مستربچ سفید 

مستربچ سفید، ماده‌ای است که رنگ سفید را به مواد پلاستیکی اضافه می‌کند. این ماده از کاربردهای فراوانی در صنعت برخوردار است و ویژگی‌های مثبت زیادی را دارا می‌باشد. ماده اصلی تشکیل دهنده این نوع افزودنی دی اکسید تیتانیوم می‌باشد. در واقع علت سفید بودن این مستربچ، وجود این ترکیب شیمیایی می‌باشد. 

در ادامه این مقاله می‌خواهیم که درباره کاربردها و خصوصیات مهم این ماده آشنا شویم. پس ادامه این مقاله را از دست ندهید. 

خصوصیات و ویژگی‌های بارز مستربچ سفید 

این ماده افزودنی، ویژگی‌های مهمی را دارا می‌باشد. یعنی هر چقدر خصوصیات مستربچ سفید بیشتر باشد، کاربردهای آن نیز بیشتر خواهد بود. در ادامه به چند مورد از این ویژگی‌ها اشاره خواهیم کرد. 

یکنواخت کردن سطح پلیمر: 

هنگامی که می‌خواهیم رنگ سفید را به پلیمر مورد نظر اضافه کنیم، با استفاده از این مستربچ کار راحتی را داریم. یعنی همه سطوح مختلف پلیمر را بدون اینکه جایی را باقی بگذارد، به رنگ سفید درخواهد آورد.  

این یکی از ویژگی‌های مهم مستربچ سفید می‌باشد. 

مقاومت در برابر اشعه‌ ماوراء بنفش: 

این نوع مستربچ می‌تواند که در برابر اشعه‌های مضر خورشید مانند اشعه ماوراء بنفش مقاومت به عمل بیاورد. یعنی این ماده به راحتی با این اشعه از بین نخواهد رفت. 

تست مقاومت برابر‌ ماوراء بنفش  

بازتاب نور به شکل مناسب: 

این مستربچ به علت اینکه از رنگ سفید تشکیل شده است، می‌تواند که نور خورشید را بازتاب دهد و آن را برگرداند. چون رنگ سفید هنگامی که نور خورشید به آن برخوردار می‌کند، برخلاف رنگ مشکی، آن را جذب نمی‌کند. 

مقاوم در برابر شرایط جوی: 

این نوع مستربچ، طوری ساخته شده است که می‌تواند در برابر هر شرایط جوی مختلف قرار بگیرد و با آنها سازش پیدا کند. این بدین معناست که می‌توان بدون هیچ نگرانی در شرایط آب و هوایی مختلف، مستربچ سفید را مورد استفاده قرار داد. 

زیبا و جذاب کردن ظاهر پلیمر: 

این ماده افزودنی، می‌تواند که شکل ظاهری یک پلیمر را زیبا کند. چون که این نوع مستربچ به رنگ سفید است، می‌توانید از آن برای زیبا کردن پلیمر خود از آنها استفاده نمایید. 

دوست‌دار محیط زیست: 

مستربچ سفید طوری طراحی شده است که به محیط زیست آسیب نمی‌زند. پس می‌توانیم از این محصول، به راحتی و بدون نگرانی استفاده کنیم. 

پایین بودن قیمت آن: 

این نوع مستربچ از قیمت پایینی برخوردار است و می‌توانیم آن را یک ماده مقرون به صرفه قلمداد کنیم. از طرفی همه کارخانجات، می‌توانند با این شرایط از آن استفاده کنند. 

در این قسمت شما با ویژگی‌ها و خصوصیات مهم این نوع مستربچ آشنا شدید. در ادامه مطلب می‌خواهیم که به کاربردهای مهم این ماده افزودنی بپردازیم. با ما همراه باشید. 

کاربردهای مهم مستربچ سفید 

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، این مستربچ از کاربردهای مختلفی برخوردار می‌باشد. در ادامه می‌خواهیم بدانیم که این کاربردها چه چیزی هستند؟ با ما همراه باشید. 

بسته بندی مواد غذایی: 

یکی از مهمترین کاربردهایی که افزودنی سفید دارد، استفاده از آن در بسته بندی مواد غذایی می‌باشد. این نوع مستربچ، از فساد غذا در برابر عوامل آلوده کننده جلوگیری می‌کند. همچنین خواص ماده غذایی را حفظ می‌نماید. 

مستربچ سفید در نساجی: 

این نوع ماده افزودنی در صنعت نساجی نیز کاربرد دارد. از مستربچ برای تولید گونی، الیاف پلی پروپیلنی یا پ پ و همچنین پلی استری استفاده می‌شود. 

برای آشنایی با پلیمرهای دیگر در صنعت نساجی، می‌توانید به مقاله زیر مراجعه کنید. 

کاربرد پلیمر در نساجی 

تولید لوازم خانگی: 

از این مستربچ در تولید لوازم خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یعنی می‌توانیم لوازمی با رنگ سفید را ارائه دهیم. بعضی از خانواده‌ها که به دنبال ست کردن وسایل خانه‌شان هستند، می‌توانند از از وسایلی که با افزودین سفید تولید شده استفاده کنند. 

لوله‌سازی: 

از این نوع افزودنی در تولید لوله‌های پلیمری نیز استفاده می‌شود. می‌توان از این لوله‌ها برای انتقال آب آشامیدنی در ساختمان‌های مسکونی استفاده کرد. همچنین می‌توان برای جابجایی یکسری گازها در کارخانجات از این لوله‌ها استفاده نمود. 

گرانول بازیافتی:

یکی از موادی که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد، گرانول بازیافتی می‌باشد. موادی مانند پلی اتیلن و پ پ، می‌توانند تبدیل به این مواد خواهند شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این مواد، می‌توانید به مقاله زیر مراجعه نمایید.

گرانول بازیافتی

به پایان مقاله امروز رسیدیم. امیدواریم که توانسته باشیم شما را در این زمینه راهنمایی کرده باشیم. 

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول، با مشاوران و کارشناسان وثیق پتروپلیمر تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌توانید برای آشنایی با دیگر محصولات، به سایت وثیق پتروپلیمر مراجعه کنید. برای آگاهی از آخرین تغییرات قیمت پلیمرها، می‌توانید به صفحه قیمت در سایت ما مراجعه کنید.