قیمت گرانول eps

قیمت گرانول eps، توسط بسیاری از تولید کنندگان مورد بررسی قرار می‌گیرد. نام فارسی این پلیمر، پلی استایرن انبساطی می‌باشد. دارای کاربردها و ویژگی‌های خاصی است و یکی از شاخه‌های مهم پلی استایرن محسوب می‌شود.

در این مقاله قصد داریم که شما را با گرانول این پلیمر آشنا کنیم و عوامل موثر بر قیمت پلی استایرن انبساطی را مورد بررسی قرار می‌دهیم. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید. ( خرید پلیمر )

مزایا و معایب eps

گرانول eps یا پلی استایرن انبساطی، مانند دیگر پلیمرها از یکسری مزایا و معایبی برخوردار می‌باشد. در ادامه این موارد را مورد بررسی قرار خواهیم داد. ابتدا از مزایای آن شروع می‌کنیم.

عایق حرارتی زیاد:

گرانول eps، می‌تواند که از انتقال حرارت جلوگیری نماید تا سبب آسیب به محیط اطراف نشود. این می‌تواند که یکی از ویژگی‌های مثبت پلی استایرن انبساطی محسوب شود.

مقاوم در برابر عوامل بیولوژیکی:

پلی استایرن انبساطی، طوری طراحی شده است که می‌تواند در برابر عوامل بیولوژیکی مقاومت کند. به عنوان مثال اجازه نمی‌دهد که باکتری‌ها و قارچ‌ها آن را احاطه نمایند. این مورد از عملکردهای خوب eps به حساب می‌آید.

مستحکم در مقابل ضربه:

این گرانول، می‌تواند استحکام خوبی در برابر ضربه از خود نشان بدهد. یعنی ضربه‌هایی که به آن وارد می‌شود، نمی‌توانند پلی استایرن انبساطی را تحت تأثیر قرار دهند. در واقع می‌توانند شکل و ساختار خود را حفظ نمایند. این ویژگی می‌تواند که از اصلی‌ترین خصوصیات به حساب بیاید.

در ادامه به معایب گرانول eps خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

دوام پایین در مقابل نور خورشید:

یکی از معایب گرانول eps، این است که نمی‌تواند در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاومت کند و به مرور رنگ آن از سفید به زرد تغییر خواهد کرد.

دمای کاربری کم:

گرانول eps، توانایی این را ندارد که در هر دمایی دوام بیاورد. یعنی در سرما و گرمای زیاد از بین می‌رود. این مورد هم یکی دیگر از معایب eps می‌باشد.

در ادامه مطلب، به کاربردهای پلی استایرن انبساطی که سبب افزایش قیمت گرانول eps شده‌اند را بررسی می‌کنیم.

کاربردهای eps

گرانول پلی استایرن انبساطی از کاربردهای مهمی برخوردار است و باعث شده تا ارزش آن بالا رود و بر قیمت گرانول eps تاثیر بگذارد.

یکی از مهمترین استفاده‌های آن در صنعت ساختمانی است که آنها را به عنوان سقف، کف، نما و… مورد استفاده قرار می‌دهند. همچنین این پلیمر کیفیت خوبی را عرضه می‌نماید.

در بسته بندی مواد غذایی‌، برای اینکه آنها سالم بمانند، می‌توانیم از این پلیمر استفاده کنیم. چون اجازه عبور حرارت را نمی‌دهد.

در خودروسازی هم برای تولید صندلی‌ها، این پلیمر مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

عوامل موثر بر نرخ گرانول eps

عواملی وجود دارند که بر قیمت گرانول eps تاثیر می‌گذارند.

یکی قیمت ارز است که می‌تواند تاثیر مستقیم بر قیمت مواد اولیه گرانول و eps بگذارد.

اشتعال بودن و نبودن آن می‌تواند که بر قیمت آن اثر بگذارد. غیر اشتعال بودن گرانول پلی استایرن انبساطی از قیمت بیشتری برخوردار است.

موردی که به صورت کلی بر قیمت و خرید پلیمر اثر می‌گذارد، رنگ آن است. یعنی قیمت گرانول رنگی با قیمت گرانول مشکی با یکدیگر تفاوت دارند.