مستربچ مشکی

مستربچ مشکی، شاخه‌ای از مستربچ محسوب می‌شود. در واقع این ماده، نوعی مواد افزودنی و تقویت کننده به حساب می‌آید. امروزه این نوع از مستربچ، طرفداران زیادی را به خود جذب نموده است.  

در ادامه این مقاله سعی داریم که شما را بیشتر با این نوع از مستربچ آشنا کنیم. همچنین درباره کاربرد و ویژگی‌های آن صحبت خواهیم کرد. 

ویژگی‌ها و خصوصیات مستربچ مشکی 

این نوع مستربچ از خصوصیات و ویژگی‌های مهمی برخوردار می‌باشد. در این قسمت هر کدام از آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

مقاومت در برابر اشعه‌های مضر: 

مستربچ مشکی، طوری طراحی شده است که در برابر اشعه‌های مضر خورشید مانند ماوراء بنفش می‌تواند مقاومت کند. چون اگر این اشعه‌ها به مواد پلاستیکی برخورد بکند، آن را از بین خواهد برد. 

برخورداری از هزینه پایین: 

این نوع مستربچ برای کسانی که در کارخانجات مشغول به کار هستند، از هزینه پایینی برخوردار است و مقرون به صرفه می‌باشد. از طرفی هم استفاده از رنگ، هزینه‌ها را افزایش می‌دهد. 

رنگ آمیزی مناسب: 

این نوع مستربچ برای رنگ آمیزی مناسب می‌باشد. یعنی برای مشکی کردن مواد پلیمری بسیار مناسب می‌باشد. این مستربچ، کمک زیادی به کارکنان کرده است. 

از خصوصیات دیگر مستربچ مشکی، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود: 

  • بازدهی بیشتر 
  • صرفه جویی در انرژی 
  • توزیع مناسب رنگ در محصولات پلیمری 
  • برخورداری از پایداری بالا 
  • آسان انجام شدن فرآیند ذوب 

شکل ظاهری آن به این صورت است که باید به شکل گرانول باشد. درباره این موضوع در مقاله مستربچ چیست صحبت شده است. 

مواد تشکیل دهنده مستربچ مشکی شامل دوده و پلیمر می‌باشد. رنگ مشکی آن به ۲ بخش تقسیم می‌شود: یکی مات و دیگری براق می‌باشد. 

در اینجا با ویژگی‌ها و خصوصیات مهم مستربچ مشکی آشنا شدید. در ادامه این مقاله، می‌خواهیم که به کاربردهای این نوع مستربچ بپردازیم. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید. 

کاربردهای مهم مستربچ مشکی 

این نوع مستربچ، از کاربردهای فراوانی در صنعت برخوردار است. امروزه بیشتر کالاهایی که ما استفاده می‌کنیم، از این مواد تولید می‌شوند. در ابتدای مقاله هم اشاره کردیم که مستربچ مشکی توانسته است که طرفداران زیادی را به خود جذب نماید. در ادامه به این کاربردها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید. 

خودروسازی: 

از مواردی که می‌توانیم در آن مستربچ مشکی را به کار ببریم، صنعت خودروسازی می‌باشد. همانطور که گفتیم، این نوع مستربچ مشکی رنگ می‌باشد. پس می‌توان از آن در بدنه خودرو استفاده نمود. 

مواد پلیمری دیگری نیز هستند که در صنعت خودروسازی به کار برده می‌شوند مانند پلی پروپیلن یا به اختصار پ پ 

برای آشنایی بیشتر، می‌توانید به مقاله پ پ باتری مراجعه کنید. 

بسته بندی: 

این نوع مستربچ، در صنعت بسته بندی، کارآمد می‌باشد. از مستربچ مشکی بیشتر در تولید کیسه‌های زباله و خرید پلاستیکی استفاده می‌شود. در بیشتر سوپر مارکت‌ها این نوع کیسه‌ها وجود دارد. 

لوازم خانگی: 

افرادی که می‌خواهند لوازم خانگی خود را با رنگ مشکی ست نمایند، می‌توانند از لوازمی که در خودش مستربچ مشکی دارد استفاده کنند. به عنوان مثال در سطل زباله، سبدها، ماکروویو و… می‌توان این نوع مستربچ را مشاهده کرد. 

لوله و اتصالات: 

این نوع مستربچ، حتی در تولید لوله و اتصالات نیز نقش دارد. برای تعیین لوله باید ببینیم که پایه پلیمر این مستربچ چیست. همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم، مستربچ مشکی در برابر اشعه‌های مضر خورشیدی، از مقاومت بالایی برخوردار است. یعنی می‌توان آن را در محیط بیرون قرار بدهیم. علاوه بر این موضوع، افزودنی مشکی ظاهر زیبایی را به لوله عرضه خواهد کرد. 

داشتن نقش ژئوممبران: 

این افزودنی می‌تواند که نقش ژئوممبران را ایفا بکند. یعنی می‌توانیم از آن به عنوان یک عایق حرارتی استفاده کرد. همچنین می‌تواند که در برابر نور خورشید مقاومت به عمل بیاورد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ژئوممبران، می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید. 

عوامل تاثیرگذار بر قیمت مستربچ مشکی 

عوامل مختلفی هستند که می‌توانند بر روی قیمت مستربچ مشکی اثر بگذارد. این عوامل شامل قیمت پلیمر به کار رفته، شکل بسته بندی و نحوه تولید آنها می‌باشد.  

گرانول بازیافتی

گرانول‌های بازیافتی یکی از به صرفه‌ترین مواد برای تولید محصولات می‌باشند. پلی اتیلن یا پلی پروپیلن، می‌توانند که تبدیل به گرانول شوند.

برای آشنایی با این مواد، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

گرانول بازیافتی

به انتهای این مقاله رسیدیم. امیدواریم که توانسته باشیم شما را راهنمایی کرده باشیم. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول، می‌توانید با کارشناسان وثیق پترو پلیمر تماس حاصل فرمایید. همچنین برای آشنایی با دیگر محصولات، به سایت ما مراجعه کنید. اگر می‌خواهید که از آخرین تغییرات نرخ پلیمرها با خبر شوید، می‌توانید به صفحه قیمت پلیمر مراجعه کنید.