همایش چرخه پلاستیک در مورد مواد اولیه پلاستیک

مواد اولیه پلاستیک، صنعت بسیار گسترده‌ای دارد که با توجه به همین وسعت، شامل حواشی مختلفی می‌شود. بحث زباله‌هایی که این صنعت تولید می‌کند نیز از جمله مهم‌ترین حواشی می‌باشد. همایش چرخه پلاستیک تا حد زیادی به این مسئله پرداخته است.

در این همایش که در آن موارد مهمی مثل بازیافت مکانیکی و شیمیایی زیستی و زیست تخریب‌پذیر مورد بررسی قرار گرفت. در این همایش، همچنین در مورد راه حل‌هایی مانند افزودنی‌ها و قابلیت ردیابی مواد ریسایکل مطالبی مطرح شد.

 

نقش آسیا در مواد اولیه و زباله‌های پلاستیکی

کنفرانس چرخه پلاستیک در کشور تایلند برگذار شد. جالب است که بدانید مسئول 80 درصد پلاستیک‌هایی که به دریاها و اقیانوس‌ها وارد می‌شوند، آسیا است. دولت تایلند با هدف اینکه در آینده بتواند کشورش را به عنوان یک کشور خالی از زباله معرفی کند، میزبان این همایش بود. این دولت توجه ویژه‌ای بر صنعت ریسایکل دارد. در تاریخ 29 و 30 ماه مارس سال 2023 نیز در همین کشور و در شهر بانکوک همایش دیگری تحت عنوان چرخه پلاستیک ASEAN برگذار خواهد شد.

 

عناوین مطرح شده در کنفرانس چرخه پلاستیک

همایش چرخه پلاسیک در تایلند به موضوعات مختلفی در ارتباط با پلیمر و مواد اولیه پلاستیک پرداخت. وبسایت مرجع ایران پلیمر این عناوین را به صورت زیر بیان کرده است:

 

• بدون اتلاف زمان: بازیافت شیمیایی پلاستیک‌های مخلوط و پلی استایرن توسط Sulzer GTC Technology US Inc، پیشرو در صنعت بازیافت پلاستیک.
• بازیافت شیمیایی پلاستیک‌های زیستی و زیست‌تخریب‌پذیر توسط معاون فروش و توسعه تجارت APAC و هند، TotalEnergies Corbion،
• بازیافت پیشرفته و ایجاد یک اقتصاد چرخشی برای پلاستیک توسط مدیر کل بازار بازیافت پیشرفته و پایداری آسیا پاسیفیک، ExxonMobil Chemical Asia Pacific.
• استراتژی بازیافت پلاستیک و استفاده از مواد جدید بازیافتی برای دستیابی به یک اقتصاد چرخشی کامل توسط مدیر ارشد تحقیق و توسعه و بسته بندی Unilever.
• بازیافت مکانیکی پیشرفته و کاربرد فناوری‌های جدید توسط معاون ارشد – Feedstock Business، Tomra Feedstock GmbH
• بازیافت صد در صدی در بسته بندی
• تأیید و ردیابی مواد بازیافتی در محصولات پلاستیکی توسط SCS Global Services.

 

 

شرکت وثیق پترو پلیمر، می‌تواند شما را در زمینه خرید پلیمر راهنمایی کند. همچنین شما صنعتگران گرامی با مراجعه به صفحه قیمت پلیمر این وبسایت از نرخ روز بسپار مطلع خواهید شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.