیمت بالاتری را دارا می‌باشد. از طرف دیگر، یکسری عوامل وجود دارد که سبب ایجاد نوسان و تغییر در قیمت پلیمر می‌شود. به عنوان مثال، نرخ نفت خام می‌تواند بر قیمت پلیمرها اثر بگذارد و یا تحولاتی که در بازار ارز اتفاق می‌افتد، می‌تواند که نرخ پلیمر را تحت تأثیر قرار بدهد. همچنین استقبال مردم نسبت به پلیمرها، بر قیمت پلیمر بی تاثیر نیست. مثلاً اگر خرید پلیمر در کرج زیاد باشد، بر قیمت آن افزوده خواهد شد.

سخن پایانی

در این مقاله ما راجع به خرید پلیمر در کرج صحبت کردیم. درباره اینکه ویژگی‌ آنها چیست و چه کاربردی دارند هم بحث کردیم. از شما می‌خواهیم که اگر قصد خرید پلیمر را دارید، به نوع و کاربرد آن دقت نمایید. ما در وثیق پترو پلیمر آماده هستیم که به شما در زمینه خرید پلیمر کمک کنیم. شما می‌توانید که با مشاوران و کارشناسان وثیق پترو پلیمر تماس بگیرید و یا به سایت ما مراجعه کنید.

ازاینکه مقاله امروز را تا انتها دنبال کردید بسیار سپاسگزاریم. امیدواریم که مطلب امروز ما مورد توجه شما قرار گرفته باشد و مفید واقع شده باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.