گرید BG821

گرید BG821 ، زیر مجموعه پلی اتیلن ترفتالات می‌باشد. همانطور که قبلا در مقاله پلی اتیلن ترفتالات اشاره کردیم، این پلیمر کاربرد و ویژگی‌های فراوانی دارد و در صنایع مختلف کمک شایانی کرده است.

حال در ادامه این مقاله درباره یکی از گریدهای پلی اتیلن ترفتالات می‌پردازیم و بیشتر صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

ویژگی‌های بارز گرید BG821

همه گریدهای پلی اتیلن ترفتالات از ویژگی‌های یکسانی برخوردار هستند. خصوصیات گرید BG821 عبارت است از:

  • استحکام بالا در برابر ضربه
  • نفوذپذیری پایین در برابر گازهای سمی و مواد آلوده
  • مقاومت دمایی بالا
  • ارزان قیمت بودن
  • و…

متاسفانه بطری‌های پلی اتیلن ترفتالات یا PET  زمان زیادی می‌برد تا تجزیه شوند. این اتفاق باعث شده که چهره طبیعت و محیط زیست، زشت و قبیح شود و همچنین به موجودات زنده آسیب جدی وارد نماید. اما خوشبختانه دانشمندان در حال مطالعه هستند تا بتوانند راهکار جدیدی بدهند تا از این اتفاق جلوگیری شود.

شما تا اینجا با ویژگی‌های کلی پلی اتیلن ترفتالات و گرید BG821  آشنا شدید. در ادامه این مقاله می‌خواهیم به کاربردهای این گرید بپردازیم. با ما همراه باشید.

کاربرد‌های BG821

ما در مقاله پلی اتیلن ترفتالات اشاره کردیم که گریدهای BG  بیشتر در تولید بطری‌های آب معدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس می‌توان نتیجه گرفت که این گرید هم در تولید بطری‌های آب نقش مهمی دارند. البته نباید از کاربردهای دیگر آن نیز غافل شد. چون که از گرید BG821  در تولید مخازن و ظروف نگه دارنده نیز استفاده می‌شود.

قیمت گرید BG821

نکته مهمی که در رابطه با این گرید وجود دارد، این است که از گران‌ترین گرید در بین دیگر گریدهای پلی اتیلن ترفتالات به حساب می‌آید. به این صورت که می‌توانید قیمت آن را در بازار بورس کالا دنبال کنید. همچنین به خاطر کارایی آن هم می‌توان گفت که یکی از دلایل گران قیمت بودن آن است.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، از مشاوران و کارشناسان وثیق پتروپلیمر کمک بگیرید و با آنها در ارتباط باشید. همچنین می‌توانید برای آشنایی با دیگر محصولات، به سایت وثیق پترو پلیمر مراجعه فرمایید.

مقاله‌های پیشنهادی: