پلی کربنات 0407

 

پلی کربنات 0407، گریدی است که می‌توانیم آن را در تولید یکسری از محصولات به کار ببریم. این گرید در صنایع و زندگی روزمره ما، کاربرد فراوانی دارد. همچنین از ویژگی‌ها و خصوصیات مثبتی نیز برخوردار می‌باشد.

در ادامه مقاله می‌خواهیم که شما را با این ویژگی‌ها و کاربردها آشنا نماییم. امیدواریم که این مطلب برایتان مفید واقع شود.

ویژگی‌ها و خصوصیات گرید 0407

گرید 0407 از ویژگی‌های مهم و مثبتی برخوردار است. این موارد، کاربرد پلیمر را افزایش خواهد داد. در ادامه به این ویژگی‌ها خواهیم پرداخت.

مقاوم در مقابل خط و خش:

یکی از خصوصیت مهم پلی کربنات 0407 این است که می‌تواند در برابر خط و خش مقاومت کند. یعنی اگر به جایی کشیده شود، اتفاقی برای آن نخواهد افتاد. این عامل باعث شده است تا بتوانیم از این پلیمر استفاده کنیم.

دمای نرم شوندگی خوب:

این پلی کربنات از دمای نرم شوندگی مناسب و خوبی برخوردار می‌باشد. آزمایش‌هایی که انجام شده نشان می‌دهد دمایی که لازم است تا این گرید شکل اصلی خود را از دست بدهد، بین 140 تا 144 درجه سانتیگراد می‌باشد.

چقرمگی:

این پلیمر دارای چقرمگی یا چکش خواری مناسبی است. یعنی به راحتی شکل اصلی خود را از دست نمی‌دهد. با توجه به این ویژگی، می‌توانیم نتیجه بگیریم که 0407، یک پلیمر متفاوتی می‌باشد.

مقاومت کششی:

گرید 0407 دارای مقاومت کششی نیز می‌باشد. یعنی تا یک محدوده خاصی این پلیمر کش خواهد آمد. طبق آزمایش‌های صورت گرفته بر روی پلی کربنات 0407، میزان مقاوم بودن آن در برابر کشش 60 مگا پاسکال می‌باشد. البته این را هم اضافه ‌کنیم که مقاومت آن ممکن است بیشتر نیز باشد.

بالا بودن ازدیاد طول در نقطه شکست:

ازدیاد طول در نقطه شکست بالا، یکی دیگر از ویژگی‌های مهم گرید 0407 می‌باشد. در اینجا می‌خواهیم بدانیم که این پلی کربنات به چه میزان طولش افزایش خواهد یافت. با انجام شدن آزمایش‌ها بر روی گرید 0407 متوجه شدیم بیش از 90 درصد، ازدیاد طول در نقطه شکست بوده است.

 

دیگر ویژگی‌های پلی کربنات 0407 این است که می‌توان به وزن سبک، شفافیت و سخت بودن آن اشاره نمود.

 

مواردی که با هم مورد بررسی قرار دادیم از ویژگی‌های مهم گرید 0407 می‌باشند. همانطور که قبلا اشاره کردیم این ویژگی‌ها سبب شده‌اند تا کاربرد پلیمر افزایش پیدا کند. در ادامه این مقاله می‌خواهیم که درباره کاربردهای گرید 0407 صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

کاربردهای مهم گرید 0407

این پلی کربنات از کاربردهای مهمی در صنایع مختلف و زندگی روزمره ما برخوردار می‌باشد. در ادامه به این کاربردها خواهیم پرداخت.

تولید لوازم خانگی:

از گرید 0407 در تولید بدنه لوازم خانگی استفاده می‌شود. بیشتر به دلیل اینکه این پلیمر از مقاومت بالایی برخوردار است و همانطور که در بخش قبل به بالا بودن چقرمگی آن اشاره کردیم، می‌توان از این پلی کربنات استفاده نماییم. بیشتر در وسایلی مانند یخچال، ماشین لباسشویی و… دیده می‌شود.

صنعت خودروسازی:

در کل تقریبا از همه پلیمرها در تولید خودرو استفاده شده است. پلی کربنات 0407 هم از این قضیه مستثنی نیست و در این صنعت از آن بهره برداری می‌شود. این گرید برای ساخت و تولید یکسری از قسمت‌های خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. قاب چراغ جلو و لنز چراغ، اجزایی هستند که می‌توانیم از این پلی کربنات استفاده کنیم.

ساختمان سازی:

در ساخت و ساز نیز می‌توانیم از این پلی کربنات استفاده کنیم. این پلیمر می‌تواند جایگزینی برای شیشه باشد. برای تولید یکسری از پنجره‌ها مانند پنجره‌های امنیتی از پلی کربنات 0407 استفاده می‌شود.

به این نکته هم توجه داشته باشید که قیمت گرید0407 دارای نوساناتی نیز می‌باشد که باید حواستان به آنها باشد.

در این قسمت با کاربردهای پلی کربنات 0407 آشنا شدید. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

آشنایی با گرانول:

گرانول همان پلیمر است که با استفاده از یکسری فرآیندی، پلاستیک را به قطعات کوچکتری تبدیل می‌کند. از این مواد در صنایع مختلفی استفاده می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول، می‌‌توانید که به مقاله لینک شده زیر مراجعه فرمایید.

آشنایی با گرانول

خرید پلیمر:

امروزه پلیمرها نقش مهمی در زندگی روزمره ما دارند. این مواد دارای شاخه‌های مختلفی هستند و از آنها می‌توانیم در موارد مختلفی استفاده کنیم.

اگر شما هم می‌خواهید که پلیمر بخرید و از آنها استفاده بکنید، می‌توانید که به مقاله لینک شده زیر مراجعه کنید.

خرید پلیمر