قیمت گرانول رنگی

قیمت گرانول رنگی، امروزه برای کارخانجات از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد و در این مطلب به آن خواهیم پرداخت. این مواد از کاربرد خوبی هم برخوردار هستند. در ادامه بیشتر راجع به این گرانول صحبت می‌کنیم. ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

قیمت گرانول رنگی

گرانول هاش پلی اتیلن 24-26
 6ساده سفید یا بی رنگ 100 به بالا
گرانول 6 الیاف  رنگی استعلام قیمت
6.6 بی رنگ یا سفید 260
گرانول 6.6 الیاف رنگی استعلام قیمت
pp سبدی 19-25
کیسه جامبو یا پوشال 25-30
سپری 31-38
باتری 49-50
پایه همو(نساجی) 27-30
نساجی شفاف 40-45
قیم گرانول تزریقی 15-30

گرانول رنگی چیست؟

پلیمرهای رنگ شده‌ای که تبدیل به قطعات کوچکتری می‌شوند و از آنها در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد را گرانول رنگی می‌گوییم.  تولید کنندگان، پلیمرهای خود را به این شکل مورد استفاده قرار می‌دهند.

گرانول رنگی، موادی می‌باشد که از رنگ‌های مختلفی تشکیل شده است. پلیمر پایه‌ای که در تولید این گرانول‌ها مورد استفاده قرار گرفته است، شامل موارد زیر می‌باشند:

 • پلی پروپیلن
 • پلی اتیلن
 • پلی استایرن

همچنین برای رنگ کردن این گرانول‌ها، از پودرهای رنگی استفاده می‌شود. این سبب می‌شود که گرانول از ظاهر خوب و زیبایی برخوردار باشد.

گرانول رنگی، همانطور که گفتیم از کاربردهای زیادی برخوردار می‌باشند. همچنین دارای روش‌های خاصی برای تولیدشان وجود دارد.

در ادامه بیشتر به عمق این مطلب خواهیم رفت و قیمت گرانول رنگی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

روش‌های ساخت گرانول رنگی

روش‌های مختلفی برای تولید گرانول‌های رنگی وجود دارد که شامل موارد زیر می‌باشند:

 • خشک
 • برش با رینگ
 • برش زیر آبی

روش خشک:

در این روش، ابتدا پلیمر را ذوب می‌کنیم. در ادامه آنها را با دستگاه‌ صافی، صاف کرده تا از مواد خالص استفاده نماییم. سپس مواد مذاب را برش می‌دهیم و در مرحله بعدی آن را سرد می‌کنیم. در آخر هم گرانول را جمع آوری خواهیم کرد.

برش با رینگ:

در روش برش با رینگ، پلیمر را در یک مخزنی می‌برند. سپس این پلیمرها درون مخزن می‌چسبد و با گرفتن آب بر روی این مواد، دمای آنها را پایین می‌آوریم و خنک می‌کنیم.

برش زیر آبی:

 یکی از روش‌های تولید این مواد، برش در زیر آب می‌باشد. بدین صورت که پلیمر را ذوب می‌کنند و از صافی عبور داده. سپس در زیر آب، این پلیمرها را برش می‌دهند. ما می‌توانیم که هنگام تولید گرانول، پیگمنت‌ها را اضافه کنیم تا آنها را رنگی کنیم.

در اینجا، بعد از ذوب کردن و عبور از آن صافی، باید مواد به زیر آب منتقل شود و در آنجا برش داده شود.

تفاوت میان گرانول رنگی و شفاف

یکی از تفاوت‌های مشخص بین گرانول رنگی و شفاف رنگ آنهاست که به آسانی می‌توانید آن را تشخیص دهید.

تفاوت دیگر در کاربرد آنها است. گرانول شفاف برای محصولاتی که از شیشه تولید می‌شوند کاربرد دارد. ولی گرانول رنگی برای ساخت بیشتر محصولات پلیمری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تفاوت دیگری که بین گرانول رنگی و شفاف وجود دارد در نحوه تولید آنها می‌باشد که روش‌های خاصی برای ساخت هردو به کار می‌رود.

روش تولید هردو گرانول نیز باهم متفاوت می‌باشد.

قیمت گرانول رنگی بیشتر است یا قیمت گرانول مشکی؟ چرا؟

قیمت گرانول رنگی با توجه به میزان پیگمنتی که استفاده شده است مشخص می‌شود از قیمت گرانول مشکی بیشتر است. همچنین نرخ گرانول‌های مشکی با توجه به میزان دوده‌ای که دارد قابل تعیین می‌باشد.

اگر بخواهیم گران‌ترین گرانول را بررسی کنیم، گرانول‌های بی‌رنگ می‌باشند. زیرا از کیفیت بالایی برخوردار می‌باشد.

کارخانه تولید گرانول

امروزه یکسری از کارخانجات، دست به تولید گرانول زده‌اند. در واقع این مواد با روش‌های مختلفی تولید می‌شود و از آن می‌توانیم برای تولید محصولات پلیمری استفاده نماییم. گرانول‌ها را می‌توانیم از بازیافت پلیمرها نیز تولید کنیم. این کار چون از صرفه اقتصادی بالایی برخوردار است و کارخانه تولید گرانول می‌تواند از آنها به این دلیل استفاده نمایند. همچنین کیفیت این گرانول‌ها همانند مواد نو بالا و خوب است.

کاربردهای گرانول رنگی

گرانول رنگی از کاربردهای زیادی برخوردار می‌باشند که در صنایع مختلفی از آنها استفاده می‌شود و شامل موارد زیر می‌باشند:

 • خودرو سازی
 • آرایشی و بهداشتی
 • فرش
 • لوازم خانگی
 • بسته بندی
 • و…

کارخانجات از این مواد برای تولید کالای مورد نیاز خود استفاده می‌نمایند.

با صنایعی که با گرانول‌های رنگی کار می‌کنند، آشنا شدید. در ادامه قصد داریم راجع به قیمت گرانول رنگی و خرید آن صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

خرید گرانول رنگی

قیمت گرانول رنگی با توجه به رنگ، کیفیت و وزن آن تعیین می‌شود. رنگ‌های این مواد هرکدام از قیمت‌های مجزایی برخوردار می‌باشند.

از لحاظ کیفی، هرچقدر که کیفیت مواد سازنده آن بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت. برعکس این قضیه هم صادق است.

قیمت گرانول رنگی، تحت تاثیر وزن نیز قرار می‌گیرد. این پارامتر هرچقدر که باشد، بر نرخ گرانول‌ها تاثیر می‌گذارد.

به پایان مقاله امروز رسیدیم. از شما بابت اینکه تا انتها این مقاله ما را همراهی کردید بسیار سپاسگزاریم. امیدواریم که مورد توجهتان قرار گرفته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به دیگر محصولات، می‌توانید با کارشناسان وثیق پترو پلیمر تماس حاصل فرمایید و یا اینکه می‌توانید به سایت ما مراجعه کنید.