خرید پلیمر ریسایکل

قیمت دلار 24 اسفند | وثیق پترو پلیمر

قیمت دلار 24 اسفند | وثیق پترو پلیمر
قیمت پلیمر دوشنبه 24 اسفند 1401
قیمت دلار آزاد 46.800
قیمت دلار سنا 39.937
یورو 50.260
درهم 13.110
لیر ترکیه 2.500

امروز چهارشنبه 24 اسفند 1401 تا ساعت 14:00 : قیمت دلار در بازار امروز تا این ساعت 46,800 تومان است. در ادامه محتوا به بررسی مفصل دلار و تأثیرش بر مواد اولیه پلاسیک پرداخته شده است.

 

قیمت دلار
1401-12-24

این آمار درحالی است که نرخ روز دلار، در روزهای اول، دوم و سوم آذر ماه در حدود 34 هزار تومان بوده است. در روزهای پیش از این نیز، یعنی دو روز آخر آبان ماه نرخ دلار در حدود 35 هزار تومان گزارش شد. برای دریافت گزارشات بیشتر می‌توانید به وبسایت روزنامه اقتصاد سری بزنید.

این تغییر قیمت و نوسانات زیاد، تأثیر به سزایی در اکثر اصناف گذاشته است اما بیشترین تأثیر آن را می‌توان بر قیمت مواد اولیه دانست. مواد اولیه پلاستیک نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. همان طور که در صفحه قیمت پلیمر شرکت وثیق پترو پلیمر گفته شده، دلار به عنوان یکی از عوامل تأثیر گذار بر قیمت مواد نو و ریسایکل است.

 نرخ ارز بازار آزاد

نرخ ارز برای هر کشوری ممکن است متفاوت باشد. در برخی از کشورها میزان عرضه و تقاضای بازار برای یک ارز خاص، در نظر گرفته می‌شود و در نهایت قیمت نهایی ارز اعلام می‌‎‌شود.

اما در کشورهایی از جمله ایران، نرخ ارز از نظام ثابتی پیروی می‌کند. به این معنا که قیمت یک ارز مثل دلار که اعتبار داشته باشد با قیمت پول ملی تعیین می‌شود. این کشورها نظام ارز چند نرخی دارند و در آنها معمولاً نرخ ارز رسمی از بازار آزاد پایین‌تر است.

برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در مورد انواع نرخ ارز می‌توانید به وبسایت مرجع زیر سر بزنید.

کیان دیجیتال

دلار سنا

حتما دلار سنا به گوش شما هم رسیده است. سنا به معنای سامانه نظارت ارزی است که با هدف اعلام قیمت میانگین دلار در صرافی کار می‌کند. این سامانه که در واقع یک وبسایت است توسط بانک مرکزی راه‌اندازی شده است و طبیعأ نرخ پایینتری نسبت به بازار دارد.

دلار نیمایی

نیما هم یک نوع سامانه برای خرید و فروش آنلاین ارز است که ارز کالاهای وارداتی را کنترل می‌کند. به عبارتی ارز نیمایی مختص واردکنندگان و صادرکنندگان می‌باشد.

دلار نیمایی مواد ریسایکل
وبسایت دلار نیمایی

پیش‌تر در مورد اهمیت و تأثیر دلار بر نرخ روز پلیمر گفته شد. هر چند تأثیر مستقیم آن بر مواد نو پلیمر می‌باشد اما بر قیمت مواد ریسایکل هم بی‌تأثیر نیست.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.