قیمت گرانول پت

قیمت گرانول پت، یکی از مواردی است که برای خریداران حائز اهمیت می‌باشد. این پلیمر، تحت عنوان پلی اتیلن ترفتالات(PET) می‌باشد و از کاربردهای زیادی در صنایع مختلف برخوردار است. از ویژگی پلی اتیلن ترفتالات، می‌توان به قابل بازیافت و مواد ریسایکل بودن آن اشاره نمود که از صرفه اقتصادی بالایی برای تولید کنندگان برخوردار است.

در این مطلب می‌خواهیم که راجع به این پلیمر صحبت کنیم و عواملی که بر قیمت گرانول پت تاثیر می‌گذارند را بشناسیم. از شما می‌خواهیم که ادامه این مطلب را از دست ندهید.

کاربردهای گرانول پت

گرانول پت، دارای کاربردهای زیادی می‌باشد که سبب شده تا این پلیمر، تبدیل به یکی از ارزشمندترین پلیمرها بشود. در ادامه، کاربردهای PET را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

صنعت نساجی:

یکی از کاربردهای اصلی گرانول پت در صنعت نساجی می‌باشد. این پلیمر برای تولید محصولاتی همچون پارچه و منسوجات مورد استفاده قرار می‌گیرد.  محصولاتی که با استفاده از پت تولید می‌شوند، از طرح‌ها و رنگ‌های نیز برخوردار هستند و دارای ویژگی‌های مثبتی می‌باشند.

صنعت خودروسازی:

گرانول پت، حتی در تولید خودرو هم نقش آفرینی می‌کنند. برای ساختن یکسری از قسمت‌های مهم خودرو، ما می‌توانیم که این پلیمر را مورد استفاده قرار دهیم. بخش‌های داخلی ماشین مانند: پانل درب‌ها، داشبورد و… از این پلیمر ساخته شده است.

بسته بندی مواد:

از پلی اتیلن ترفتالات، در بسته بندی ابزار پزشکی و مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. چون سبب می‌شود که احتمال فاسد شدن و از بین رفتن آنها کاهش پیدا کند. در واقع اجازه نمی‌دهد تا هوا، این مواد را از بین ببرد.

تولید بطری آب معدنی:

یکی از محصولاتی که امروزه ما از آنها به وفور استفاده می‌کنیم، بطری‌های آب معدنی می‌باشد. این محصول از گرانول پت ساخته می‌شود. این محصول از ویژگی‌ خوبی برخوردار است. به عنوان مثال دارای مقاومت بالایی در برابر ضربه می‌باشد. امروزه این بطری‌ها زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد و تبدیل به یکی از مهمترین محصولات در زندگی روزمره ما شده است.

در ادامه این مطلب، قصد داریم که شما را با عوامل موثر بر قیمت گرانول پت آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

عوامل موثر بر قیمت گرانول PET

عواملی وجود دارد که بر قیمت گرانول پت تاثیر می‌گذارد که با آنها آشنا خواهیم شد.

قیمت نفت:

نرخ نفت، پارامتری است که می‌تواند بر قیمت مواد اولیه گرانول و پت تاثیر بگذارد. زیرا پلیمرها از نفت تولید می‌شود و طبیعتاً قیمت آن وابسته به طلای سیاه می‌باشد.

نرخ دلار:

قیمت دلار، یکی دیگر از عواملی است که بر قیمت گرانول پت اثر می‌گذارد. به هر میزان نرخ دلار افزایش یا کاهش یابد، قیمت PET هم تغییر خواهد کرد.

میزان استقبال مردم:

میزان استقبال مردم هم می‌تواند بر قیمت این گرانول تاثیر بگذارد. هر چقدر که بیشتر این محصول خریداری شود، بر قیمت آن افزوده خواهد شد. همچنین اگر استقبال از این پلیمر کاهش پیدا کند، قیمت آن کم خواهد شد.

یک عاملی که می‌تواند قیمت گرانول‌ها را تعیین کند رنگ آن است. در واقع قیمت گرانول مشکی با قیمت گرانول رنگی متفاوت است. معمولاً فروش گرانول‌های بی‌رنگ، بالاتر از بقیه رنگ‌ها می‌باشد.