پلی‌اتیلن گرید ۰۰۳۵

پلی‌ اتیلن گرید ۰۰۳۵، نوعی پلی‌اتیلن سنگین و یا HDPE می‌باشد. همچنین این پلیمر از چگالی سنگینی برخوردار است. ما به صورت جداگانه درباره HDPE صحبت کرده‌ایم. از شما دعوت می‌کنیم که در فرصت مناسب این مقاله را نیز مطالعه فرمایید. 

در مقاله امروز، سعی داریم که شما را بیشتر با گرید ۰۰۳۵ آشنا کنیم. همچنین ویژگی‌ها و کاربردهای این محصول را مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

ویژگی‌های بارز گرید ۰۰۳۵ 

این گرید از یکسری خصوصیاتی برخوردار است که به آن کمک می‌کند کارایی بیشتری در زندگی مردم داشته باشد. با این خصوصیات و ویژگی‌ها آشنا خواهیم شد. 

مقاومت ضربه‌ای این پلیمر باعث شده است که در برابر ضربات، از خود مقاومت نشان بدهد تا به راحتی از بین نرود. همچنین برای تولید محصولاتی که باید در برابر ضربه مقاوم باشند، از پلی اتیلن گرید ۰۰۳۵ استفاده می‌شود تا سختی و مقاومت آن بالا برود.  

این گرید طوری طراحی شده است که در برابر اختلافات دمایی هم مقاوم است. یعنی توانایی این را دارد که در سرما و گرمای شدید از خود مقاومت نشان بدهد. 

یک ویژگی دیگری که این پلی‌اتیلن از آن برخوردار است، بلورینگی یا کریستالینیتی آن می‌باشد. بیشتر درباره ساختار پلی‌اتیلن بحث می‌شود. این ویژگی باعث شده است که مقاومت شیمیایی گرید ۰۰۳۵ افزایش بیابد. 

برای کسب اطلاعات و توضیحات تکمیلی به مقاله لینک شده مراجعه فرمایید.

بلورینگی یا کریستالینیتی 

همانطور که اشاره کردیم، این گرید از مقاومت شیمیایی بالایی نیز برخوردار است. یعنی می‌تواند که در برابر مواد بازی و اسیدی قوی مقاومت کند. همچنین توانایی این را دارد که در برابر واکنش‌های حاصل از مواد شیمیایی مقاوم بماند و تجزیه نشود. 

تست MFI  این پلی‌ اتیلن نشان داده است که شاخص آن پایین است. این یعنی هر چقدر که شاخص جریان مذاب کمتر باشد، سختی و استحکام کششی آن بالا می‌باشد. بر عکس این موضوع برای دیگر پلیمرها هم صادق است. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تست شاخص جذب مذاب یا MFI  و همچنین نحوه محاسبه آن می‌توانید به مقاله لینک شده زیر مراجعه کنید.  

ام اف آی یا  MFI  چیست؟ روش کار و نتیجه تست 

طبق آزمایش‌های دیگری که بر روی پلی‌ اتیلن گرید ۰۰۳۵ انجام شده است، نشان می‌دهد که از مواد فرار کمتری برخوردار است. چون که این نوع مواد از سمیت بالایی برخوردار می‌باشد و برای انسان و محیط زیست ضرر دارد، باید تا جایی که امکان دارد این مواد در پلیمرها حضور نداشته باشند. 

اما پلی‌ اتیلن ۰۰۳۵ از ESCR  خوبی برخوردار است.  ESCR  را می‌توان از نوعی آزمون تعیین کرد که نشان بدهد یک پلیمر چقدر توانایی دارد تا دچار ترک خوردگی نشود. از این حیث دارای مقدار مناسبی می‌باشد. 

گرید ۰۰۳۵ از نقطه ذوب مناسبی برخوردار می‌باشد. تعریف نقطه ذوب بدین شرح است: مقدار دمایی که لازم است تا یک ماده جامد تبدیل به مایع شود. دمایی که می‌تواند این پلی‌اتیلن را ذوب نماید ۱۳۰ درجه سانتیگراد می‌باشد. 

در اینجا با چند مورد از ویژگی‌های پلی‌اتیلن ۰۰۳۵ آشنا شدید. در ادامه می‌خواهیم درباره کاربردهای این گرید در صنایع مختلف بیشتر صحبت کنیم. با ما همراه باشید. 

کاربردهای مهم پلی‌ اتیلن ۰۰۳۵ 

این پلی‌اتیلن از کاربردهای بالایی برخوردار است و در یکسری موارد استفاده شده است. 

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، این پلیمر از مقاومت ضربه‌ای بالایی برخوردار می‌باشد. به همین منظور از آن در تولید لوازم ایمنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

از این گرید حتی در ساخت مخازن آبی هم استفاده می‌شود. مخزن‌ها در نگهداری آب نقش دارند و از انواع مختلفی تشکیل شده‌اند. 

در لوله و اتصالات هم از پلی‌ اتیلن گرید ۰۰۳۵ استفاده شده است. می‌تواند آب و موارد دیگر را جابجا کند. 

این گرید همانند پلی‌ پروپیلن یا پ پ، در ساخت اسباب بازی نقش دارد. 

در اینجا با کاربردهای مختلف این گرید آشنا شدید. در ادامه می‌خواهیم کمی درباره شرایط نگهداری پلیمر ۰۰۳۵ صحبت کنیم. با ما همراه باشید. 

شرایط نگهداری گرید ۰۰۳۵ 

برای نگهداری و ذخیره کردن این گرید، باید یکسری شرایط مهیا باشد تا از بین نرود. 

باید این گرید را در محیطی خشک قرار داد و دمای آن از ۶۰ درجه سانتیگراد پایین‌تر باشد. همچنین نباید که این پلیمر را در معرض نور خورشید قرار دهیم. زیرا اشعه ماوراء بنفش این گرید را خراب می‌کند. 

به هیچ عنوان نباید که گرد و غبار پلی‌ اتیلن ۰۰۳۵ را تنفس کرد. زیرا موجب بروز مشکلاتی در دستگاه تنفسی می‌شود. علاوه بر این، گرد و غبار، پتانسیل این را دارد که ایجاد انفجار بکند. 

به پایان این مقاله رسیدیم. از اینکه مقاله را مطالعه نموده‌اید بسیار سپاسگزاریم 

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول و قیمت آن، با مشاوران و کارشناسان وثیق پترو پلیمر تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌توانید برای آشنایی با دیگر محصولات، به سایت ما مراجعه کنید. همچنین برای آگاهی از آخرین تغییرات قیمت دلار امروز و قیمت پلیمرها، به صفحه قیمت‌ها مراجعه فرمایید. 

مقاله‌های پیشنهادی: