گرانول گرید 80

گرانول گرید 80 یکی از پرکاربردترین پلیمرها در صنایع مختلف می‌باشد. این پلیمر گریدی است که از نوع پلی وینیل کلراید و یا PVC می‌باشد. همچنین این محصول از شکل و ابعاد مختلفی یافت می‌شود.
در مقاله امروز، سعی داریم که شما را بیشتر با ویژگی‌ها و کاربردهای مختلف این محصول آشنا کنیم. امیدواریم که بتوانیم شما را در مطلب امروز یاری کنیم.

ویژگی‌های مهم گرید 80

گرید 80 از ویژگی‌ها و خصوصیات مهمی برخوردار می‌باشد که سبب افزایش کارایی و کاربرد این پلیمر شده است. در ادامه این خصوصیات را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مقاومت شیمیایی بالا:

این گرانول از مقاومت شیمیایی بالایی برخوردار است. بدین صورت که می‌تواند در برابر بازها و اسیدهای قوی از خود مقاومت نشان بدهد. یعنی این پلیمر به هیچ عنوان تجزیه نخواهد شد.

بالا بودن مقاومت ضربه‌ای:

گرانول 80 می‌تواند که در برابر ضربه مقاومت به عمل بیاورد. این یعنی که اگر ضربه‌ای به آن وارد شود، خاصیت خود را از دست نخواهد داد.

عایق الکتریکی:

گرانول گرید 80 از عایق الکتریکی مناسبی برخوردار است. این پلینوظیفه این پلیمر در اینجا منتقل نکردن جریان الکتریکی می‌باشد. چون اگر منتقل شود، می‌تواند که موجب بروز اتفاقات ناگواری بشود.

مقاومت در برابر آتش:

گرید 80 طوری طراحی شده است که اگر در آتش قرار بگیرد، اتفاقی برای آن نخواهد افتاد. این یکی دیگر از ویژگی‌های مهم گرانول 80 می‌باشد.
گرید 80 از آن دسته پلیمرهایی است که از رنگ‌های مختلفی برخوردار می‌باشد. در واقع مشتری می‌تواند رنگ مورد علاقه و متناسب با کار خود را انتخاب نماید.
همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، گرانول 80 از نوع PVC می‌باشد. در واقع منظور ما این است که پلیمر پایه آن از جنس پلی وینیل کلراید می‌باشد. هر پلیمری دارای پلیمر پایه مخصوص به خود می‌باشد.
در این قسمت شما با ویژگی‌ها و خصوصیات مثبت گرید 80 آشنا شدید. در ادامه مقاله می‌خواهیم که راجع به کاربردهای این پلیمر صحبت بکنیم. پس با ما همراه باشید.

کاربردهای گرانول گرید 80

در قسمت قبل گفتیم که ویژگی‌های مهم این پلیمر، باعث شده است تا کاربرد‌های آن افزایش یابد. در این بخش می‌خواهیم بدانیم که این گرانول چه کاربردی دارد. با ما همراه باشید.

خودروسازی:

این گرید در صنعت خودروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. گرانول 80 در تولید یکسری از قسمت‌های خودرو استفاده می‌شود. به عنوان مثال در صندلی، سقف، داشبورد و… از گرانول گرید 80 استفاده می‌شود.

لوله سازی:

در تولید لوله‌های PVC، می‌توانیم که از این گرانول استفاده نماییم. این لوله‌ها از ویژگی‌ خوبی برخوردار است و از آنها می‌توان در ساختمان‌های مسکونی استفاده نمود.

کاربرد الکترونیکی:

این گرانول در صنایع الکترونیکی دارای کاربرد می‌باشد. از گرید 80 در تولید قطعات الکترونیکی و بدنه‌های آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در ساخت کابل‌های برق هم می‌توانیم از این پلیمر استفاده کنیم.
کاربردهای دیگری نیز برای گرانول گرید 80 وجود دارد که شامل موارد زیر می‌باشد:
• مبلمان
• لوازم التحریر
• آرایشی و بهداشتی
• پوشاک
• کیف و کفش

کاربرد پلیمر

 

می‌دانید که پلیمرها امروزه نقش مهمی را در زندگی ما ایفا می‌کنند. همچنین کارخانجات از این محصول استفاده می‌کنند. پلیمرها کاربردهای زیادی در صنایع مختلفی همچون نساجی، خودروسازی و… استفاده می‌شود و محصولات مهمی را از پلیمر می‌توان تولید کرد.
اگر می‌خواهید که درباره کاربردهای پلیمر بیشتر بدانید و اطلاعات کسب کنید، می‌توانید به مقاله لینک شده زیر مراجعه کنید.
کاربرد پلیمر
نتیجه گیری:
گرانول گرید 80 توانسته است که کمک زیادی به صنایع مختلف بکند. در واقع همانطور که اشاره کردیم، می‌تواند در یک صنعت مهمی مانند الکترونیک مورد استفاده قرار بگیرد. این کاربردهایی که گرانول 80 دارد به علت وجود خصوصیاتی بود که در این مقاله به آنها اشاره کردیم. به هر میزان که این ویژگی‌ها بیشتر باشد، کاربردهای آن نیز افزایش خواهد یافت.
به انتهای مقاله امروز رسیدیم. از همراهی شما بسیار سپاسگزاریم. امیدواریم که توانسته باشیم شما را در این مطلب یاری کنیم.
شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول، با کارشناسان وثیق پتروپلیمر تماس بگیرید. همچنین برای آشنایی با دیگر محصولات، به سایت ما مراجعه نمایید. اگر می‌خواهید که از آخرین تغییرات قیمت پلیمرها باخبر شوید، می‌توانید که به صفحه قیمت‌های پلیمر مراجعه کنید.