dop گرانول 

dop گرانول، روغنی است که از آن به عنوان یک مواد افزودنی در پلیمرها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده بیشتر برای نرم کردن گرانول‌ها مخصوصاً از جنس PVC کاربرد دارد و می‌تواند که نقش مهمی را ایفا کند. 

در این مقاله سعی داریم که شما را بیشتر با ویژگی‌ها و کاربردهای دیگر این روغن آشنا کنیم. امیدواریم که بتوانیم شما را در این محتوا یاری کنیم. 

ویژگی‌ها و خصوصیات بارز روغن dop 

روغن dop از خصوصیات و ویژگی‌های مهمی برخوردار می‌باشد. در این قسمت به این موضوع خواهیم پرداخت. 

توانایی در حل شدن با روغن‌های معدنی 

معمولاً برای تولید گرانول، از انواع و اقسام روغن‌ها استفاده می‌شود.  پس هنگامی که از dop به عنوان یک ماده افزودنی استفاده می‌کنیم، این روغن با روغن‌های دیگر ارتباط خوبی برقرار می‌کند و در آنها حل می‌شود. در نتیجه هیچ مشکلی برای گرانول به وجود نخواهد آمد. 

داشتن خاصیت نامحلولی در آب 

از ویژگی‌های دیگر dop گرانول این است که خاصیت نامحلولی در آب دارند و حل نمی‌شوند. در واقع این روغن، آب را آلوده و مسموم نمی‌کند. این یکی از ویژگی‌های مثبت dop شناخته می‌شود. 

نداشتن بوی بد 

بر خلاف دیگر افزودنی‌های صنعت گرانول سازی که دارای بوهای بد و طاقت فرسا هستند، dop این مشکل را ندارد. در واقع بدون بو طراحی شده است و می‌توان از آن در گرانول‌ها استفاده نمود. این یکی از ویژگی‌های مثبت روغن dop می‌باشد. 

روشن بودن رنگ dop 

 روغن dop دارای رنگ روشن می‌باشد. در واقع این ویژگی‌ به گرانول کمک می‌کند تا انعطاف خود را بالا ببرد. همچنین موجب می‌شود که گرانول‌ها شکل مناسبی به خود بگیرند 

روشن بودن رنگ این روغن خاصیت دیگری نیز دارد. باعث می‌شود که گرانول بتواند بدون هیچ مشکلی موجب حفظ رنگ خود شود. 

اما این روغن همانطور که مزایایی دارد، معایبی را نیز به همراه خود آورده است. این موارد نیز بررسی خواهیم کرد. 

حساس بودن به نور 

روغن dop  از جمله موادی می‌باشد که نسبت به نور خورشید از حساسیت بالایی برخوردار است. یعنی اگر اشعه‌های خورشیدی به این ماده برخورد نماید، می‌تواند خصوصیات و ویژگی‌های آن را دچار تغییر بکند. 

خاصیت انتقال بالا 

این روغن طوری طراحی شده است که انتقال به محیط بالا می‌باشد. چنین ماده‌ای می‌تواند که به مواد غذایی که ما مصرف می‌کنیم و همچنین محیط زیست، آسیب جدی وارد نماید. 

در این قسمت، شما با مزایا و معایب dop گرانول آشنا شدید. در ادامه مقاله می‌خواهیم که به کاربردهای این روغن بپردازیم. با ما همراه باشید. 

کاربردهای dop 

Dop از کاربردهای مهمی برخوردار می‌باشد که در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت. 

کابل برق 

دو خاصیتی که dop دارد این است که می‌تواند که در برابر دما و فشار مقاومت کند. پس می‌توانیم در تولید کابل‌های برق از این ماده اف